Přehled článků

Sibiřská šamanská lady zavítá do Prahy

Olena Uutai, legenda etnické hudby, vystoupí 22. dubna v centru Dlabačov se svým jedinečným koncertem Hear Your Heart. Proslavila se hrou na brumli, hrdelním zpěvem severských národů a napodobováním zvuků zvířat.

Celý článek


V pražské zoo se narodil lemur kata

Skupina lemurů kata se rozrostla o další mládě. Nový benjamínek se narodil ve středu brzy ráno a zatím se vyvíjí dobře. Jeho rodiči jsou téměř šestiletá samice Anka původem z Paříže a stejně starý chovný samec Tali narozený v Bratislavě. Lemur kata patří podle Červené knihy IUCN mezi ohrožené druhy. 

Celý článek


Doctor P.P. v bublinkovém ráji ochutnal speciální šampaňské

Právník a rocker Petr Pečený neboli Doctor P.P. je fanoškem šampaňských vín a již několik let je dováží společně s kapelníkem skupiny Tři sestry Tomášem Doležalem. Proto není divu, že byl k vidění na výstavě v pražském baru Autentista, kde se sešlo několik malých vinařů francouzského regionu Champagne.

Celý článek


Řidička s 1,5 promile narazila do sloupu

Opilá řidička usedla do auta a narazila do sloupu s osvětlením. V autě s vystřelenými airbagy ji našla autohlídka strážníků.

Celý článek


Babičky ztratily na Matějské vnučku

Velké množství atrakcí a chuť všechny vyzkoušet přinesly stresové okamžiky babičce 4 leté vnučky. Ta se jí ztratila na Matějské pouti.

Celý článek


Příběhy našich sousedů v KC Zahrada

V úterý 31. března se od 16 hodin v KC Zahrada koná slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Projekt vznikl ve spolupráci Post Bellum a radnice městské části Praha 11.

Celý článek


Nová aplikace usnadní vyhledávání ztracených psů

Státní veterinární správa (SVS) dnes spustila na svém webu novou aplikaci. Jedná se o databázi, která umožní chovatelům a naopak nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a tím usnadnit návrat psů k majitelům. Aplikace by měla prozatím částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Celý článek


Na skleničku do botanické zahrady. Vinotéka sv. Klára otevře svůj archiv

I předtím než se opět zazelená a ozdobí ji první jarní květy, má trojská botanická zahrada svým návštěvníkům co nabídnout. V tomto období nastává ideální čas na posezení ve zdejší vinotéce a degustaci skvělých vín vyrobených z hroznů z trojské vinice. Poslední únorovou sobotu, která letos připadne na 29. února, bude pak jedinečná možnost ochutnat vína z archivu vinice sv. Kláry v rámci celosvětové akce nazvané Večer, kdy otevřete tu láhev (Open that bottle night).

Celý článek


Kriticky ohrožné dlouhokrčky rotiské najdete v zoo

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký indonéský ostrov Roti a v přírodě jsou takřka vyhubené. Proto se těší pozornosti evropských zoologických zahrad, které založily jejich záchranný chov. 

Celý článek


Vršovické divadlo Mana chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích

Strhující severské drama o komplikovaném vztahu mezi matkou a dcerou. Nadčasový příběh dvou žen, které se od sebe fatálně vzdálily. Kdo dokáže víc naslouchat a porozumět té druhé? Matka, anebo dcera? 

Celý článek


Parkoval na místě pro invalidy, za okno dal falzifikát

Kdosi bezohledně zaparkoval auto na místě pro invalidy a za sklo umístil zjevný falzifikát průkazu. Muž, který se k autu dostavil a tvrdil, že si ho jde pouze vyzvednout, pak ale průkazku přes strážníky ukryl a odmítal vydat.  

Celý článek


Žena spadla a bez pomoci nedokázala vstát

Byt ženy, která doma upadla a nebyla schopná sama vstát, pomohli strážníkům otevřít hasiči.

Celý článek


V Zoo Praha se bojuje o samičky

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. V unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů bude ještě dva až tři týdny probíhat období intenzivních námluv a bojů samců o samičky.

Celý článek


Evakuační vozidlo a nový tahač pro Golema. Pražská záchranka má nové speciální vozy

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů. Jde o silnější tahač modulu pro hromadná naštěstí Golem a o prodlouženou verzi vozu Atego, která bude sloužit mimo jiné jako evakuační vozidlo pro kriticky nemocné pacienty z oddělení ARO a JIP. 

Celý článek


Nejlepší hendikepovaní sportovci dostali ocenění

Zpěváci Janek Ledecký a Ivan Hlas spolu s primátorem hlavního města Prahy Zdeňkem Hřibem včera předali ocenění za výsledky na tuzemském i mezinárodním soutěžním poli desítce nejlepších hendikepovaným sportovců Českého svazu tělesně postižených sportovců. Slavnostní ocenění se konalo v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.   

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 217