Přehled článků

Baby boom kvůli pandemii? Někteří lékaři čekají příchod „koroňátek"

Statisíce rodin a párů zůstaly kvůli koronaviru zavřeny ve svých bytech a domech. Sociální život a venkovní aktivity jim spadly téměř na nulu, a volný čas tak tráví po boku svého partnera. Podle specialistů na reprodukci si řada z nich zpestří nucený pobyt doma sexem, takže za 10 až 12 měsíců lze očekávat narození „koroňátek.“ 

Celý článek


Z čeho uplést pomlázku a čím ochutit tradiční nádivku, radí kurátoři botanické zahrady

Velikonoční týden je v plném proudu. K oblíbeným svátkům jara se váže řada tradic, z nichž k těm nejrozšířenějším patří výroba pomlázky. Nejčastěji se k pletení používají vrbové proutky. Z jakého druhu vrby lze získat ty správné a čím se dají nahradit, pokud ve svém okolí žádnou vrbu nemáte? Kurátor dřevin mírného pásma Botanické zahrady hl. m. Prahy Tomáš Vencálek připravil několik tipů. V české kuchyni k Velikonocům neodmyslitelně patří také oblíbené nádivky. Jaké bylinky by v ní neměly chybět a které bez problémů zaženou jarní únavu, poradí vedoucí oddělení etnobotaniky a prezentace botaniky Jarmila Skružná. 

Celý článek


Sloní samička byla v neděli poprvé venku

Během slunečného a teplého nedělního odpoledne se sloní samička narozená v Zoo Praha 27. března poprvé podívala ven. Pod dohledem matky Tamary a tety Janity  se seznamovala s venkovním výběhem Údolí slonů. Poprvé se setkala i se svým otcem Ankhorem.

Celý článek


Chladné jaro ohrožuje choulostivé dřeviny, jak poškození zabránit radí kurátor

Po relativně teplém zimním období přišlo v těchto dnech výrazně chladné časné jaro. Sněhové vločky a silnější mrazy se vyskytují i v nížinách a páchají škody zejména na choulostivějších dřevinách. Jak se s takovýmto průběhem počasí vyrovnává Botanická zahrada hl. m. Prahy a jaká opatření mohou provést pěstitelé i v domácích podmínkách, prozradil kurátor dřevin mírného pásma Tomáš Vencálek.

Celý článek


Sloní samička pije od matky mléko

Samička slona indického, která se v pátek 27. března narodila v Zoo Praha, váží 92 kilogramů a měří 86 centimetrů. Od matky Tamary již pravidelně pije mléko. Za předpokladu teplého počasí ji chovatelé již za několik dní plánují vypustit do venkovního výběhu.

Celý článek


MAKY vidí český pop jinak, singl Stop je ovlivněný zvukem 80’s

Výraznou změnou hudebního stylu a novým pseudonymem o sobě dává vědět zpěvačka Markéta Poulíčková alias MAKY. V poslední době vystupuje převážně v zahraničí s projektem Rock The Opera, po boku legend jako je Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow) nebo Uli Jon Roth (Scorpions). Nyní přichází s prvním českým singlem Stop z připravované desky. Electro-pop ovlivněný zvukem 80’s a české texty. 

Celý článek


Šéf Pizza Company rozváží zákazníkům, v metru chrání sebe i okolí skafandrem

Společnost Pizza Company zahájila v uplynuých dnech rozvoz objednávek ke svým zákazníkům. Zákazníci si nyní mohou objednat pizzu, noky, nebo nápoje nejen telefonicky, mailem, ale nově také díky online objednávkové aplikaci na www.pizzacompany.cz.

Celý článek


Becherovka, rum, cola. Mládež rozjela „rouškovou“ párty v parku

Ve středu večer si skupina osmi mladých lidí ve věku 15 až 21 let udělala „rouškovou“ párty s rumem, becherovkou a colou v parčíku mezi ulicemi U Uranie a U Pergamenky.

Celý článek


Muž jedl v šatně svačinu, po chvíli nejevil známky života

V pondělí 23. března kolem třinácté hodiny v ulici U Technoplynu v Praze 9 zkolaboval v areálu soukromé společnosti čtyřiapadesátiletý pracovník. Policisté, kteří dorazili na místo, v prostorách šaten nalezli muže, který ležel na zemi a nejevil známky života. Nepřímou srdeční masáž mu poskytoval jeho kolega, který s ním byl v šatně v momentu, kdy zkolaboval.

Celý článek


Žadonění o krmení je slyšet skrze zdi, Sněhurka a Kulička se musí činit

Už kolem 2,5 kilogramu váží dvě letošní mláďata tučňáků Humboldtových. Vylíhla se v únoru v Zoo Praha, jejich rodiči jsou samice Sněhurka a samec Kulička. Zatím zůstávají v hnízdě a chovatelé je vyndávají jen kvůli pravidelné prohlídce a vážení.

Celý článek


Odběrová místa: Na toaletu a občerstvení až po pěti hodinách v ochranném obleku

Napříč celou republikou – v areálech nemocnic, v uzavřených oblastech či v sanitkách speciálních odběrových týmů – tady všude potkáte vedle civilních zdravotníků i armádní lékaře.

Celý článek


Karanténou k lepšímu já? Možná trochu i provokativní rady, jak využít volný čas efektivně

V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. Přinášíme tipy na činnosti, které vám pomohou vyvarovat se negativním myšlenkám, a zároveň využít drahocenný čas efektivně.

Celý článek


U Chodovské tvrze se běhalo

V sobotu 7. března se za podpory Prahy 11 konal již třetí ročník orientačního běhu pro veřejnost v parku u Chodovské tvrze. Pro účastníky, kterých se i přes deštivé počasí sešlo přes dvě stovky, byly připraveny tři tratě.

Celý článek


Adoptovali ji vlastní rodiče. Zoo Praha se podařilo odchovat krasku jávskou

V Zoo Praha se podařilo odchovat vzácnou krasku jávskou zcela novou, unikátní metodou – „adopcí“ vlastními rodiči. Mláděte vylíhnutého 4. února, odchovaného v inkubátoru a krmeného speciálně zhotoveným maňáskem, se totiž nakonec ujali vlastní rodiče; pečují o něj a krmí jej. 

Celý článek


Fin předváděl rodeo uprostřed silnice, místo letiště zamířil na záchytku

Opilého cizince bude meditace stát spoustu peněz. Vedle poplatků za noc na záchytce si bude muset koupit také novou letenku do svého domova.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 217