Přehled článků

Další nelegální provozovnu odhalila kontrola v areálu SAPA

Státní veterinární správa během víkendové kontroly s Policií ČR a Celní správou odhalila v areálu SAPA v Praze 4 nelegální prodejnu s výrobnou potravin živočišného původu. V ní inspektoři zajistili téměř půl tuny nejrůznějších živočišných produktů, které nebyly nikterak označené a chyběly k nim doklady o původu. U většiny produktů nebylo zjistitelné datum spotřeby, část produktů měla prošlou dobu minimální trvanlivosti a vykazovala smyslové změny.

Celý článek


Na Svatoludmilské pouti bude poprvé možnost uctít ostatky knížete Václava a kněžny Ludmily

Tetínská pouť v sobotu 21. září je symbolem vzpomínky na první českou kněžnu a světici svatou Ludmilu, babičku a vychovatelku knížete Václava, nazývanou Matka českého národa. V příštím roce si budeme připomínat 1100 let její mučednické smrti na Tetíně (15. září 921) a proto Česká biskupská konference rozhodla o vyhlášení roku 2021 Rokem svaté Ludmily.

Celý článek


Víkend: V zoo můžete vidět rybí sovy

Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru. Ačkoli se jedná o velmi atraktivní, velký druh sovy, již více než 25 let není chována v žádné zoologické zahradě na světě, protože získat ji je velmi obtížné. Dosud se ji také nepodařilo v žádné zoologické zahradě rozmnožit.

Celý článek


V létě záchranka zasahovala u 20 392 případů. Nejvyšší nárůst je v souvislosti s provozem koloběžek

V červenci a srpnu zasahovaly posádky pražské záchranky u 20 392 událostí. Je to téměř totožný počet jako za stejné období v předchozím roce, kdy to bylo 20 840 zásahů. Záchranáři vyjížděli o prázdninách k necelým dvěma tisícům pacientů se závažnou poruchou dýchání, k 730 pacientům s podezřením na akutní infarkt nebo k 480 pacientům se záchvatem křečí. U 84 pacientů prováděli zdravotníci resuscitaci z důvodu selhání základních životních funkcí. 

Celý článek


Josef Duchan vystavuje v industriální hale

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v industriální hale, která je součástí multifunkčního komplexu Vnitroblock na Tusarově ulici v Holešovicích. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem, štětcem a jinými nástroji. 

Celý článek


Víno, burčák a výběr delikates si vychutnáte na vinici sv. Kláry příští víkend

Již popatnácté ožije památkově chráněná vinice sv. Kláry tradiční oslavou vinobraní. Skvělá poloha v blízkosti řeky i jedinečný výhled předurčují vinohrady nad trojským zámkem nejen k produkci kvalitních hroznů, ale i k tomu, stát se ideálním prostředím, kde je možné si hotová vína opravdu vychutnat. 

Celý článek


Údajný vlivný syn Michaela Jacksona a majitel části Pražského hradu byl agresivní, vyhrožoval likvidací

Vstříc agresivnímu muži v prodejně s tabákovými výrobky v Praze 3 byla v neděli vyslána v podvečerních hodinách hlídka městské policie. Dle oznámení na lince 156 muž vyhrožoval likvidací obsluze prodejny a rozhazoval část sortimentu kolem sebe.

Celý článek


Výstava českého malíře Jaroslava Verise představí víc než stovku obrazů

Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Praze 6-Bubenči otevírá 20. září výstava českého malíře Jaroslava Verise (1900–1983), dříve uznávaného, později neprávem zapomenutého. 

Celý článek


Bočanovou žeru a hlavně její love! Herečka přišla o desítky tisíc, peníze zmizely v žaludku jejího miláčka

Počtvrté se Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků a jejich čtyřnohými svěřenci. V sobotu 7. září se na tomto místě již tradičně konala akce s názvem Psí den s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro pejska a samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání této úspěšné akce.

Celý článek


Opil se a usnul na nevhodném místě, má průšvih

Na čerpací stanici si pod lavičkou ustlal opilý muž. Po probuzení strážníky putoval na policejní stanici. Byl totiž v celostátním pátrání.

Celý článek


Festival současného umění na Florenci

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne od 4. do 12. října v Praze. Více než 60 umělců oživí Desfourský palác na Florenci v rámci hlavního výstavního projektu Místa činu s podtitulem Nikdo nemá nic.

Celý článek


Od Flaminga k Plameňákům. Knížka nejen o začátcích Rottrové, Zagorové, Špinarové a Němce

Marie Rottrová, Petr Němec, Hana Zagorová, Věra Špinarová, Pavel Novák, Jaromír Löffler, Jaromír Wykrent – to jsou jména zpěváků kapely Flamingo, kterou založil Richard Kovalčík. Mimochodem velká životní láska Marie Rottrové, která skončila jeho předčasným odchodem do muzikantského nebe ve věku nedožitých sedmatřiceti let. 

Celý článek


Tapířice přijela z Guyany. Největší radost jí dělají melouny a banány

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany; narodila se 1. prosince 2017 v Zoo de Guyane, oba rodiče její matky pocházejí z přírody, otec je součástí Evropského záchovného programu (EEP).

Celý článek


Jižní Město oslavuje a zve na Dny Prahy 11

Jižní Město oslavuje v parku u Chodovské tvrze. Dny Prahy 11 nabídnou bohatý kulturní i sportovní program.

Celý článek


Oslavy Jana Amose Komenského. Výstava v Národním muzeu

Národní muzeum se připojuje k oslavám Jana Amose Komenského a při této příležitosti ve své Historické budově otevírá novou výstavu s názvem Uč se moudrým býti! Orbis pictus v běhu věků. Tato výstava bude k vidění na ochozech Panteonu od 3. září do 13. října letošního roku.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 208