Přehled článků

Gekončík noční se v noci toulal hotelovými chodbami

Dnes v noci volal překvapený pracovník hotelu v centru metropole do Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha, že na chodbě běhá ještěrka.

Celý článek


Režisér Hřebejk bude hrát na Míráku šachy s kavárníkem Kobzou

Iniciátor instalací pián na ulici Ondřej Kobza přichází s projektem šachy na ulici. Jedná se o šachové stolky umístěné ve veřejném prostoru. Kolemjdoucí si tak budou moci zahrát šachy kdykoli, cestou domů z práce nebo za úplňku. První stolek bude odhalen v pondělí 18. srpna v 10:30 na Náměstí Míru v Praze 2. Proběhne šachová exhibice Ondřeje Kobzy s režisérem Janem Hřebejkem.

Celý článek


Dvorek žije: Tango před kinem Aero

Letos ještě jednou se můžete na dvorku v Aeru rozvlnit v rytmu argentinského tanga tentokrát za živého doprovodu kapely Sin Rumbo. Vychutnat jejich koncert si můžete při sklence argentinského červeného.

Celý článek


Elzbieta Grosseová: Povrch je obrazem vnitřního světa

Výstava sochařky Elzbiety Grosseové se koná v Galerii věže Novoměstské radnice od 20. 8. do 28. 9. 2014, vernisáž výstavy se bude konat 21. 8. od 18 hodin v Mázhausu Novoměstské radnice a v Galerii ve věži.

Celý článek


Pozvánka: Irský večer

Mimořádné setkání s irskou tradiční hudbou a tancem se uskuteční v historickém Velkém sále Novoměstské radnice ve středu 20. srpna od 19:30 hodin.

Celý článek


Výstava: Labyrintem pražského tajemna

Výstava mapuje jednotlivá uskupení umělců z přelomu století, zaobírajících se náměty na hranici reality a fantaskního světa.

Celý článek


Herečky mající blízko k buddhismu pokřtily Dalajlamovu kočku

Herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily „mlékem“ úspěšné pokračování knihy Davida Michieho Dalajlamovy kočky a umění příst v kočičím útulku v Modřanech. Nový půvabný příběh o podivuhodném životě kočky Jeho svatosti, který se u čtenářů stal hitem loňského léta, vydává nyní v češtině opět nakladatelství Synergie Publishing.

Celý článek


Zdrogovaný řidič se bez okolků přiznal, že už přišel o řidičák. No, proč asi

Další případ řidiče pod vlivem drog, který brázdil ulice metropole, zaznamenali strážníci z Prahy 15 včera ve večerních hodinách.

Celý článek


Restaurace a patisserie v gurmánském paláci dráždí chuťové pohárky

Chcete si v centru Prahy pochutnat na domácích pokrmech české nebo zahraniční kuchyně? Zavítejte do stylové restaurace v horním patře gurmánského paláce Julius Meinl, kde na vás ve stálé nabídce čeká klasický vídeňský řízek, dušené hovězí žebírko s telecí roštěnou a svíčkovou nebo grilovaná panenka z přeštického prasátka.

Celý článek


Palác knih Luxor: Příběh filmu Tři Bratři

Křest knihy Dareka Šmída Příběh filmu Tři Bratři spojený s autogramiádou některých tvůrců a herců filmu Jana Svěráka Tři bratři se koná 19. srpna v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1, od 17 hodin.

Celý článek


Nová školka pro 56 dětí na Ortenově náměstí

Radnice Prahy 7 vybrala vhodný objekt pro zřízení nové mateřské školy, na Ortenově náměstí 36, kde do června fungovala pobočka Městské knihovny.  

Celý článek


Špičkový golf u Prahy: Podívejte se na domácí i zahraniční profíky

Špičkový golf bude od čtvrtka do neděle k vidění na hřišti ve Mstěticích na Praze – Východ. Odehraje se tu šestý letošní turnaj nejvyšší české profesionální golfové série Czech PGA Tour – Mstětice CUP. Mezi nejlepší hráče se rozdělí finanční prémie ve výši 400 000 korun. Kromě českých hráčů se mohou diváci těšit i na golfisty ze zahraničí. Vstupné je zdarma a boj o vítězství proběhne v neděli 17. srpna.

Celý článek


Onen svět. Výstava na téma smrti v lidové kultuře

Výstava v salonku Musaionu přibližuje zvyky a způsoby, jakými se naši předkové v tradičním lidovém prostředí vyrovnávali s odchodem členů rodiny v rámci celé vesnické komunity. 

Celý článek


Nedělní turnaj v bowlingu. 24. srpna

Městská část Praha 1 pořádá výhradně pro své obyvatele turnaj pro jednotlivce v kategorii mužů a žen v bowlingu o „Pohár MČ Praha 1“.

Celý článek


Zahrajte si na Karláku hru pravých gentlemanů

V pátek 15. srpna se můžete od dvou hodin odpoledne zúčastnit kroketového turnaje pro veřejnost a dozvědět se, co znamená roquet, jak a kdy se provádí krokování a kdy ve hře dojde na piráta.

Celý článek


1 ... << 224 225 226 227 228 229 230 >> ... 233