Přehled článků

Agresivní žena bez roušky útočila patou na rozkrok, trefila se dvakrát!

Na opilou partičku narazila ve čtvrtek po půlnoci hlídka strážníků. Přítomné ženě se kontrola nelíbila až tak, že neváhala zaútočit na jednoho ze členů hlídky. Ten musel být po jejím útoku ošetřen v nemocnici. Žena byla předána státní policii.

Celý článek


Opilec za volantem a spolujezdec si dovolili velkou drzost. Budou pykat!

Opilý řidič nabídl ve čtvrtek před půlnocí strážníkům úplatek nejprve 30 tisíc korun, jeho kamarád pak částku zvedl na 50 tisíc. Oba muže si převzala k dalšímu opatření Policie ČR.

Celý článek


Přírodovědci objevili brouka, kterého už považovali za vyhynulého

Vzácného brouka dřepčíka – Longitarsus substriatus – objevili entomologové při loňském průzkumu v nově vznikajícím Ptačím parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku. Brouk byl v České republice pozorován po více než třiceti letech a odborníci ho tu už považovali za vyhynulého. 

Celý článek


Pokračuje rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra

Rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra v Praze 11, která začala v polovině roku 2019, je v plném proudu. Letos vstoupí do druhé fáze, s dokončením se počítá v příštím roce.

Celý článek


Peroutka natočil videoklip ve kterém utíká nahý před přízraky

Milan Peroutka dal o sobě se svou kapelou Perutě opět po delší odmlce vědět. Pro nový videoklip si vybral singl Svítání a představil tak novou vyzrálejší tvorbu, která je překvapením i pro jeho fanoušky a zároveň ochutnávkou nové desky, která vyjde na jaře.

Celý článek


Z Jižního Města až na vrchol

Eliška Krupnová byla jako první Češka v historii prestižní ankety magazínu Innebandymagazinet vyhlášena nejlepší florbalistkou světa za rok 2020.

Celý článek


Dárky z balkonu se vrátily majiteli, některé už zloděj rozbalil

Den před Štědrým večerem našla strážnice hromadu dárků. Ježíšek ale nenaděloval dříve … Kousek od nich pak objevila několik odhozených okapů. Alespoň někomu se Vánoce podařilo zachránit. Dárky se vrátily jejich majiteli. To podezřelý z krádeže okapů putoval na policejní stanici. 

Celý článek


Zachráněný George! Žena netušila, že se s tulákem ještě někdy setká

Ztuhlý zimou na zábradlí balkonu se nechal v neděli ráno dobrovolně chytit a zavřít do tepla v bytě oznamovatelky. Ta pak předala tuláka v krabici hlídce strážníků.

Celý článek


Opilí náckové se snažili cestujícím vyndat dítě z kočárku

Typickým nacistickým pozdravem se dva muži minulé pondělí prezentovali v nočním autobuse MHD. K slovní šikaně si navíc vyhlédli rodinu s malým dítětem v kočárku. Jejich chování potvrdilo několik svědků, včetně řidiče autobusu. Oba se pak navíc strážníkům přiznali.

Celý článek


Vstupoval s knihou v ruce před auta a kázal

Na rušné ulici vstupoval do vozovky s knihou v ruce a cosi provolával. Strážníkům nebyl neznámý. Záchranářům pak asistovali s jeho převozem na psychiatrii.

Celý článek


Opilý muž si chtěl jen odpočinout, náhle přestal dýchat

K lidem, kteří potřebují bezodkladnou první pomoc, se hlídky strážníků dostávají různě. Reagují na oznámení, pomáhají záchranářům v případech, kdy mohou být na místě rychleji, nebo se jim prostě „připletou“ do cesty při službě.

Celý článek


Spolek Loutky v nemocnici oslaví patnáctiny knihou Můžeme dál?

Patnáct let klepou členové souboru Loutky v nemocnici na dveře pokojů v nemocnicích, léčebnách a hospicech, aby dětem i seniorům nabídli výlet do světa fantazie, příběhy, slova a úsměvy, které jim pomohou snášet bolest, samotu i odloučení od blízkých. 

Celý článek


Chodúr vyměnil filharmonii za slovenskou cimbálovku, vznikla vánoční píseň Síla mít rád

Zpěvák Martin Chodúr si pro svoji autorskou píseň Síla mít rád tentokrát přizval multižánrovou cimbálovku Silband z Košic. Píseň původně napsaná pro šedesátičlennou Janáčkovou filharmonii Ostrava se poprvé objevila na albu Hallelujah vánoční písně a koledy v roce 2018. V novém aranžmá Gabriela Silvaye se píseň harmonicky i svým charakterem obohatila o lidové prvky a vznikla verze písně pro tyto vánoce.

Celý článek


Vzácní orli královští letos vyvedli sedm mláďat

Česká populace orla královského se v letošním roce rozrostla o sedm mláďat. Kriticky ohrožený dravec hnízdí u nás výhradně na jižní Moravě, kde má celosvětově severozápadní hranici svého výskytu. Letos tam ornitologové zaznamenali třináct párů. Největší hrozbou pro orly královské je člověk, který dravce v hnízdním období vyrušuje anebo v některých případech dokonce cíleně zabíjí. Česká společnost ornitologická proti pytlákům a travičům bojuje v terénu pomocí psí jednotky, která vyhledává otrávené návnady.

Celý článek


Modelka Mónica Sofia se stala viceprezidentkou Česko-kapverdské obchodní komory

Již několik let žije Mónica Sofia v Česku. Stala se nejznámější exotickou modelkou, a to velmi žádanou. Její příběh by vydal na hollywoodský film o tom, jak chudá dívka z Kapverdských ostrovů ke štěstí a prestižní profesi přišla. Protože si je ale sama dobře vědoma, kolik práce, úsilí, neúspěchů a odříkání bylo, než prorazila a dostala se nejenom do Evropy, ale i na výsluní, chce pomáhat druhým. Rozhodla se podpořit svou rodnou zemi, kterou většina zná především jako exotický, luxusní dovolenkový ráj. V ČR proto vznikla nová Česko-kapverdská obchodní komora, jejíž se stala viceprezidentkou.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 227