Přehled článků

Opilý cizinec slyšel strašné hlasy, šlo o život!

Muže, který se třásl, podlamovala se mu kolena a cosi nesouvisle hovořil, potkala hlídka městské policie v Nábřežní ulici v Praze 5 dvě hodiny po pondělní půlnoci. Dotyčný nebyl evidentně v dobrém psychickém stavu, proto si s ním strážníci začali povídat.

Celý článek


Stařeček vyrazil na Matějskou pouť, málem to nedopadlo dobře

Nedávno prováděli strážníci kontrolní činnost na Císařském ostrově, kde si všimli staršího zmateného muže. Ten se hlídce přiznal, že cestou z Matějské pouti už několik hodin bloudí a nemůže se dostat domů. Strážníci na první pohled unaveného, ale nezraněného seniora odvezli domů a doprovodili až do bytu.

Celý článek


Rekord za grafiku Josefa Čapka padl v aukci Dorothea

Jednou z klíčových položek letošní první aukce Dorothea, která se konala 9. března v hotelu Alcron, byla Slovenská krajina od zakladatele slovenského moderního umění Martina Benky. Nový majitel za obraz zaplatil 840 tisíc korun. Úspěch slavily také Venuše Ladislava Sutnara a monumentální socha Modrovláska od Olbrama Zoubka – obě díla se vydražila výrazně nad vyvolávací cenu. O největší překvapení se postarala grafika Ženské torzo III Josefa Čapka, jejíž dražba skončila na částce 360 tisíc korun.

Celý článek


Nezletilý klučina vypadal hodinu po poledni příšerně, musela se to dozvědět matka, sociálka a policisté!

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici v Praze 9 v neděli hodinu po poledni.

Celý článek


Z MOST!ecké kuchyně do světa udržitelné módy. Můžete se potkat s kráskou ze slavného seriálu

Herečka Dominika Býmová ze seriálu Most!, kde ztvárnila roli servírky Romany, přichází s vlastní řadou oblečení. Přírodní materiály a střihy podtrhující ženskost, to jsou hlavní rysy její autorské značky White Sage. Kolekce je ušitá v ČR z přírodních materiálů, jako je hedvábí, len, bio bavlna a konopí.

Celý článek


Neuvěřitelné, ale skutečné: Aby si mohl vyrobit potěšení pro domácnost, vyrazil k frekventovanému tunelu!

Pražští strážníci nedávno zadrželi muže, který ocelovým kolíkem vypáčil skříň závory vjezdu do Strahovského tunelu. Ocelové kolíky z nedaleké opěrné zdi a dráty z rozvodné skříně závory chtěl použít na improvizovanou elektroinstalaci! 

Celý článek


Klavírní recitál Adama Stráňavského si poslechněte v v Chodovské tvrzi

V pravidelném hudebním cyklu Jedenáctého na Jedenáctce vystoupí 11. března od 19 hodin klavírista Adam Stráňavský.

Celý článek


Dvaačtyřicetiletý „jouda“ se snažil schovat trapným způsobem a pak pronesl větu, ze které šli strážníci do kolen


Do Prahy a Ostravy míří fenomén Vanessa-Mae

Světově proslulá a neobyčejně nadaná virtuoska Vanessa-Mae přidala na seznam svého vyprodaného světového turné dvě česká města – Prahu a Ostravu. Po pěti letech, kdy společně s tenorem Josém Carrerasem vyprodala a nadchla O2 arenu, se do ní 17. října vrátí. Publiku tentokrát představí to nejlepší ze své hudební kariéry. O dva dny dříve, 15. října, předvede stejnou show v Ostravar Aréně, kterou v roce 2010 rovněž vyprodala. S sebou přiveze výtečnou kapelu a doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů.

Celý článek


Pražské Quadriennale 2019 nabídne 11 dní, 79 zemí, 800 umělců a 600 akcí

Čtrnáctý ročník největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie se odehraje od 6. do 16. června 2019 v prostorách pražského Výstaviště. Během 11 dnů nabídne Pražské Quadriennale expozice ze 79 zemí, více než 800 umělců z celého světa a přes 600 performancí, workshopů a přednášek.   

Celý článek


Nová Komedie. Nejen divadelní festival zve na devět představení

Městská divadla pražská v březnu poprvé uspořádají festival Nová Komedie. Jeho cílem je představit odborné i široké veřejnosti tvorbu mladých umělců. Festival se bude konat v divadle Komedie ve dnech 15. – 23. března a v jeho rámci bude uvedeno devět představení pražských i mimopražských souborů, dva koncerty, inscenované čtení poezie a vernisáž.

Celý článek


Praha ochutná Garden Food Festival. Navštivte karlínskou Invalidovnu

Svátek dobrého jídla a pití Garden Food Festival letos poprvé zavítá také do Prahy, kde 4. až 6. dubna oživí jedinečný prostor barokní Invalidovny. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční ochutnávky a prezentace známých i méně známých restaurací, bister i regionálních výrobců. Návštěvníci se mohou potkat i s porotci a soutěžícími pořadu MasterChef Česko. 

Celý článek


Vodnice posvátné, vzácné žáby z jezera Titicaca, se stěhují do Prahy

V pátek večer dorazila do Zoo Praha zásilka sedmdesáti vodnic posvátných. Tyto v mnoha ohledech výjimečné žáby žijí pouze ve  vysokohorském jezeře Titicaca, zejména vinou znečištění jsou tam však kriticky ohrožené. 

Celý článek


Žirafí mláďata v zoo se seznamují

V expozici žiraf severních núbijských v horní části Zoo Praha mohou návštěvníci v těchto dnech sledovat, jak se postupně seznamují mezi sebou i se zbytkem skupiny dvě žirafí mláďata – samička Nela narozená 25. ledna a její mladší bratr, který se narodil 13. února a už váží 95 kilogramů. Otcem obou je Johan. 

Celý článek


Buranovské babičky vystoupí ve Žlutých lázních

V neděli 10. března se koná ve Žlutých lázních Masopust s bohatým kulturním programem. Hlavními hvězdami budou Buranovské babičky, udmurtský folklorní soubor, který spojuje tradiční kulturu s moderními prvky. Tyto drobné stařenky prorazily ze zapadlé ruské vísky do světa šoubyznysu a v roce 2012 si odvezly z mezinárodního finále soutěže Eurovize 2. místo.  

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 197