Přehled článků

Pozvánka: Běžecký happening Prahy 4

Ve středu 10. září si přijďte zaběhat, nechte si změřit tlak nebo tělesný tuk, nebo poradit, jestli správně dýcháte a běháte. Běžecká škola Prahy 4 ve spolupráci s agenturou SportGroup.cz, městskou částí Praha 4 a Žlutými lázněmi připravuje běžecký happening, který se bude konat 10. září ve Žlutých lázních!

Celý článek


Ukažte, jak umíte běhat s kolečkem naplněným lidským masem

Letní hry pro nadšence, připravené změřit své síly v neobvyklých sportech, mají v Třebonicích v Praze 13 dlouholetou tradici. U Třebonického rybníka se konaly již třináctkrát. V letošním roce se kvůli vypuštění a plánované rekonstrukci rybníka uskuteční mimořádně na jiném místě.

Celý článek


Topku povede do voleb Tutter

Místní výbor TOP 09 Praha 7 schválil kandidátní listinu pro podzimní volby do místního zastupitelstva, v jejímž čele bude kandidát na starostu městské části Praha 7 Miroslav TOP 09 na Praze 7 bude Miroslav Tutter.

Celý článek


Nezvaná návštěva na balkóně, majitelku vyděsila užovka

V sobotu odpoledne volala majitelka bytu v ulici Na Květnici v Praze 4, že má na balkóně hada.

Celý článek


Tipy na výlety přináší publikace i nová aplikace dopravního podniku

Pražský dopravní podnik (DPP) nabízí v prodeji oblíbenou knihu plnou tipů na výlety v dostupnosti pražské MHD, a to „110 výletů s Dopravním podnikem hlavního města Prahy“ či pro anglicky mluvící zájemce „33 PRAGUE TRIPS by public transport“. DPP také aktualizoval svou aplikaci „Pražské výlety“ pro chytré telefony, kterou si nyní kromě platformy iOS můžete pořídit také na zařízeních se systémem Android.

Celý článek


Mozaiky rozsvítily Prahu 10

Chorvatská, Borodinská nebo Heroldovy sady – místa v Praze 10, kde se objevila umělecká mozaika. V těchto dnech vznikající dílo Terezy Podové a Jana Pancíře (skupina Free Mozaik) bude mít plochu téměř 100 m2.

Celý článek


Slovenští herci v Praze: Léto slovenských hvězd

Léto slovenských hvězd se koná od dnešního dne do 28. srpna v divadle Studio DVA. Připraveno je celkem sedm představení, mezi kterými je i jedna česká premiéra.

Celý článek


Chvalský zámek: noční prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem

Noční prohlídky Chvalského zámku čekají na návštěvníky v rámci Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna. 

Celý článek


Noční prohlídka: Zahrady pod Pražským hradem

Noční prohlídky zahrad a exhibice evropských bojových umění čekají na návštěvníky v rámci Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna.

Celý článek


Výstava: Kdo jsem. Bohumil Hrabal

Na ploše téměř 380 m2 v 1. patře letohrádku Hvězda jsou vystaveny unikátní fotografie a další obrazové materiály, úřední doklady včetně Hrabalových vysvědčení, ukázky korespondence a jiné exponáty přibližující autorovy životní osudy i jeho tvorbu.

Celý článek


Křemílka a Vochomůrku uvidíte v Museu Kampa

Animátora Zdeňka Smetanu, autora oblíbených českých večerníčků Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka či Malé čarodějnice představuje v Museu Kampa na Malé Straně výstava Pohádkový svět Zdeňka Smetany.

Celý článek


Noc otevřených dveří: ve Valdštejnském paláci

Na nádvoří Valdštejnského paláce vás 30. srpna přivítá sám mocný vojevůdce Albrecht z Valdštejna spolu se svými šermíři. Palácem bude návštěvníky provádět hvězdář Seni a další postavy z vévodovy éry. 

Celý článek


Kontroverzní plán z Jančíkovy éry znovu ožívá

Smělý plán, který v minulosti vyvolal pozdvižení nejen na radnici Prahy 5 a dalších zúčastněných úřadech, ale také v médiích a u veřejnosti, znovu ožívá. Městská část Praha 5 téměř před pěti lety přišla pod vedením starosty Milana Jančíka s návrhem na výstavbu kabinové lanovky přes Prokopské údolí. Plán nyní oživuje tehdejší zastupitel páté městské části a současný kandidát na starostu Prahy 5 za hnutí PRO PRAHU Jan Skalický.

Celý článek


Měla pech: Zaklínila se na záchodě

V pátek nad ránem přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že v ulici Hellichova na Malé Straně volá neznámá osoba o pomoc.

Celý článek


Gekončík noční se v noci toulal hotelovými chodbami

Dnes v noci volal překvapený pracovník hotelu v centru metropole do Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha, že na chodbě běhá ještěrka.

Celý článek


1 ... << 253 254 255 256 257 258 259 >> ... 263