Přehled článků

Prahou běžely více než tři tisícovky běžců. Závod jim odstartoval Jágr!

Hokejista Jaromír Jágr, tenistka Barbora Strýcová, ale také nejlepší čeští maratonci ozdobili svou účastí pražský závod ČEZ RunTour. V parku Ladronka se v sobotu 7. října postavily na start více než tři tisícovky běžců, kteří si užili královský závod celé sezony oblíbeného rodinného seriálu.  

Celý článek


Na Bazárek do Modré školy

Tradiční bazárek se koná v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin v prostoru atria a školní jídelny v Modré škole ZŠ Kupeckého v Praze 11.

Celý článek


Eddie Stoilow oslaví 20. výročí novým singlem a představí ho v Lucerně

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow letos slaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí nový český singl. Poprvé ho představí v úterý 17. října na narozeninovém koncertě v pražském Lucerna Music Baru. Při této speciální příležitosti frontmana Honzu Žampu na pódiu doprovodí většina původních členů kapely, kteří stáli po jeho boku spoustu let. Společně zahrají lety ověřené hitovky i novější songy z připravovaného alba. Fanoušci se můžou těšit také na spoustu hostů v roli gratulantů a různá další překvapení. 

Celý článek


Haló ven! na Střížkově

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Celý článek


Na Jižním Městě se mění poškozené odpadkové koše

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude vyčištěn.

Celý článek


Nové pingpongové stoly na Hájích

Ve vnitrobloku Kosmická – Horčičkova na Hájích přibyly dva venkovní pingpongové stoly. Nechal je tam instalovat Odbor životního prostředí v rámci plánovaných úprav vnitrobloku. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích.

Celý článek


Slezáček, Schicková a Jelínková se potkali na party s motivem růžového motýlka a ragby

Francouzské pochoutky, šampaňské, móda s motivem růžového motýlka a ragby. To byly společné motivy party u příležitosti otevření nového obchodu s módou v pražském obchodním centru Palladium. Party si nenechal ujít bývalý slavný francouzský ragbista Franck Mesnel, herec Bořek Slezáček či modelky Kristýna Schicková, Tereza Jelínková nebo Sandra Bourdon. To vše symbolicky v týdnu, kdy ve Francii odstartovalo ragbyové Mistrovství světa.

Celý článek


Přímo od farmářů. Praha 11 má čerstvou zeleninu a ovoce

Členové Komunity podporovaného zemědělství v Praze 11 mají k dispozici ovoce, zeleninu, maso a sýry v biokvalitě přímo od výrobců. Za účastnický poplatek mohou odebírat sezonní produkty pěstované nebo chované s respektem k přírodě. 

Celý článek


Gondíková dostala k narozeninám šperky, na které se jen dívá

Herečka a moderátorka Adéla Gondíková je známá svým vřelým a širokým úsměvem. Jen tak ji něco nevytočí, a když může, tak pomůže. I když nedávno oslavila své páté kulaté narozeniny, zůstává stále aktivní a energie má na rozdávání. Jejím receptem na dobití baterek na celý rok je, že dodržuje dvouměsíční volno během letních prázdnin, i přesto, že její dcera je už dospělá. 

Celý článek


V říjnu se bude v Lucerna Music Baru slavit v rytmu funky

Pražská funk-popová kapela Top Dream Company připravuje svůj tradiční narozeninový koncert, na kterém už po devatenácté přivede do varu každého, kdo alespoň trochu miluje hudbu. Koncert v rytmu funk-popu se uskuteční v pondělí 2. října od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Celý článek


Praha 9: Den zdraví na Poliklinice Prosek

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Celý článek


Divadlo Archa se loučí poslední sezonou, ta bude nadupaná!

Dvě vystoupení slavného japonského tanečníka Mina Tanaky, 13. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla Akcent nebo atraktivní koncerty The Tiger Lillies a orchestru BERG, Laurie Anderson či Philip Glass Ensemble. To jsou jen některé položky programu poslední sezony divadla Archa, které téměř třicet let uvádí tvorbu důležitých zahraničních i domácích umělců. Jeho ředitel a zakladatel Ondřej Hrab dokázal v domě Na Poříčí vytvořit kultovní prostory, kam si Pražané i mimopražští návštěvníci zvykli chodit rozšiřovat kulturní obzory. Od ledna 2024 do divadla nastoupí nový tým s jiným názvem i konceptem.

Celý článek


Prosecký podzim 2023

Čtrnáctý ročník Proseckého podzimu Prahy 9 se koná v neděli 17. září a má podtitul Brána volného času dokořán.

Celý článek


Novou sezónu v RockOpeře pokřtí Bára Basiková

Pavla Forest, Viktor Dyk, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Jiří Zonyga a další hvězdy divadla RockOpera Praha se těší na novou sezónu. Ta začíná už tento čtvrtek 14. září reprízou rockové opery Trója. Novou sezónu v jediném divadle pro rockery pokřtí zpěvačka Bára Basiková.

Celý článek


Igor Orozovič vyjede s novou muzikantskou company na podzimní koncerty

Igor Orozovič pokračuje ve své hudební dráze s novou muzikantskou partou, s níž se vydá na podzimní koncertní šňůru i na speciální vánoční koncert v Divadle pod Palmovkou. Vedle nastudování role Claudia v Shakespearově Hamletovi v režii dua SKUTR na své domovské scéně Národního divadla ho také čeká premiéra tanečního představení The Choice, které připravil monacký choreograf Asier Edeso Eguia. V České televizi se na podzim objeví v thrilleru Cesta do tmy legendárního režiséra Jiřího Svobody. Vernisáž linorytů a koláží Igora Orozoviče otevře 21. září již 52. ročník festivalu FEMAD v Poděbradech. 

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 260