Přehled článků

Kočka uvízla na stromě před rodinným domem

Hasiči zachránili kočičku, která uvízla na stromě před rodinným domem v ulici Na dračkách v Praze 6.

Celý článek


Máme rádi zvířata! Svět zvířat, jeho zajímavosti, pochopení i ochrana na ČT

Dokumentární cyklus o světě zvířat, jeho zajímavostech, pochopení i ochraně. Pořad kombinuje přírodovědnou edukaci s konkrétními příběhy zvířecích jedinců a je v něm prostor zejména pro poznatky, emoce, dojetí i zábavu. Natáčelo se ve spolupráci se záchrannými organizacemi, zoologickými zahradami, vědeckými pracovišti i chovateli všemožných živočišných druhů.

Celý článek


Praha 11: Soutěžte o Zlatý klíč

Praha 11 vyhlašuje čtrnáctý ročník literární soutěže o Zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Soutěžící mohou zvolit libovolné téma, které bude souviset s Jižním Městem, Chodovem, Háji, Kulatým Chodovcem, Horními Roztyly.

Celý článek


Do Klíčovských sadů s Prahou 9

Praha 9 zve na přírodovědně urbanistickou vycházku za faunou sadů se spolkem Darwin v sobotu 18. března v 9 hodin.

Celý článek


Kateřina Kundosaki Klinderová dorazila z pustého ostrova rovnou do kina

„Shazam!“ ozývalo se v pražském kině Cinema City IMAX v podání dabéra Michala Holána, který propůjčil svůj hlas hlavnímu charakteru ve stejnojmenném filmu. Ten se společně s dalšími českými celebritami zúčastnil slavnostní premiéry snímku Shazam! Hněv bohů, který jde právě do kin. 

Celý článek


Farmářské trhy u Matky Terezy

Praha 11 zve na farmářské trhy, které začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy až do středy 29. listopadu.

Celý článek


Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel v KC Zahrada

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Celý článek


V Praze 9 se bude i letos uklízet, začíná se koncem března

Praha 9 se i letos připojila k akci Ukliďme Česko, a to hned ve dvou termínech. V lokalitě Klíčov na apríla, a už 25. března u rybníčku. Radnice zajišťuje rukavice, pytle a odvoz nasbíraných odpadků.

Celý článek


Zpěvák a muzikálový herec Uličník vystavuje na Malé Straně obrazy

V kavárně Kafe Karolínka v ulici U Lužického semináře na Malé Straně se v úterý 7. března sešlo mnoho známých osobností. Přišli se podívat na vůbec první vernisáž obrazů Davida Uličníka. Ten je známý především jako zpěvák, muzikálový herec a člen hudebního seskupení 4TET, před deseti lety se však začal věnovat i malbě a nyní se rozhodl o své obrazy podělit se světem. Podpořit ho přišli také Otakar Brousek mladší, Jitka Čvančarová, Jiří Korn s manželkou, Kristina Kloubková, Michal Novotný, Jaroslav Uhlíř a Petr Salava. Většina malovala na plátno společný obraz pro Davida. Výstava potrvá do 12. dubna.   

Celý článek


Remorkér na Smíchově nabíral vodu dírou v trupu, pomohli hašiči

Hasiči ze stanice Smíchov a Krč a potápěči z modřanské stanice zasahovali ve čtvrtek 9. března poblíž ulice Strakonická u remorkéru, který nabíral vodu dírou v trupu.

Celý článek


V obřadní síni radnice Prahy 9 zahraje Apollon kvartet

Obřadní síň vysočanské radnice bude 9. března hostit Kvarteto Apollon. Na programu budou skladby Beethovena, Dvořáka, Gillespie a Balakrishnana.

Celý článek


Večer Ondřeje Rumla v KD Kyje

Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Kromě jazzových standardů a písní Osvobozeného divadla si libuje právě ve velkokapelovém swingu.

Celý článek


František Tomík vystavuje v Galerii 9

Vernisáž výstavy Tak akorát Františka Tomíka se koná v Galerii 9 v pondělí 6. března v 18 hodin.

Celý článek


Luskouní samička už váží přes čtvrt kilogramu

Měsíc od narození slaví dnes mládě luskouna krátkoocasého narozené v Zoo Praha. Mláděti se daří dobře a je aktivní.

Celý článek


Nejlepším studentským komiksem je Kámen osudu, cenu získala Julie Černá

Cenu Magnesia za nejlepší studentský komiks si z letošního slavnostního udílení cen Muriel odnáší studentka pražské UMPRUM Julie Černá se svým autobiografickým komiksovým dílem Kámen osudu.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 255