Přehled článků

Berenika Kohoutová a Naty Hrychová vydaly společný singl

Holky sobě. Tak se jmenuje nový společný singl mladé hudebnice a youtuberky Naty Hrychové a herečky, spisovatelky, zpěvačky, blogerky a novopečené matky Bereniky Kohoutové, která je zároveň spoluautorkou textu. Druhým autorem není nikdo jiný než, v současné době jeden z nejaktivnějších českých písničkářů, Pokáč.   

Celý článek


Galerii pod širým nebem nabídne Festival Sculpture line. První sochy již stojí

Se začátkem června již šestým rokem přichází do Prahy i dalších měst v republice sochařský festival Sculpture line, aby proměnil parky, náměstí, ulice i jiná veřejná prostranství v galerii pod širým nebem. První novou instalací letošního ročníku se stal bronzový Nosorožec v brnění od Jaroslava Róny, kterého můžeme potkat na Jungmannově náměstí. Socha symbolicky poukazuje na nutnost světové ochrany zvířat z africké divočiny. 

Celý článek


Nikdy nezveřejněné vzpomínky. Vychází kniha o rodině Milady Horákové

Jdu s hlavou vztyčenou. Slavná slova Milady Horákové napsaná v posledním dopisu adresovaném svým nejbližším, jsou titulem nové knihy publicisty Daniela Anýže věnované neobyčejnému životu rodiny české právničky a političky zavražděné komunistickým režimem v roce 1950. 

Celý článek


Teď je ten čas. Kapela Other Way přichází s novým klipem

Kapela Other Way, která českou hudební scénu obohacuje od roku 2012 a na svém kontě má již 2 alba a aktuálně připravuje třetí, vydává po úspěšném videoklipu k písni Dej mi svou lásku další videoklip, tentokrát k singlu s názvem Teď je ten čas. Jedná se o opravdový příběh všech členů kapely a ztělesnění jejich ne zcela naplněných snů.

Celý článek


Festival Na Výtoni: Podskalí ve filmu

Začátkem června Podskalí opět ožije filmem a nabídne známé i neznámé snímky z historie rázovité “čtvrti“ pod Emauzským klášterem. Čtvrtý ročník filmového festivalu Podskalí ve filmu proběhne mezi 11. a 13. červnem 2020 u Podskalské Celnice Na Výtoni v Praze 2.

Celý článek


Na místě tří menších rybníků vznikl nový Lítožnický rybník

Praha dokončila výstavbu rybníka mezi městskými částmi Běchovice a Dubeč. Nový Lítožnický rybník zabírá plochu 11 hektarů a nachází se na místě původního rybníka, který byl v minulosti vypuštěn a vysušen. Součástí úpravy vodních ploch bylo i zmeandrování Říčanského potoka pod hrází, což přispěje k zadržení vody v místní krajině. 

Celý článek


Marek Ztracený pozval zdravotníky na koncert

Zdravotníky z Thomayerovy nemocnice navštívil Marek Ztracený a osobně jim předal 600 vstupenek na jeho koncert pod názvem – Restart, který se bude konat příští rok. Tímto způsobem jim vyjádřil svůj obdiv a poděkoval za jejich náročnou a těžkou práci během současné epidemie. Koncert se bude konat 20. a 21. února 2021 v O2 aréně.

Celý článek


Spolek Cesta Česka zve na novou Poutní cestu Blaník–Říp

Cesta Česka, spolek věnující se české tradici, představuje interaktivní informační web pro nedávno otevřenou Poutní cestu Blaník–Říp. Na adrese www.cestaceska.cz nalezne návštěvník podrobné informace ke svému putování. Na web se lze připojit i prostřednictvím QR kódu z 52 tabulek umístěných po celé trase na rozcestnících Klubu českých turistů. Trasa měří necelých 190 kilometrů, začíná v Louňovicích pod Blaníkem a končí na hoře Říp.

Celý článek


sKORO NA mizině je nyní online

Prázdné hlediště i pokladna. S tím se po čas karantény potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví již druhá epizoda seriálu “sKORO NA mizině”, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna.

Celý článek


Vzbudili ji, na oplátku na ně vytáhla toaleťák

Žena, která usnula na lavičce, předvedla strážníkům své „vytříbené“ chování. Ti jí na oplátku „předvedli“ svou pravomoc. Pětašedesátiletou ženu předvedli na služebnu státní policie.

Celý článek


Mezi auty se pohybovala žena s nožem, chtěla se prý chránit před přítelem

Na parkovišti v Křejpského ulici v Praze 11 se včera ráno mezi auty pohybovala žena s nožem v ruce.

Celý článek


Monika Načeva vydává desátou studiovou desku

Na začátku června představí zpěvačka a herečka Monika Načeva své nové album Zdivočelí koně, k němuž nyní vydává první singl Divoké husy. Svou desátou studiovou desku pokřtí 4. června 2020 v Kampusu Hybernská.

Celý článek


Nahý muž v metru měl jen sluneční brýle a roušku

Třiačtyřicetiletého muže, který zcela nahý jen s rouškou kolem krku a slunečními brýlemi na očích seděl ve vestibulu metra, předali v pátek po půlnoci strážníci do péče záchranářů.

Celý článek


Slůňata se seznamují, březnová samička je aktivnější

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je návštěvníci uvidí ve venkovním výběhu tento týden, pravděpodobně již zítra po poledni.

Celý článek


Strážníci: Užovce chyběla rouška, had navíc odmítl test na drogy

Znovu otevřená nákupní centra, kadeřnické salóny a restaurační zahrádky vylákaly do ulic nejen natěšené lidi, ale také jedno mládě užovky červené.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 219