Přehled článků

Čmáral nápisy na autobusové zastávce. Proč, to nevěděl

Včera ráno neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 11, kteří obsluhují kamerový systém, že na autobusové zastávce v Opatovské ulici se nachází mladý muž, který maluje nápisy po bílé stěně.

Celý článek


Velký a chlupatý. Pro exotického huňáče si přijela odchytovka

Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy, že ve firmě zabývající se dovozem exotického dřeva, v ulici Náchodská v Praze 14, nalezli většího pavouka.

Celý článek


Holokrci, Schovanky a víno v botanické zahradě na Vinobraní

Přehlídku těch nejlepších vín předních vinařů, kde nebude chybět ani víno z vinice sv. Kláry. Ti, kteří mají rádi mladé víno, mohou ochutnat burčák. Vinobraní proběhne od 13. do 14. září v Botanické zahrady hl. m. Prahy v Praze 7.

Celý článek


Začne Vinohradské vinobraní. K vínu zahrají Spirituál kvintet a Mňága a Žďorp

V pátek a v sobotu 12. a 13. září čeká na milovníky dobrého vína a burčáku příležitost ochutnat to nejlepší především z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku.

Celý článek


Pozvánka: World Press Photo 2014

Výstava World Press Photo patří od roku 1990 k pražskému kulturnímu podzimu. Do letošního 57. ročníku soutěže se přihlásilo 5754 fotožurnalistů z celého světa a společně předložili porotě 98 671 snímků. V devíti kategoriích ocenění získalo 53 autorů z 25 zemí světa.

Celý článek


Krásný Buquoyský palác otevře dveře

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 14. září 2014 od 10 do 17 hodin otevře veřejnosti Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze.

Celý článek


Místo vybírání porno filmů ho vytáhnul, prodavačka šla na zem

Vyšetřováním loupeže banky v pátek 5. září se zjistilo, že stejný muž, který má tento čin na svědomí, přepadl už v srpnu prodejnu s erotickým zbožím. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Mají k dispozici záběry s lupičem, ale stále neznají jeho totožnost. Poznáte ozbrojeného padoucha vy?

Celý článek


Stop Zevling se blíží

Již poosmé se uskuteční Open air akce Stop Zevling. Letos poprvé bude tento volnočasový festival rozdělen do dvou dnů. Tradiční program se nově rozšíří o den, který si užijí především rodiny s dětmi.

Celý článek


Proč jezdil surový lupič na kole? Nad důvodem kroutili hlavou i policisté

Minulý čtvrtek večer došlo na Masarykově nábřeží k loupežnému přepadení padesátileté ženy. K té přijel chvíli před desátou večer cyklista, který se jí za jízdy snažil odcizit kabelku, kterou měla v podpaží. Žena ale svůj majetek bránila tak vehementně, že lupič slezl z kola a poškozenou vláčel po chodníku.

Celý článek


Vuřtíčky byly plné paralenu, žádný jed

Koncem srpna varovala policie majitele psů před vuřty, naplněnými bílou sypkou látkou. Celkem tři takové výrobky našli majitelé psů osmadvacátého srpna v okolí psí louky v Královské oboře Stromovka.

Celý článek


Babí léto v Bohnicích

Babí léto uvítají návštěvníci areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice na stejnojmenném festivalu, který začne ve 12 hodin. 

Celý článek


Zkouřený mladík dostal „žravou“, zamířil do pizzerie a chtěl nechat kolovat jointa…

V pondělí večer bylo oznámeno na linku tísňového volání městské policie 156, že v pizzerii v ulici Ve Lhotce sedí mladík, který kouří marihuanu a nabízí ji ostatním hostům. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z Prahy 12, kteří na místě kontaktovali oznamovatele.

Celý článek


Architecture Week Praha 2014 na Pražském hradě

Osmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2014 se bude konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze, kde budou probíhat výstavy, besedy a další doprovodné akce pro širokou veřejnost, od 15. září do 12. října. 

Celý článek


Chceš, abych tě píchnul!?

Policisté z místního oddělení v Kyjích pracují od 22. srpna na případu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví z Prahy 9.

Celý článek


Hudba, jídlo, adrenalin. Slavnosti lákají na zajímavý program

Města Klecany a Roztoky již čtvrtým rokem pořádají bohatý kulturní festival pro širokou veřejnost Slavnosti pravého a levého břehu Vltavy. Akce nabídne 13. září návštěvníkům pestrou škálu hudebních i divadelních představení, nebudou chybět umělecké workshopy pro dospělé a pro děti.

Celý článek


1 ... << 251 252 253 254 255 256 257 >> ... 269