Přehled článků

Obchodní dům Máj začíná psát novou kapitolu, znovu otevře už v červnu

Modernizace obchodního domu Máj postoupila do závěrečné fáze. Po dokončení se ikonická historická budova na rohu Národní a Spálené ulice v červnu pod názvem Máj Národní otevře veřejnosti. Namísto dosavadních šesti pater bude nově zpřístupněno devět z celkem jedenácti podlaží.

Celý článek


Sígři ničili v centru Prahy výlohy a auta

Dva mladíci a dívka si v pondělí 18. března po dvaadvacáté hodině cestu centrem „zpestřili“ ničením skleněných výloh a zrcátek aut. Svědek přivolal strážníky a ti je předali státní policii. Informovala o tom Jiřina Ernestová z tiskového oddělení Městské policie hl. m. Prahy.

Celý článek


Jak zachránit draka. Film pro děti bude mít premiéru v dubnu

Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne přinese krmení drakovi malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že právě ona je tou vyvolenou, která ho díky své ukryté magické síle může zachránit.

Celý článek


Mobi poznává svět, vlezla mámě na záda

Dvouměsíční samička gorily nížinné Mobi v Zoo Praha se živě zajímá o své okolí. V posledních dnech k tomu přispěla lepší fixace hlavy, a tak už gorilí kojenec cíleně reaguje na všelijaké podněty. Stále více se rozhlíží, zatímco ji matka Duni vozí na hřbetě nebo ji zvedá do výšky a protahuje tak malé gorilce břicho i končetiny.

Celý článek


Seriálová novinka Mary & George má pražskou stopu

Uplynulý týden měl na SkyShowtime premiéru britský historický seriál Mary & George s herečkou Julianne Moore v hlavní roli. Hlavním zvukovým designérem nové minisérie je pražský rodák Juraj Mravec.

Celý článek


Precedens vystoupí v Písecké bráně

Pražská art rocková skupina Precedens v současné výrazně omlazené sestavě zahraje po delší době koncert v Praze 6 v překrásném prostoru Písecké brány.

Celý článek


Výstava filmových klapek bude v Praze k vidění do 13. března

V úterý 5. března v podvečer se foyer pražského Divadla Hybernia opět proměnil v malou galerii plnou originálních výtvarných děl. Výstavu 118 filmových klapek symbolickým klapnutím zahájili Zlata Adamovská a Pavel Nový. Salon filmových klapek je projekt spojující výtvarné a filmové umění, který pravidelně ze svého výtěžku podporuje snímky začínajících filmařů. Akce je tradiční součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. 

Celý článek


Aneta Langerová slaví dvacet let na hudební scéně

Zpěvačka a skladatelka Aneta Langerová slaví dvacet let, která zasvětila cestě za svým hudebním snem! Vroucím přáním Anety je, aby se slavilo, jak jinak než hudbou. V pátek 15. března 2024 vydává speciální dvojalbum, které obsahuje největší hity i nejzajímavější písně včetně nového singlu, jejž doplní videoklipem. Kromě toho se fanoušci mohou těšit na celoroční koncertní turné, které odstartuje v Brně 18. března a v Praze již 19. března. Chystají se i další vystoupení na různých festivalech a slavnostech. Vrcholem oslav budou Anetiny podzimní koncerty za doprovodu filharmonie.

Celý článek


Lukáš Pešek na výstavě motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác

V obchodním centru Arkády Pankrác pokračuje výstava motocyklů Ducati. Návštěvníci mohou obdivovat 31 modelů, které jsou průřezem historií tradiční italské značky i přehlídkou nejslavnějších závodních motorek současnosti. Už v sobotu 24. února pak zavítá na Arkády Pankrác Lukáš Pešek, bývalý jezdec MotoGP, v současnosti testovací jezdec Ducati a také ambasador značky pro Českou republiku. 

Celý článek


Max a Mája. Příběh lištiček uvidíte dnes v kině

Příběh lištiček přenese diváky do unikátního světa prostředí plného sněhu ve čtvrtek 22. února. Sníh, mráz, ale také láska a odvaha jsou hlavními aspekty příběhu inspirovaného událostí, která se doopravdy stala. Hlavní role představují dvě reálné polární lišky a jejich blízké okolí.

Celý článek


Bára Zemanová se chystá zpět na podium. Ve svém singlu volá Mayday

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na podia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná novým energickým singlem Mayday. Píseň, která se tematicky točí kolem zakázané lásky, je předzvěstí nového startu kapely. 

Celý článek


Osobní auto uvízlo v tramvajovém kolejišti!

V průběhu pondělního večera hasiči museli vyprostit osobní auto z tramvajového kolejiště. Jak se vozidlo na místo dostalo, se budou snažit zjistit vyšetřovatelé.

Celý článek


Výstava Moje boty, tvoje boty v Kampusu Hybernská

V Kampusu Hybernská odstartuje ojedinělý výtvarný projekt Moje boty, tvoje boty, který iniciovala terapeutka a výtvarnice Kamila Ženatá. Vyzvala v něm osm umělkyň a jejich dcery ke generačnímu dialogu. Vystavujícími umělkyněmi jsou Denisa Václavová, Jana Preková, Olina Stehlíková, Daniela Baráčková, Lucie Nováčková, Zuzana Růžičková, Kateřina Závodová, Kamila Ženatá.

Celý článek


Světoznámé operní pop trio se vrací do Prahy

Hvězdy současné pop-opery, italské trio Il Volo, se po roce vrátí do Česka. Jejich další pražský koncert se uskuteční 12. října 2024 opět v O₂ areně. Kapela tvořená Pierem Barone, Ignaziem Boschettem a Gianlucou Ginoblem fanouškům slibuje nezapomenutelnou show plnou vášně, klasických italských hitů, ale i moderních a nových skladeb.

Celý článek


Začala výstava motocyklů Ducati

Na tři desítky motocyklů slavné značky Ducati zdobí od pondělí 12. února pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Je to poprvé, kdy veřejnost může zhlédnout unikátní putovní výstavu, která představuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. K vidění je legendární model Ducati Cucciolo z roku 1949, kterým celá produkce značky začala, ale také aktuální modely letošní sezony. 

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 266