Přehled článků

Troška bavil klienty SeniorCentra Slivenec. Oblíbený filmový tvůrce vypravoval jednu historku za druhou

Výjimečnou příležitost poznat zblízka Zdeňka Trošku, známého režiséra slavných filmů a pohádek, si nenechalo ujít na sedmdesát klientů SeneCura SeniorCentra Slivenec. Křeslo pro hosta sice Zdeněk Troška nevyužil, protože by prý v něm nejspíš usnul, přesto svými historkami z natáčení, životními příběhy a okamžiky rozesmál jak všechny klienty, tak i zaměstnance domova.  

Celý článek


Praha 5 pomáhá cizincům

raha 5 se dlouhodobě řadí mezi nejlidnatější městské části. Podle dat Českého statistického úřadu na jejím území žije přes devadesát tisíc obyvatel. Mezi nimi jsou nejenom Češi, ale také cizinci. Radnice proto nechala na webové stránky přidat jazykové mutace a vydala pro cizince informační brožuru.

Celý článek


Tradiční rybí polévka v Praze 9 již poosmé

Devátá městská část zve na tradiční rybí polévku do Vysočan. Na náměstí OSN v blízkosti vstupu do stanice metra Vysočanská se bude servírovat ve středu 22. prosince od 11 hodin až do vydání poslední naběračky. Polévku vaří kuchař z restaurace U Šebestiána v Kolbenově ulici.  

Celý článek


Když hvězdy září. Výstava ukáže známé, slavné, ale i zapomenuté osobnosti divadla

Národní muzeum otevírá ve své Nové budově výstavu s názvem Když hvězdy září, která připomíná známé a slavné, ale také třeba dnes již téměř zapomenuté hvězdy českého divadelního umění posledních dvou století. Návštěvníci tak budou obdivovat osobní předměty nejrůznějších hvězd své doby. Výstava bude k vidění až do konce září příštího roku.

Celý článek


Na vrchu Kapitol je nová, růžově kvetoucí alej. Praha 4 pro ni hledá jméno

Praha 4 v uplynulých dnech vysadila na vrchu Kapitol v Michli do starého ovocného sadu celkem 55 nových ovocných stromů. V souladu s klimatickou politikou města došlo k dosazení dožívajícího historického sadu tradičními druhy peckovin a malvic, ale i k výsadbě zcela nové reprezentativní aleje napříč svahem z 23 exemplářů sytě růžově kvetoucích třešních chloupkatých – varieta Accolade.

Celý článek


Pražská tržnice o víkendu ožije pulsující divadelní galerií

Venkovní divadelní galerii otevře od 17. do 19. prosince festival pouličního divadla Za dveřmi v Pražské tržnici. Každý den od 16 hodin se budou návštěvníci moct projít fantazijním světem světelných a ohňových dekorací, o které se postarají soubory V.O.S.A. Theatre, MansterVille, Blackout Paradox a platforma LightLab. 

Celý článek


Vzpomínka na Karla Hašlera. Koncert v Praze 5 je zdarma

Koncert k 80. výročí úmrtí skladatele Karla Hašlera se koná 16. prosince od 18 hodin v Obřadní síni radnice Prahy 5.

Celý článek


Děti dětem. Sbírka pro Fakultní Thomayerovu nemocnici

Už jedenáctý ročník sbírky s názvem Děti dětem, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun. Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol.

Celý článek


Alžbětinská serenáda v KC Prádelna na Smíchově

Praha 5 zve na koncert ve čtvtrtek 16. prosince od 17 hodin. Vstupné dobrovolné. 

Celý článek


Charitativní koncert plný muzikálových hitů zazněl v KC Novodvorská

Už posedmé uspořádala obecně prospěšná společnost Polovina nebe předvánoční charitativní koncert Muzikálem bez bariér. Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová, která je tradiční patronkou akce, představila zaplněnému sálu dvě desítky předních českých muzikálových umělců. Večer se uskutečnil za podpory městské části Praha 4.

Celý článek


Procházka se starostkou okolo vánoční Pětky

Tradiční putování se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky tentokrát s vánočním nádechem a s malým dárkem pro každého účastníka se koná v neděli 12. prosince ve 14 hodin.

Celý článek


Za dětmi do školek přišel Mikuláš

Mikuláš, čert a anděl nadělovali v některých školkách v Praze 9 už 3. prosince.

Celý článek


Martina Balogová pokřtí nové CD se symbolickým názvem Comeback

Zpěvačka a finalistka Superstar Martina Balogová se vrací na hudební scénu. Po více než roce příprav v nahrávacím studiu a natáčení hudebních klipů v zahraničí pokřtí své nové CD s názvem Comeback v rámci koncertu v hudebním klubu Radost FX.

Celý článek


Anna Julie Slováčková a Marta Jandová spolu nazpívaly duet

Zpěvačka Anna Julie Slováčková v doprovodu své kapely vydala na začátku roku debutové album s názvem „Aura“. Právě na tomto CD je i píseň s názvem Slunečnice, kterou pro ni napsala Patricie Fuxová. Společně se později rozhodly, že by stálo za to udělat z písně duet.

Celý článek


Zoo Praha rozsvítila vánoční strom a představila plánovanou expozici Arktidy

Vzrostlou kavkazskou jedli rozsvítil v neděli v podvečer ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Návštěvníci měli také možnost obdivovat betlém, do kterého letos přibyly dvě figury ledních medvědů, a model expozičního celku Arktidy.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 238