Přehled článků

Objevte sílu samoléčení: Americká komunita Human Garage poprvé v Praze!

Světově uznávaná komunita Human Garage z USA, zaměřená na wellness a samoléčení, zahajuje své první světové turné a zavítá i do Prahy. Akce se uskuteční 15. června od 9:00 do 13:00 v pražském parku Ladronka a nabídne jedinečný den plný pohybu, inspirace a léčení.

Celý článek


V Máji Národní najdete nejvýše položenou vyhlídkovou terasu v centru

Máj Národní, moderní centrum zábavy, her a zážitků, se Pražanům a návštěvníkům metropole otevře už 24. června. Každé z devíti pater v Máji Národní bude specifické, originální, zábavné a v mnoha ohledech unikátní. Pomyslnou korunkou jedinečného konceptu je rooftop restaurace a bar Fly Vista v 8. patře a v 9. patře – 40 metrů nad zemí – nejvýše položená panoramatická terasa v centru Prahy s unikátním 360stupňovým výhledem. 

Celý článek


Ohroženou mořskou želvu ládovali v Praze plechovkami

Čechy, kteří sice nápojové plechovky rádi pijí (36 % z nich několikrát týdně), ale už netřídí (jen 48 % vhazuje plechovky do kovu) motivovali k důslednějšímu třídění nápojových plechovek ve středu 5. června, u příležitosti Světové dne životního prostředí, v ulicích Prahy ambasadoři iniciativy Každá plechovka se počítá. Během dne vznikla na náměstí Míru obří barevná stěna z plechovek PixelCan s motivem ohrožené mořské želvy.

Celý článek


Metronome Prague 2024 startuje za dva týdny

Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 je za dveřmi. 3 dny, 4 pódia a více než 70 umělců. Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair. Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

Celý článek


Lassie čeká další dobrodružství, fenku v novém filmu hraje pes

Příběh o nejslavnější fence světa znovu ožívá. Film Lassie: Nové dobrodružství je volným pokračováním snímku Lassie se vrací. Ten vznikl podle bestselleru Erica Knighta a v roce 2020 způsobil světovou senzaci. Uveden byl ve více než 140 zemích a stejně jako před osmdesáti lety, kdy byla britská románová předloha zfilmovaná poprvé, udělal z dlouhosrsté kolie skutečnou celebritu. A to není jediná podobnost s původním snímkem. 

Celý článek


Zpěvačku ICaterinu duševní nemoc nezastaví, chce vydat první album!

Již devět let se můžou lidi s duševní nemocí zapojit do kampaně Udělej krok a posunout se v životě dál. Díky finanční podpoře projektu si mohou udělat kurz potřebný k nástupu do vytouženého zaměstnání, spustit webovou stránku nebo nakoupit vybavení pro rozjezd vlastního podnikání. A také třeba vydat album, jako například zpěvačka ICaterina.

Celý článek


Legendární Čechíno bude opět čarovat v bráně, ale té hokejové!

Bobby Holík zpátky v českém národním dresu, Petr Čech v brance a k tomu emotivní slovenský souboj mezi HC Slovan Bratislava a HC Košice a utkání 1. hokejové ligy mezi HC Slavia Praha a VHK ROBE Vsetín – hokejový svátek Winter Hockey Games 2024 hlásí další atraktivní důvody, proč strávit první prosincový víkend na Letné.

Celý článek


Pacienti s roztroušenou sklerózou rozzářili zahradu, zasadili do ní slunečnice

Desítky slunečnic ve čtvrtek zasadili pacienti s roztroušenou sklerózou (RS) v Kateřinské zahradě v Praze. Upozornili tím na své onemocnění, kterým v Česku trpí přibližně 26 000 lidí. Akce Rozsviťme Českou republiku se konala u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy. Letos se zaměřila na důležitost včasné diagnostiky a dostupnost léčby pro všechny pacienty.

Celý článek


Máte se na co těšit, Krtkův svět bude nabitý známými jmény!

Velká herecká jména jako David Novotný, Barbora Seidlová, Oldřich Navrátil, Igor Bareš, Jaroslav Satoranský, Ladislav Frei, Valerie Zawadská nebo Eva Hrušková spojili své síly, aby v novém filmu¨režisérky Evy Toulové s názvem Krtkův Svět bojovali proti byrokracii.

Celý článek


Děti mohou do zoo za korunu a na opičku

Návštěvníky Zoo Praha čeká během prvního červnového víkendu hned několik mimořádných událostí. V sobotu 1. června budou mít všechny děti do 15 let vstup do pražské zoo za symbolickou jednu korunu.

Celý článek


Excentrický zpěvák a virální hvězda Oliver Tree poprvé vystoupí v Praze

Oliver Tree, osobitý zpěvák známý svým netradičním přístupem k muzice, poprvé během své úspěšné hudební kariéry vystoupí v České republice – 8. července pod širým nebem v Ledárnách Braník v rámci Prague Summer Festivalu a série Rock for People Concerts. Vstupenky jsou v prodeji v sítích GoOut, Ticketportal a Ticketmaster.

Celý článek


Mysleli si, že je to opravdová žena. Panna nachytala Pražany i turisty!

Vykutálený žert a zároveň zajímavý test čekal Pražany ve čtvrtek 23. května na náplavce Rašínova nábřeží. Na jedné z laviček byla instalována „ultra realistická“ panna, která „lovila“ na svůj půvab kolemjdoucí. I přes počáteční ostych většina mužů neodolala. Navázali konverzaci v domnění, že jde o reálnou ženu. Jejich následné reakce bavili ostatní přihlížející. 

Celý článek


Harapes si zahrál v klipu se současným primátorem Prahy

V Národním divadle bude v pondělí 27. května poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem, který zemřel po dlouhé nemoci předminulý týden ve středu ve věku 77 let.

Celý článek


Každej se někdy napije... Zápisník alkoholičky je masakr, varuje Ramba

V polovině července zamíří do kin film Zápisník alkoholičky režiséra Dana Svátka, který se vrací k tématu pití a alkoholu. Tentokrát z pohledu ženské závislosti. A stejně jako v případě tragikomedie Úsměvy smutných mužů, která vznikla podle autobiografického bestselleru Josefa Formánka, vychází ze skutečných prožitků. Ty na svém blogu Zápisník alkoholičky sdílela Michaela Duffková, která za svou autentickou zpověď získala cenu Magnesia Litera.

Celý článek


Ruseová má doma ďáblovo kvítko!

V sobotu 18. května se v Centrálním parku Lužiny už poosmé konala akce Psí den s Prahou 13. Mezi přítomnými celebritami, které akci nenechaly ujít, byla i herečka Anežka Ruseová.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 269