Přehled článků

Sladká krádež: Pár mladých lidí dostal chuť na med zadarmo

Dnes ve tři hodiny ráno přijala hlídka strážníků z Prahy 13 oznámení, že na autobusovém nádraží Zličín se někdo vloupává do stánků s občerstvením.

Celý článek


V Mihulce najdete Hradní stráž

V Prašné věži – Mihulce najdete výstavu Hradní stráže.  Provede vývojem od knížecí rodiny až k Hradní stráži prezidenta republiky.

Celý článek


Koště show na Náplavce

Superhrdinky dnešní doby, dámy bez domova, představí své dovednosti 5. srpna trhem dovedností před Bajkazylem na Náplavce. 

Celý článek


Swingujte na dlažbě

Na Náplavce v Bajkazylu patří čtvrtky swingu. Dlažba se mění v taneční parket a tanečníci ze Swing busters Prague předvádí a učí taneční kroky.

Celý článek


Hurá na Náplavku. Bude blešák

Pravé Bleší trhy se na Náplavku vrací  v sobotu 9. srpna. Vedle něj jsou, jako každou sobotu, i trhy farmářské, od 8.00 do 14.00 hodin. Letním doplněním farmářských trhů  je pražské plovoucí tržiště – loď Petra, která má v sobotu, kdy se konají trhy, otevřeno už od rána.

Celý článek


Lupič pod autem

Včera ve dvě hodiny ráno strážníci na základě telefonátu kontrolovali garáže v Mikanově ulici a pod jedním ze zaparkovaných automobilů nalezli zloděje.

Celý článek


Hořel dům bezdomovců

Jednotka hasičů hl. m. Prahy ze stanice Petřiny likvidovala ve středu v dýchacích přístrojích požár jedné místnosti ve třetím podlaží neudržovaného domu Na Pernikářce, využívaného osobami bez přístřeší. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnuta na 50 tisíc korun.   

Celý článek


Zdarma na výstavu

Výstavu Jana Kubíčka v Městské knihovně můžete vidět 2. a 3. srpna zdarma. Nenechte si ujít jedinečnou událost, která je vůbec první rozsáhlou retrospektivou tohoto významného představitele konstruktivních tendencí.

Celý článek


Výstava: Zázraky přírody

Na ploše několika set čtverečných metrů v prostorách Staroměstské radnice uvidíte nové a doposud nezveřejněné fotografie, pořízené na cestách Jiřího Stránského po celém světě za poslední dva roky.

Celý článek


Tančete salsu. V parku pod hvězdami

Tanečním vystoupením školy Salsa cubana con Leon si můžete zpestřit každý sobotní večer v srpnu. Akce se koná za příznivého počasí na pódiu v parku Portheimka vždy od 18:00 do 21:30 hodin.   

Celý článek


Velkolepá módní událost v Praze! Vrací se Unique Fashion Week

Metropole se už počtvrté stane dějištěm očekávané módní události. Unique Fashion Week – Pražský týden módy – se uskuteční v hlavním městě od 8. do 14. září 2014.

Celý článek


Hostivařská přehrada pomohla v Michli

Pražské potoky Botič, Rokytka, Kyjský potok a Litovicko-Šárecký potok zaznamenaly v pondělí 21. července zatím největší průtoky od povodní, které postihly Prahu v roce 2013. Výška hladiny na Botiči od Michle směrem do Vltavy dosahovala až 40 centimetrů pod úroveň břehu. V této situaci se opětovně osvědčil systém trvalého monitoringu meteorologické situace a pohotovostí zaměstnanců organizace Lesy hl. m. Prahy na vodních dílech zavedený od května tohoto roku.

Celý článek


To byla rychlovka! Unesla z kočárku nemluvně, za šest minut byla zadržena

Pár minut před půl třetí ve čtvrtek odpoledne volala na tísňovou linku sestřička ortopedického oddělení nemocnice v Praze 5, že neznámá žena vzala z kočárku tříměsíční dítě a utekla směrem k Plzeňské ulici.

Celý článek


Večerní prohlídky zoo startují! Co dělají zvířata po večerce?

Chcete se podívat, co dělají zvířata v pražské zoo po zavírací době? Máte možnost! Od pátku 1. srpna startují v trojské zahradě již tradiční večerní prohlídky.

Celý článek


Co předcházelo vzniku 1. světové války?

28. července 2014, přesně na den sto let od okamžiku, kdy tehdejší Rakousko-Uhersko vypovědělo válku Srbsku, byla před budovou Generálního štábu AČR slavnostně zahájena výstava s názvem Od atentátu k válce.

Celý článek


1 ... << 216 217 218 219 220 >>