Přehled článků

Byl zubožený, na avantýry neměl ani pomyšlení. Už je zase cajk

Do Krčského lesa, do prostoru Nad lesním divadlem, se ve středu 3. září večer vrátil kalous ušatý. Jako mládě ho našli Pražané v květnu pod zničeným hnízdem a předali ho do péče ošetřovatelům záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Odborníci se o sovu několik měsíců starali a připravovali ji na návrat zpět do volné přírody.  

Celý článek


Utekl z cirkusu? Skákal po autě jako opičák

Ve čtvrtek v noci prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v ulici Milady Horákové, kde uviděli muže, který skákal po střeše zaparkovaného osobního auta. Strážníci muže ztotožnili a následně ho předali hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Celý článek


Násoska si sedla za volant

Včera krátce před půlnocí prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 kontrolní činnost v pražském Radotíně.

Celý článek


Bezvládný muž, který ležel v příkopu, ztratil řeč!

Ve středu odpoledne prováděli strážníci Prahy 5 kontrolní činnost v ulici K Peluňku, kde si všimli bezvládného muže, který ležel v příkopu.

Celý článek


Kočky hledají domov: Svatováclavská výstava opuštěných koček

V sobotu 27. září můžete udělat radost sobě i své nové kočičce. Kočičí útulek Srdcem pro kočky pořádá od 10 do 17 hodin Svatováclavskou výstavu opuštěných koček bez domova v KC Zahrada, Malenická 1784 na pražském Chodově.

Celý článek


Dětské dopisy dojímají: Pro policajty, mám vás ráda, moc se mi to líbylo

Ze svých prostředků strážníci Městské policie Praha 1 připravili týdenní dětský tábor pro děti z dětských domovů a děti ze sociálně slabších rodin.

Celý článek


Mezi paneláky je nová květnatá louka

Na velké louce při Základní škole Žernosecká v Praze 8 byla založena květnatá louka. Zakládaná louka se skládá z 33 druhů květin a bylin a 12 druhů trav.

Celý článek


Cvičte venku. Na sídlišti Ďáblice a Čimice

Osmá městská část rozšířila možnosti cvičení pod širým nebem – během prázdnin vznikla v Praze 8 dvě nová místa se zabudovanými venkovními fitness prvky. 

Celý článek


Spletl si garáž s kontejnerovým stáním?

Ve středu po půlnoci přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ulici v Květnového vítězství došlo k dopravní nehodě, kdy vozidlo nabouralo do popelnic. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo najelo do cihlového kontejnerového stání, přičemž z poškozeného auta začaly vytékat provozní kapaliny. 

Celý článek


Mrazivý fenomén: Do noční Prahy vyráží provokatéři, chtějí trénovat své zbraně. Jaké?

Podle policistů lze v noční Praze vypozorovat určitý fenomén, takzvané mladé bojovníky. Jedná se o osoby, které se závodně, možná dokonce profesionálně, věnují některému z bojových sportů.

Celý článek


Kalhotky, pařmenky, smažky, masky. Podívejte se, jak vidí Václavák moravští studenti

V prostředním pruhu horní části Václavského náměstí začal 7. ročník výstavy fotografií Dvě tváře Prahy, která je vyvrcholením fotografické soutěže studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Celý článek


Babí léto je ve Žlutkách zadarmo

Návštěvníci Žlutých lázní v Praze 4 – Podolí si mohou prodloužit léto. Po celé září bude vstup do areálu i dětského koutku zdarma.

Celý článek


Drunk as a skunk! Namol opilý cizinec s 3,5 promile držel brečící děvčátko

Namol opilý cizinec, který nebyl schopen chůze, stál u stanice metra s malou holčičkou. Dítě si převzala matka. Muž skončil na záchytce.

Celý článek


MHD v Praze se zastaví, hrozí nálety. S pohonnými hmotami je to také bída

Milovníci dopravní historie mohou až do poloviny listopadu navštívit o víkendech a státních svátcích výstavu dobových fotografií a dokumentů věnovaných městské hromadné dopravě a také životu v Praze v období 2. světové války. Expozice se jmenuje Pražská MHD za Protektorátu Čechy a Morava. První příležitost budou mít 6. a 7. září.

Celý článek


Apocalyptica přijede do Prahy. Známe už datum jejich koncertu!

Finská rocková skupina Apocalyptica vydává v roce 2015 nové album. S novým hudebním materiálem vyráží na turné, které zahrnuje i Českou republiku. Své nové album představí živě 10. dubna 2015.

Celý článek


1 ... << 249 250 251 252 253 254 255 >> ... 265