Přehled článků

Jak to měl s mnohoženstvím slavný autor Švejka? Pravnučka promluvila!

Petra Pelus Hašková prý ve škole neměla moc ráda slohy, vždycky ji srovnávali s jejím slavným pradědečkem – Jaroslavem Haškem. Jak to bylo s jeho mnohoženstvím?

Celý článek


Chudák babča! Šla se smetím, brejloun na tom slušně vydělal

V sobotu 23. srpna kolem půl páté odpoledne šla osmašedesátiletá žena vynést odpadky. Jelikož obývá byt v přízemí v ulici Malá Štěpánská, ponechala si pootevřené dveře a odběhla s odpadky ke kontejneru. Po chvilce se vrátila domů a zjistila, že jí z bytu někdo odcizil jízdní kolo značky Leader Energy žlutozelené barvy. Pachatele i s jízdním kolem ovšem zachytila bezpečnostní kamera umístěná v blízkosti domu.

Celý článek


Hmaty, chvaty a poté pouta

Dnes ráno bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 5, že v ulici Hořejší nábřeží se perou dva muži. Na místo vyjela hlídka strážníků, na které již čekala oznamovatelka celé události.

Celý článek


Projel v protisměru, neměl doklady

Ve čtvrtek ráno při běžné hlídkové činnosti neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, jehož řidič nerespektoval dopravní značení a odbočil z ulice Milánská do jednosměrné ulice, kterou projel v protisměru.

Celý článek


Dejte dětem šanci koupí pečiva od známých osobností

„Pečení pro děti“ je veřejná sbírka pod záštitou obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. Sbírka probíhá formou prodeje pekařských a cukrářských výrobků za dobrovolnou cenu. I vy tak můžete přispět na projekty Dejme dětem šanci o.p.s.

Celý článek


Výstava Tři bratři na Barrandově

Hudební pohádka Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových propojuje poutavým způsobem známé příběhy Červená Karkulka, Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Na její realizaci se podílelo i Barrandov Studio, ateliéry, kde má filmová pohádka svou tradici. Právě zde se natáčely klasické české pohádky jako například Tři oříšky pro Popelku nebo Pan Tau.

Celý článek


Drakiáda 2014 u Obchodního centra Letňany

Nenechte si ujít v pořadí již 4. ročník letňanské Drakidády. Ta se bude konat v sobotu 27. září od 14 hodin, tentokrát na travnaté ploše u Obchodního centra Letňany při Tupolevově ulici.

Celý článek


V Aeru se budou promítat filmy na téma migrace

Jednou za měsíc od září do listopadu 2014 můžete v kině Aero zhlédnout filmy s tematikou migrace.

Celý článek


Zpívejte lidičky, ty naše písničky. Na Žofíně

Projekt mluveného slova a hudebních vystoupení zpěváků a dalších osobností kulturně společenského života s názvem „Zpívejte lidičky, ty naše písničky“ připravila městská část Praha 1. Akce se koná při příležitosti výročí, Semafor slaví 55 let.

Celý článek


Sousedské setkání pejsků a páníčků. Tužkopes je připraven

Městská část Praha 1 zve na VII. Pejskařské sousedské setkání, které proběhne ve čtvrtek 18. září v parku Lannova. Těšit se můžete na ukázky kynologického výcviku, dog dancing, agility, dogfrisbee, psí školy a jako novinka „tužkopsi“ – portrétují a namalují vám obrázek vašeho pejska.

Celý článek


Pryč s pícháním na ulici! Sexuoložka přitvrdila a chce oblékat do tepláků

V současnosti sice některá města a městské části přistoupily k regulaci užívání drog na veřejných prostranstvích vyhláškou, to však nestačí, protože nejde o plošné opatření. Navíc, v případě postihu, jde jen o přestupek.

Celý článek


Majitel buginy je nešťastný, v noci mu štípli bílou krasavici. Prosí o pomoc

Policisté z místního oddělení v Čakovicích pracují od poloviny srpna na případu krádeže čtyřkolky v ulici Za Novákovou zahradou v pražských Satalicích. Doposud neznámá osoba odcizila v noci z 16. na 17. srpna z tažného zařízení zaparkovaného Citroënu stříbrný přívěsný vozík značky Agados s hradeckou registrační značkou, na kterém měl majitel naloženou takzvanou závodní buginu značky Havel Buggy 160, bílé barvy, v hodnotě asi 90 tisíc korun.

Celý článek


Malostranské vinobraní: Dozvuky Horňáckých slavností

Na šestém Malostranském vinobraní v sobotu 20. září si můžete přímo v srdci Prahy vychutnat muziky a tanečníky z Horňácka. Nasajte s námi jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, které se již dlouhá desetiletí konají v polovině léta na Hůrce ve Velké nad Veličkou.

Celý článek


Vernisáž výstavy Schodiště: díla Karla Kušky

Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb zve na vernisáž výstavy „Schodiště“ – obrazy Karla Kušky, která se koná ve středu 17. září od 17 hodin v klubu seniorů Haštalka, Haštalská 7, Praha 1.

Celý článek


Pozvánka: Poznejte domovní znamení

Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb zvou na procházku „Domovní znamení na Malé Straně“, která se uskuteční v úterý 23. 9. ve 14 hodin.

Celý článek


1 ... << 250 251 252 253 254 255 256 >> ... 269