Přehled článků

Vypadl cizincovi z kalhot, spící žena v metru byla zachráněna

V ranních hodinách přímo na Nový rok oznámil cestující na nástupišti metra Háje hlídce strážníků z Prahy 11, že viděl muže, jak v soupravě metra spící ženě odcizil z náprsní tašky mobilní telefon. Uvedl jeho popis a směr, jakým se vydal.

Celý článek


Historický orloj na Staromáku nahradí velkoplošná obrazovka!

V pondělí 8. ledna v 9 hodin bude možné naposledy na dlouhou dobu vidět v provozu orloj Staroměstské radnice. Poté bude demontován a odvezen do dílen k restaurování. Oprava jednoho z pražských symbolů potrvá pět až šest měsíců.

Celý článek


Tatramatky rodeo? Pračka může natropit i jiné problémy, těchto šest lidí a pes o tom ví své

Ve čtvrtek v 18 hodin zasahovali hasiči v ulici Pražského v Praze 5 u požáru pračky v bytě obytného domu.

Celý článek


Pražští bezdomovci ukázali, jak mít elektřinu zadarmo. Těmito činy se ale raději neinspirujte!

V úterý chvíli po poledni prováděla hlídka strážníků z Prahy 10 běžnou kontrolní činnost v oblasti Vršovic. V jedné z ulic u vlakové trati si všimla kabelu, který vedl z pouliční lampy do přístřešku, který obývá muž bez domova.

Celý článek


Držitel francouzských Grammy DJ Kungs poprvé v Praze

Francouzský DJ a producent Kungs (vlastním jménem Valentin Brunel) se představí poprvé v České republice. Fanoušci jeho elektronicko-taneční hudby se mohou těšit na jeho show v pražském Fóru Karlín 29. března. 

Celý článek


Lady Gaga je passé, Prahu roztančí LadyPraga se Sociálním experimentem

Pražská formace LadyPraga vydala v prosinci po dvou letech existence svou debutovou desku s názvem Sociální experiment. Popovou prvotinu s přesahy do funku, rocku, jazzu i šansonu neoficiálně kapela oficiálně pokřtí v Malostranské besedě v sobotu 6. ledna v rámci společného koncertu se skupinami Gingerhead a Andband.

Celý článek


Záchodové prkénko uvěznilo hlavu dítě

Hasiči z chodovské stanice vyprostili v sobotu hlavu malého dítěte ze záchodového prkénka v pražských Záběhlicích.

Celý článek


Nebuť labuť, dám ti trefu! Ozbrojený opilec oslavoval příchod nového roku zvláštním způsobem

Na Nový rok ráno se na stezce Podolského nábřeží pohyboval opilý muž, který se bavil dost zvláštním způsobem. Když přijeli strážníci na místo, kolem muže v podroušeném stavu leželo několik nábojnic. Přiznal, že střílel z poplašné pistole směrem na Vltavu.

Celý článek


Na Nový rok si zapálili prskavku, dopadlo to takto…

V pondělí 1. ledna zasahovaly v půl osmé večer jednotky hasičů z centrální a strašnické stanice v ulici Kodaňská v Praze 10. V bytě v pátém patře obytného domu tam hořel vánoční stromek.

Celý článek


Přestat kouřit? Zkuste těchto osm tipů Lukáše Kohoutka, můžete ušetřit až tisíce měsíčně

Konec kalendářního roku znamená pro mnoho lidí čas, kdy si stanovují novoroční předsevzetí. Mezi nejčastější přání patří začít s odvykáním kouření. Každý rok se podle odborníků z Národní linky pro odvykání kouření zhruba 40 % kuřáků pokusí přestat kouřit. Úspěšnost odvykání kouření bez odborné pomoci se však pohybuje kolem 4 %. Odborníci z toho důvodu sestavili 8 tipů, které letos mohou v tomto složitém cíli kuřákům pomoci. 

Celý článek


O noční hrůzu v Krásově se postaral opilý naháč

V pátek po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž. 

Celý článek


Pro snadné a bezpečné cestování: Osm aplikací a internetových služeb

Časy, kdy jsme si objednávali dovolenou výhradně přes cestovní kancelář nebo volali do destinace půl roku dopředu a rezervovali takto apartmán u moře či svahu, se pomalu propadají do historie. Čím dál více lidí díky dostupným letenkám a službám typu booking.com či airbnb.cz vyráží na dovolené či prodloužené víkendy po vlastní ose a zařizují většinu podstatného na poslední chvíli. 

Celý článek


Opilý patnáctiletý puberťák napadl svou matku

Teprve patnáctiletý syn, který byl pod vlivem alkoholu, napadal svou matku. Ta to oznámila na linku 156. Strážníci u chlapce naměřili přes 1,3 ‰ alkoholu. Byl převezen do nemocnice. Případem se bude zabývat příslušný správní orgán.

Celý článek


Počíhal si na 94letou stařenku, ale co se dělo potom, s tím nepočítal

V pátek odpoledne zjistil operátor kamerového systému na Obvodním ředitelství městské policie Praha 6, že na rohu ulice Dejvická a Na Hutích je skupinka několika osob, které vědomě brání v odchodu muži stojícímu uprostřed. K prověření události byla vyslána pěší hlídka strážníků, která nedaleko konala dohled na vánočních trzích.

Celý článek


Dobrou chuť! Neprodané vánoční stromky obohatí jejich jídelníček

Pražská zoo dostala na konci roku stovky neprodaných vánočních stromečků. V pátek a v sobotu tak budou probíhat speciální komentovaná krmení, během kterých si na jedlích a smrčcích pochutnají nejen sloni, ale také gorily nebo losi a zubři.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 161