Přehled článků

Mozaiky rozsvítily Prahu 10

Chorvatská, Borodinská nebo Heroldovy sady – místa v Praze 10, kde se objevila umělecká mozaika. V těchto dnech vznikající dílo Terezy Podové a Jana Pancíře (skupina Free Mozaik) bude mít plochu téměř 100 m2.

Celý článek


Slovenští herci v Praze: Léto slovenských hvězd

Léto slovenských hvězd se koná od dnešního dne do 28. srpna v divadle Studio DVA. Připraveno je celkem sedm představení, mezi kterými je i jedna česká premiéra.

Celý článek


Chvalský zámek: noční prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem

Noční prohlídky Chvalského zámku čekají na návštěvníky v rámci Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna. 

Celý článek


Noční prohlídka: Zahrady pod Pražským hradem

Noční prohlídky zahrad a exhibice evropských bojových umění čekají na návštěvníky v rámci Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna.

Celý článek


Výstava: Kdo jsem. Bohumil Hrabal

Na ploše téměř 380 m2 v 1. patře letohrádku Hvězda jsou vystaveny unikátní fotografie a další obrazové materiály, úřední doklady včetně Hrabalových vysvědčení, ukázky korespondence a jiné exponáty přibližující autorovy životní osudy i jeho tvorbu.

Celý článek


Křemílka a Vochomůrku uvidíte v Museu Kampa

Animátora Zdeňka Smetanu, autora oblíbených českých večerníčků Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka či Malé čarodějnice představuje v Museu Kampa na Malé Straně výstava Pohádkový svět Zdeňka Smetany.

Celý článek


Noc otevřených dveří: ve Valdštejnském paláci

Na nádvoří Valdštejnského paláce vás 30. srpna přivítá sám mocný vojevůdce Albrecht z Valdštejna spolu se svými šermíři. Palácem bude návštěvníky provádět hvězdář Seni a další postavy z vévodovy éry. 

Celý článek


Kontroverzní plán z Jančíkovy éry znovu ožívá

Smělý plán, který v minulosti vyvolal pozdvižení nejen na radnici Prahy 5 a dalších zúčastněných úřadech, ale také v médiích a u veřejnosti, znovu ožívá. Městská část Praha 5 téměř před pěti lety přišla pod vedením starosty Milana Jančíka s návrhem na výstavbu kabinové lanovky přes Prokopské údolí. Plán nyní oživuje tehdejší zastupitel páté městské části a současný kandidát na starostu Prahy 5 za hnutí PRO PRAHU Jan Skalický.

Celý článek


Měla pech: Zaklínila se na záchodě

V pátek nad ránem přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že v ulici Hellichova na Malé Straně volá neznámá osoba o pomoc.

Celý článek


Gekončík noční se v noci toulal hotelovými chodbami

Dnes v noci volal překvapený pracovník hotelu v centru metropole do Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha, že na chodbě běhá ještěrka.

Celý článek


Režisér Hřebejk bude hrát na Míráku šachy s kavárníkem Kobzou

Iniciátor instalací pián na ulici Ondřej Kobza přichází s projektem šachy na ulici. Jedná se o šachové stolky umístěné ve veřejném prostoru. Kolemjdoucí si tak budou moci zahrát šachy kdykoli, cestou domů z práce nebo za úplňku. První stolek bude odhalen v pondělí 18. srpna v 10:30 na Náměstí Míru v Praze 2. Proběhne šachová exhibice Ondřeje Kobzy s režisérem Janem Hřebejkem.

Celý článek


Dvorek žije: Tango před kinem Aero

Letos ještě jednou se můžete na dvorku v Aeru rozvlnit v rytmu argentinského tanga tentokrát za živého doprovodu kapely Sin Rumbo. Vychutnat jejich koncert si můžete při sklence argentinského červeného.

Celý článek


Elzbieta Grosseová: Povrch je obrazem vnitřního světa

Výstava sochařky Elzbiety Grosseové se koná v Galerii věže Novoměstské radnice od 20. 8. do 28. 9. 2014, vernisáž výstavy se bude konat 21. 8. od 18 hodin v Mázhausu Novoměstské radnice a v Galerii ve věži.

Celý článek


Pozvánka: Irský večer

Mimořádné setkání s irskou tradiční hudbou a tancem se uskuteční v historickém Velkém sále Novoměstské radnice ve středu 20. srpna od 19:30 hodin.

Celý článek


Výstava: Labyrintem pražského tajemna

Výstava mapuje jednotlivá uskupení umělců z přelomu století, zaobírajících se náměty na hranici reality a fantaskního světa.

Celý článek


1 ... << 215 216 217 218 219 220 221 >> ... 225