Přehled článků

Nejlepší vesmír v Evropě: pražské planetárium se vytáhlo

Nejlepší hvězdnou oblohu v České republice vytvořenou digitální technologií nabídne svým návštěvníkům Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy. Umožní to zahájená modernizace její stávající projekce na nový takzvaný 8K systém.

Celý článek


Bušil pěstmi do kuřáka, předtím zmlátil ostrahu

V pondělí večer vyjížděli pražští policisté do Papírenské ulice, kde mladík rozbil skleněnou výplň vstupních dveří. Na místě nalezli šedesátiletého strážného objektu s pohmožděninami v obličeji.

Celý článek


Divadelní loď Tajemství odplouvá. Zítra ve 22 hodin

Poslední červencový den bude na Náplavce patřit příznivcům tanga, jazzu či (electro)swingu. Plující tančírna na lodi se od břehů odrazí ve 22.00 a jejím mimořádným hostem bude prvotřídní český akordeonista, nevidomý herec, zpěvák a klavírista Mário Bihári.

Celý článek


Honibrk z ciziny onanoval na zastávce

V úterý krátce před půl třetí odpoledne přijala hlídka strážníků z Prahy 7 oznámení, že poblíž tramvajové zastávky „Čechův most“ onanuje muž.

Celý článek


Sport dostane peníze

Mimořádnou finanční podporu ve výši 6 160 000 korun na sportovní účely schválili radní. Peníze půjdou na rekonstrukce a opravy sportovišť, na pořádání sportovních akcí nebo na podporu bývalých významných olympioniků.

Celý článek


Město podvodů končí

National Geographic stáhne dokument o Praze. Spor mezi Prahou a National Geographic o dokument z cyklu „Město podvodů“ bude urovnán smlouvou. Podle ní společnost nesmí neobjektivní reportáž jakýmkoliv způsobem dále šířit. 

Celý článek


Co šmakovalo Masarykovi? Výstava představí jeho chutě

Speciální výstava Muzea gastronomie přibližuje chutě slavných obyvatel našeho města. Jako první se zaměří na prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Celý článek


Město podpoří pražské vědce

Pražští radní odsouhlasili vyhlášení 14. výzvy Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, která je zaměřena na dvě oblasti, konkrétně na revitalizaci a ochranu území a na podporu vědy a výzkumu. Praha tak pokračuje v úspěšném čerpání evropských dotací.

Celý článek


1 ... << 250 251 252 253