Přehled článků

Trojská botanická zahrada hostí přehlídku bonsají

Botanická zahrada dnes za přítomnosti japonského velvyslance Jeho Excelence Shimazakiho Kaorua a dalších hostů slavnostně zahájila přehlídku těch nejlepších bonsají od předních českých pěstitelů i z vlastních sbírek. Letos je výstava nazvána Bonsaje v srdci Evropy a rostliny se netradičně představí na pozadí podzimně se barvící Japonské zahrady. 

Celý článek


K pomstě si vybral bratrovo auto! Podívejte se, jak skončilo BMW po útoku běsnícího muže

Nemalou škodu způsobil pětatřicetiletý muž na autě svého bratra. Důvodem měla být pomsta.

Celý článek


Pokoukáníčko zdarma, ale tímto se skutečně nenechte inspirovat…

Touha sledovat televizi se nemusí vyplatit. Obzvlášť v případě, že nemáte do chatky zaveden elektrický proud.

Celý článek


Naháči v centru! Aktivisté se přilepili k oknům pobočky módního řetězce

V sobotu 26. září překvapili aktivistky a aktivisté z české pobočky hnutí Extinction Rebellion (Rebélie proti vyhynutí) demonstrací proti nespravedlnosti v globalizovaném rychloobrátkovém oděvním průmyslu.

Celý článek


Na Smíchovské náplavce zakotvily Záchranné čluny, v noci jsou vidět z dálky

Sochařský festival Sculpture Line se rozrostl o dílo Lifeboats (Záchranné čluny) německého umělce Johannese Pfeiffera, které vytvořil přímo pro Prahu. Včera zakotvilo na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17. Jedná se o soubor 5 lodí, vytvořených z perforovaného plechu. Jedinečnost díla a vizuální zážitek podtrhuje i fakt, že jeho povrch je natřen fluorescentní barvou a v noci svítí. 

Celý článek


Hroši milují čištění zubů

Vyčistit zuby, zkontrolovat pleť, upravit pedikúru – tak by se daly označit kontroly hrochů obojživelných v Zoo Praha. Čištění zubů a tlamy je pro hrochy oblíbeným zpestřením, ve kterém si tito milovníci vody opravdu libují. 

Celý článek


Kutilové v Národopisném muzeu

Národní muzeum ve spolupráci se Sociologickým ústavem AV ČR nově otevírá výstavu s názvem Kutilství: Od udělej si sám po DIY. Jak už sám název napovídá, výstava představuje různé druhy tvorby, při kterých svépomocí vznikají jak předměty praktické, tak i esteticky zajímavé. 

Celý článek


V hlavní roli Rys ostrovid. Putovní výstava o sblížení lidí a velkých šelem Šumavy

Národní muzeum otevírá v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích výstavu s názvem Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy. Výstava vypráví půl století starý příběh ochrany unikátní šumavské přírody a jejích divokých obyvatel. V hlavní roli se představí tajemná a krásná šelma – rys ostrovid.

Celý článek


Festival Film a architektura zve do kin na světové premiéry

Devátý ročník festival Film a architektura začne 30. září. Týdenní přehlídka filmů o architektuře, urbanismu a designu se odehraje ve 20 městech po celé České republice a nabídne světové premiéry. Festival má v plánu promítat snímky v kinosálech a nepřesouvat se do online prostředí. 

Celý článek


Slavnost Zoo Praha: Znovuotevření pavilonu hrochů a vítání Tchéca

Sváteční 28. září patří v Zoo Praha tradičně Výroční slavnosti. Letos mělo být jejím bodem znovuotevření Pavilonu hrochů a představení samce Tchéca. Aby však nedošlo k velké kumulaci návštěvníků ve vnitřních prostorách, proběhne tato část Výroční slavnosti během dopoledne ve vysílání ČT24 a návštěvníci budou moc Pavilon hrochů navštěvovat průběžně. Upravený program slavnosti nabídne příchozím od 13 hodin zhodnocení letošní sezóny a vernisáž soutěže „Fotím v Zoo Praha“. 

Celý článek


Víkendový program v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka

Národní technické muzeum se o víkendu 19. a 20. září 2020 zúčastní programu pro návštěvníky v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Zájemci budou mít možnost se svézt z areálu muzea do Krupé a zpět parním vozem M124.001 „Komarek“ z roku 1903 ze sbírky NTM. 

Celý článek


Ukradl elektrokolo. Prozradil se tím, že usnul!

Pod vlivem pervitinu spadl z elektrokola, které předtím odcizil. Případ šetří státní policie.

Celý článek


Neskutečné, jaký arzenál měl u sebe starší opilec v zeleném sáčku

Noční střelba vyděsila obyvatele Novodvorské ulice. Starší muž posilněný alkoholem střílel mezi auty. Společně s jeho arzenálem ho strážníci předali státním kolegům.

Celý článek


Vytuhnul v metru, málem dopadl špatně

Spící muž na lavičce v metru nenechal v pátek hodinu před půlnocí v klidu lapku, který dostal zálusk na jeho batoh. Přisedl si k němu a čekal na jeho reakci.

Celý článek


Trojskou botanickou zahradu rozzáří pestré barvy stovek dýní

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně. Letos čeká návštěvníky mimořádný zážitek, jsou totiž zváni na „dýňovou svatbu“. Dýňový ženich a nevěsta je zavedou na místa v zahradě, kde se skutečně odehrávají svatební obřady. 

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 223