Přehled článků

Srazil cyklistu a ujel! Policisté po něm jdou, pomůžete jim?

Od pátku 1. srpna pátrají dopravní policisté po řidiči, který srazil cyklistu mezi ulicemi Ke Kolodějskému zámku a K Jalovce v Praze 10. K nehodě došlo v 17.45 hodin.

Celý článek


Sobotní vycházka: Z Pohořelce na Nový svět a do Jeleního příkopu

Vycházka po Pohořelci a Hradčanech mimo turisticky rušná místa. Začátek v 15:30 u pomníku Hvězdářů na Pohořelci. 

Celý článek


Romantický vandal měl problém s policií

V pondělí večer při běžné hlídkové činnosti v ulici Nádražní u stanice metra neunikl pozornosti strážníků z hlídkového útvaru muž, který pokreslil propisovací tužkou reklamní plochu.

Celý článek


Kajínkovo lano, mačety z listu pily. Vězeňská služba zve na výstavu

Výstava Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014, kterou připravila Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum, představuje slovem, obrazem i autentickými dobovými předměty přehled vývojových trendů posledních více než 150 let vězeňství na území dnešní České republiky. Výstavu najdete do 5. září v Jazzové sekci Pálffyho paláce, ve Valdštějnské 14. Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin, vstup je zdarma.

Celý článek


Calvin Harris míří do Prahy! Na premiéru nového festivalu

Praha zažije premiéru nového festivalu. První taneční party s kapacitou až 15.000 návštěvníků přímo v centru Prahy se odehraje 8. srpna od 17 do páté hodiny ranní v areálu Incheba Expo Praha. Only Open Air Festival nabídne 12 hodin taneční hudby se světovými DJi, kterým bude kralovat skotský DJ, zpěvák a producent Calvin Harris.

Celý článek


Seděl u Svatého ducha, vadila mu Dušní, a proto hrozil bombou

Chvíli před nedělní osmou hodinou ráno zavolal na linku tísňového volání 158 muž, který se nejprve řádně představil a poté operátorům oznámil, že v jednom z podniků v Dušní ulici je uložena bomba. Ta měla dle jeho tvrzení explodovat za deset minut od tohoto oznámení.

Celý článek


Výstava: Poklady staré Číny

V Císařské konírně se na tři měsíce usídlí výstava, která představuje na devadesát předmětů zapůjčených z význačných muzeí v ČLR, které zachycují období pěti tisíce let čínských dějin od neolitu až po poslední vládnoucí dynastii.

Celý článek


V Klánovickém lese jsou nově opraveny dva rybníky

Současné rybníky Na Placinách byly postaveny v roce 1965 v rámci tzv. akce „Z" místním rybářským spolkem. Ne zcela odborné provedení a dlouhá léta zanedbané údržby měly za následek postupné chátrání rybníků a degradaci všech objektů.

Celý článek


V Praze bude hukot! Nálet? Poplach? Ne, jen zkouška sirén

Ve středu 6. srpna proběhne v Praze pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. V pravé poledne se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu dvou minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

Celý článek


Mistrovství světa v yoyování. Poprvé v Praze

Od 7. do 9. srpna se v Divadle Archa sejde okolo tisíce účastníků a fanoušků tohoto sportu. Čeští yoyeři patří do světové špičky a o prestižní titul mistra světa se utkají nejen se soutěžícími z Ameriky a Japonska, kde má yoyování dlouholetou tradici, ale například i z Izraele, Libanonu, JAR, Austrálie a dalších zemí.

Celý článek


V Grébovce bude v srpnu otevřeno do půlnoci

Celý srpen budou Havlíčkovy sady, Pavilon a Viniční altán otevřeny do půlnoci. Od 1. září 2014 se provoz navrátí ke schématu, které zde platilo před zahájením rekonstrukce parku. 

Celý článek


Zoo slaví: žirafy chová již šedesát let

Toto výročí si připomíná zahrada hned několika akcemi v areálu, kvízovou soutěží o setkání s žirafami tváří v tvář a pondělními vstupy za korunu pro „žirafy“ z řad návštěvníků.

Celý článek


Věstonická Venuše, hlava Kelta a vzácné meteority jedou do Prahy

Skvosty muzejních sbírek – Věstonická Venuše, hlava Kelta a meteority z Opavy-Kylešovic – se představí od 5. do 27. srpna v Nové budově Národního muzea, ve Vinohradské ulici.

Celý článek


České muzeum hudby získalo ocenění

Národní muzeum – České muzeum hudby obdrželo od největšího celosvětového cestovatelského portálu ocenění Certificate of Excellence.

Celý článek


Pražská liga malého fotbalu láká nové týmy

V září začne již 5.ročník Pražské ligy malého fotbalu (PLMF). V poslední době je o malý fotbal velký zájem.

Celý článek


1 ... << 254 255 256 257 258 259 260 >>