Přehled článků

Šťastně nasranej. Moučková a Bihári zahájili výstavu fotografických koláží fotografa Našice

V pražské kavárně Café Kampus byla nedávno zahájena výstava fotografických koláží fotografa Petra Našice. Výstavu, kterou Našic pojmenoval „Šťastně nasranej“, zahájili Kamila Moučková a Mário Bihári. Výstavu je možné navštívit do půlky září.

Celý článek


Flašinet žije! Šestý ročník mezinárodního festivalu flašinetářů opět v Praze

V rámci již VI. ročníku mezinárodního festivalu flašinetářů oživí v úterý 13. srpna pouliční umělci z různých koutů Evropy centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů.

Celý článek


Sedm rad, jak zůstat fit i o prázdninách

Užívat si léta, a přitom přispět ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu? Česká komora fitness a iniciativa Česko se hýbe dlouhodobě podporují a vyzývají společnost k pravidelnému pohybu. Léto je pro změnu našich návyků ideální, máme více času, můžeme se sami sobě věnovat. Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, proto přináší pár tipů, které vám pomohou vytěžit z léta maximum a dlouhodobě tak zůstat aktivní a fit. 

Celý článek


Víkend hmyzožravců nabídne ochutnávku potravy budoucnosti

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Pokrmy pro návštěvníky připraví vyhlášený hmyzí šéfkuchař Milan Václavík. 

Celý článek


Alkoholový dýchánek bezdomovců rozpustila hlídka městské policie

Strážníci řešili přestupky ve veřejném pořádku skupinky osob bez domova.  Jeden z nich se před nimi neostýchal ani svléknout. Před odvozem na záchytnou stanici musela proti němu hlídka zakročit za pomoci donucovacích prostředků.

Celý článek


Ochutnejte Itálii a Středomoří na Kampě

Atraktivní a krásná lokalita pražské Kampy je jako stvořená pro ochutnávání samých dobrot. Poslední červencový víkend se tedy můžete těšit na mezinárodní gurmánskou společnost.

Celý článek


Letní kino Cyberdog v srpnu: Sherlock Holmes a Fantastická zvířata a kde je najít

Technologicko-informační centrum Cyberdog, které vzniklo na základě návrhu Davida Černého a Tomáše Císaře, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu každé úterý a čtvrtek filmy Sherlock Holmes a Fantastická zvířata a kde je najít. 

Celý článek


Uzené šproty v oleji mohou obsahovat úlomky kovu. Státní veterinární správa je stahuje z trhu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24 000 konzerv uzených šprotů v oleji od lotyšského výrobce. Důvodem je nález úlomku kovu v jedné z konzerv spotřebitelem v České republice. 

Celý článek


Večírek u piana u Chodovské tvrze

Neformální večírek u piana proběhne ve čtvrtek 18. července od 18 hodin u pianina v parku u Chodovské tvrze.

Celý článek


Světová soutěž Operalia Plácida Dominga poprvé v Praze

Operalia, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se poprvé v historii koná v České republice. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude od 21. do 26. července hostit historická budova Národního divadla.

Celý článek


Střelák patřil fantastickému závodu Prague Paddle Fest

Tři dny, více než 3500 návštěvníků a k tomu bouřlivá atmosféra závodů! Takový byl Prague Paddle Fest ze série Euro Tour 2019, který se letos vůbec poprvé a za velkého zájmu veřejnosti i známých osobností konal 5. až 7. července na Střeleckém ostrově v Praze. 

Celý článek


Zanedbaná žena dělala problémy v restauraci

V pátek dopoledne vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 8 do restaurace v Sokolské ulici, kde prý dělala problémy žena zanedbaného vzhledu.

Celý článek


Auvajs! Riskantní jízda dvojice na elektrické koloběžce skončila vážným zraněním

Dvojice mužů sjela při jízdě na elektrické koloběžce kolečkem do tramvajové kolejnice, při pádu se jeden z jezdců vážně zranil. 

Celý článek


Opilec s handicapem si sedl za volant…

Strážníci zadrželi v Praze 10 řidiče se sluchovým handicapem a 1,7 promile. Pro podezření z trestného činu ho předali státním kolegům.

Celý článek


Vodnice posvátné najdete v rezervaci Bororo

Zoo Praha otevřela v Teráriu u Rezervace Bororo expozici pro vodnice posvátné, pozoruhodné žáby žijící v přírodě pouze v jezeře Titicaca, kde jsou však vinou znečištění kriticky ohrožené. Nádrž pro tyto výjimečné žáby má velkorysé rozměry 3×3×2 metry a výtvarně byla inspirována zatopeným chrámem, který stával na břehu jezera Titicaca přibližně před 1 000 až 1 500 lety.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 204