Přehled článků

Kaple sv. Kláry se otevře veřejnosti

V rámci Dnů evropského dědictví Botanická zahrada hl. m. Prahy zpřístupní veřejnosti kapli sv. Kláry, která se nachází na vrcholu stejnojmenné vinice, jež k zahradě patří.

Celý článek


Pozvánka: Krásy českého skla a bižuterie

V Toskánském paláci uvidíte rozsáhlou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci.

Celý článek


ÝBRKÝBL: Rozhoupejte ramínka ve vašich skříních

Podzimní ÝBRKÝBL se uskuteční v pátek a v sobotu 5. a 6. září v klubu Podnik na Bubenské, kousek od Strossu nebo metra Vltavská. Čeká na vás tradičně grandiózní módní smršť s neopakovatelnými kulinářskými zážitky, ale nově také DIY módní dílny, kde můžete uplatnit svůj přirozený talent a vesele tvořit.

Celý článek


Nestihli to. Tatínek porodníkem

V pátek brzy ráno vyjížděl lékař se záchranáři do ulice V Úžlabině ve Strašnicích k překotnému porodu.

Celý článek


Čtyřlístek na stříbrné minci, Helena Vondráčková dostane medaili

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě má za sebou 17 let úspěšné kariéry. Tradiční sběratelské předměty, mezi které patří mince, medaile, poštovní známky, pohlednice, minerály a drahé kameny, začíná ve čtvrtek 4. září. Můžete čekat přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí. Někteří vystavovatelé se na veletrhu představí úplně poprvé.

Celý článek


VyšeHrátky 2014 prodlouží dětem prázdniny

Divadlo pro batolata, bojovka, workshopy, odpolední večerníčky slavných tatínků i večerní VyšeBar pro dospělé. Nejen tak bude vypadat jedenáctý ročník festivalu VyšeHrátky, který oživí vyšehradský areál Královské a knížecí akropole už dnes.

Celý článek


Motorkář jel v tunelu jako šílenec, to nemohlo dobře dopadnout

Přibližně ve čtvrt na dvě odpoledne havaroval v Mrázovce mladý motorkář. Tunel byl kvůli tomu uzavřen desítky minut. Prvotní informace vypovídaly o tom, že motorkář s největší pravděpodobností utrpěl těžké zranění.

Celý článek


Minty Blešení #2 nabídne věci s příběhem

Pokud toužíte po nových šatech, které cestou po Příkopech nepotkáte stokrát, po knížce, která procestovala svět, anebo po vysokých Leviskách, které už dlouho sháníte, přijďte se podívat 31. srpna na Minty Blešení #2.

Celý článek


Půlnoc odbila, zpětná zrcátka se kvůli vandalovi v ohni smažila

Pražští hasiči likvidovali v noci na pátek drobné požáry dvou aut v ulici Jílovská ve čtvrté městské části.

Celý článek


Gram Bazaar: na Náplavce vystoupí Kittchen + Five Seconds To Leave + další

Další vydání Gram Bazaaru pořádá Full Moon magazín ve spolupráci s populárním Bajkazylem na Náplavce. Letní edice vinylové burzy a výměnného bazaru pro všechny fanoušky gramodesek, record shopy a labely se koná v sobotu 6. září od 14 hodin. Během odpoledne a večera vystoupí skupiny Five Seconds to Leave, Kill The Dandies!, Kittchen a Were Mute. Po desáté zakončí akci jedním ze svých pověstných setů Kreaton DJs.

Celý článek


Cizinci řádili na Karlově mostě u ukřižovaného Krista

Mladí cizinci se při návratu z víru noční Prahy opět nechvalně ukázali. Zatímco nedávno dvojice Francouzů poškodila spreji Národní divadlo, nyní se jiní mladíci předvedli v pátek ráno na Karlově mostě.

Celý článek


Festival pro kutily: Hobby fest

Ojedinělá akce, která má za cíl prezentovat služby a výrobky místních podnikatelů, startuje na náměstí Jiřího z Poděbrad dnes v 10 hodin a potrvá do 31. srpna. Cílem projektu je podpora řemesel a společností v městské části Praha 3.

Celý článek


Hyenismus: Do kontejneru na plastový odpad někdo vyhodil padesát krabů

Včera večer bylo oznámeno na linku tísňového volání „156“, že v ulici Orlická je v kontejneru na plastový odpad vyhozeno větší množství krabů.

Celý článek


Dostali budku: Vzácní sokoli se mohou usadit na dalším pražském komínu

Odborníci z České společnosti ornitologické (ČSO) umístili na komín teplárny Holešovice ve výšce sto metrů novou hnízdní budku pro sokola stěhovavého. Jedná se o pokračování úspěšné podpory hnízdění sokolů v Praze. Letos zde hnízdily již dva páry těchto kriticky ohrožených dravců, včera umístěná budka by měla poskytnout podmínky pro hnízdění třetímu páru. Celková česká populace sokola stěhovavého čítá jen přibližně 60 párů.

Celý článek


Poskytovatelé Sociálních služeb Prahy 1 se představují na Střeláku

Zítra se na Střeleckém ostrově od 14 hodin uskuteční první veletrh poskytovatelů sociálních služeb městské části Praha 1. Na akci se také představí další organizace působící v neziskovém sektoru. Chybět nebude ani kvalitní kulturní program, který bude přizpůsoben tématu celé akce, a občerstvení za nízké ceny.

Celý článek


1 ... << 255 256 257 258 259 260 261 >> ... 269