Přehled článků

Denisa Dovala předvedla novou kolekci s názvem I.N.F.O.R.M.E.L

Nová dámská kolekce návrhářky Denisy Dovalové pro Spring Summer 2021 byla inspirována obrazem, který namalovala sama autorka s využitím expresivní automatizované techniky typické pro moderní umělecký směr zvaný Informel. 

Celý článek


První XXL centrum se zdravotní péčí o extrémně obézní pacienty ve Všeobecné fakultní nemocnici

S obezitou třetího stupně (BMI nad 40) se v Česku potýká přes 150 tisíc lidí. Stoupá i počet pacientů s váhou nad 200 nebo dokonce i přes 250 kilogramů. Právě pro ně vzniká program XXL center, do kterého se jako první zapojila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Pro léčbu morbidně obézních pacientů plánuje nemocnice dovybavit své klíčové kliniky speciálními operačními stoly, lůžky s potřebnou nosností, vozíky, přístroji, XXL sanitkami nebo například rehabilitačními přístroji. Nové centrum si vyžádá i stavební úpravy, ale i velké nároky na ošetřující personál.  

Celý článek


V sobotu se v zoo slaví Mezinárodní den supů a kondorů

Sup kapucín, hnědý a mrchožravý nebo kondor královský. Všechny tyto druhy mohou návštěvníci ještě více zblízka poznat tuto sobotu 5. září v Zoo Praha u příležitosti oslav Mezinárodního dne supů a kondorů. 

Celý článek


Výstava bonsají v trojské botanické zahradě napříč střední Evropou

Bonsaje ze sbírky Botanické zahrady hl. m. Prahy i od dalších soukromých pěstitelů z Německa, Polska, Slovenska a České republiky budou od 2. do 11. října k vidění na unikátní výstavě Bonsaje v srdci Evropy. Poprvé se přehlídka těch nejlepších exemplářů představí na pozadí podzimně vybarvené Japonské zahrady. 

Celý článek


Dřevěný oblak vzniká na náplavce, své přání na něj můžete napsat

Sochařský festival SCULPTURE LINE se v následujících týdnech rozroste o další díla. Přímo pro pražské náplavky vytvoří nové sochy němečtí umělci Martin Steinert a Johannes Pfeiffer. Až do 6. září tak můžeme na Smetanově nábřeží nejen sledovat při práci Martina Steinerta na dřevěné instalaci s názvem Wooden Cloud, ale zapojit se i do samotné tvorby. 

Celý článek


Strčil ruku do špatného batohu, byl totiž Romanův! Následovala scéna jak z akčního filmu

V neděli 16. srpna ráno měl pražský strážník Roman už po službě a vydal se metrem domů tak, jako obvykle. Jeho trasa byla jasná: ze stanice metra Nádraží Holešovice na konečnou stanici Háje.

Celý článek


Patnáctiletá dívka cestovala tramvají namol. Neuhodnete, kolik nadýchala!

Řidič tramvaje upozornil strážníky na opilou dívku. Strážníkům nadýchala 2,37 promile.

Celý článek


Dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes vystoupí v Praze

V září to bude už čtyřiadvacet let, co Michael Jackson poprvé a naposledy navštívil Prahu. Jeho koncert, na kterém zněly největší hity a skladby z alba HIStory, tenkrát sledovalo 130 tisíc fanoušků.   

Celý článek


Lendlova sbírka Muchových plakátů se vrací do Obecního domu

Po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Do pražského Obecního domu se vrací sbírka jeho díla, kterou zkompletoval Ivan Lendl.

Celý článek


Zlatý střevíček pro Elišku Balzerovou

Zlatý střevíček udělí letos organizátoři Zlín Film Festivalu české divadelní a televizní herečce Elišce Balzerové. Cenu převezme ve čtvrtek 10. září na závěrečném ceremoniálu jubilejního 60. ročníku festivalu.

Celý článek


Senioři z RoSy vyšli na molo ve stylu Zlatých šedesátých, byla i promenáda v rouškách

Senioři z Centra RoSa v Praze 8 Kobylisích vyšli dnes již pošesté na přehlídkové molo. Zralé modelky a modelové předvedli na červeném koberci módu inspirovanou 60. lety s aktuálním bonusem – promenádou v rouškách. Show se konala ve čtvrtek 13. srpna od 14 hodin. Patronkou akce byla herečka Naďa Konvalinková, čestným hostem pak její herecký kolega Martin Písařík.

Celý článek


Nedávno se vrátil z léčebny, v uzavřeném bytě připravil známým okamžiky strachu

Muž z Prahy 3 chtěl ukončit svůj život, jeho přítel požádal o pomoc strážníky.

Celý článek


Vychází Herec, napínavá kniha ze zákulisí divadla a showbyznysu. Autor se v ní inspiroval skutečnou příhodou

Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

Celý článek


To bylo o fous! Při focení modelky na paddleboardu málem došlo k vážnému zranění

Náraz muže vymrštil z člunu do řeky a motor plavidla se nezastavil. Pomohli strážníci Poříčního útvaru. 

Celý článek


Hrál si na strážníka, měl u sebe zbraň s desítkami nábojů!

Pomocí výstražného zařízení a falešného průkazu se v pátek odpoledne muž snažil zastavit druhé vozidlo. Sám si sedl za volant bez oprávnění.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 223