Přehled článků

Devítka v pohybu: V Praze 9 se cvičí zdarma

Devítka v pohybu, aneb fitness pod otevřeným nebem. Přijďte si zdarma zacvičit na Fitness louku Rokytka.

Celý článek


Stroupežnického ulici ozdobí mural k výročí vzniku Visegradské skupiny

Umělecký projekt, který připomíná tři dekády od založení Visegradské skupiny vzniká současně ve čtyřech metropolích zemí V4. V Praze našla vhodný objekt radnice Prahy 5.

Celý článek


Queenie chystají letní tour, zahrají ve 13 českých městech

Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, tento rok produkuje vlastní turné s trefným názvem UNIVERSUM Tour. Za dobu své existence se Queenie stali uznávanou kapelou u nás i v zahraničí a zařadili se mezi světovou špičku ve svém žánru. Se svou show Queen Relived dvakrát vyprodali pražskou O2 arenu a velký zájem mezi fanoušky vyvolaly také předchozí dva ročníky letní tour Pod širým nebem. 

Celý článek


V Praze 4 bude víc květnatých luk

K loni založené květnaté louce v Novodvorské ulici letos přibyde v Praze 4 dalších pět rozkvetlých míst. Městská část pokračuje ve výsadbách stromů, chystá rozšíření sítě pítek, pustí se do rekonstrukce několika parků.

Celý článek


Výstava: Nežádoucí okamžiky

Výstava se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Venkovní expozice nabídne bohatý výběr fotografií České tiskové kanceláře. Umístěna je v Centrálním parku Na Pankráci od 25. května do 13. července.

Celý článek


Den dětí. Zábavné odpoledne v Praze 5

Praha 5 zve na Den dětí, který se koná 5. června od 14 do 18 hodin v Areálu Císařská louka – Cinda. Těšit se můžete na zábavné odpoledne plné sportovních aktivit a her pro děti, kterým provede herečka a moderátorka Eva Čížkovská.

Celý článek


Květ v Praze 4 je jako nový

Plastika Květ, která se nachází mezi ulicemi Pujmanové a Horáčkova v Krči, prošla důkladným čištěním, opravami kamene a zároveň bylo odstraněno necitlivě vytvořené betonové pítko před sochou. Restaurátoři se věnovali i dalšímu dílu umělce Jaroslava Vacka – Matce v parku na rohu ulice Hvězdova a Na Pankráci.

Celý článek


Praha 5 podporuje projekt Aktivní město, rodiče mohou žádat o příspěvek na akce pro děti

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem rodičů.

Celý článek


Valí se jako malé tanky a začínají se namlouvat

Poprvé od loňského října se do svého venkovního výběhu vrátily velké želvy. Návštěvníci Zoo Praha tak konečně mohou tyto oblíbené plazy pozorovat i v době, kdy je jejich vnitřní expozice v Pavilonu velkých želv pro veřejnost stále uzavřena.

Celý článek


Studenti z Prahy 9 sbírali Příběhy našich sousedů

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

Celý článek


Výstava: Z jeskyně do iluze

Galerie 9 se otevře v úterý 1. června a své fotografie zde vystaví Mária Kudasová.

Celý článek


Praha 5 chce v přízemí Smíchovské tržnice prodej potravin

Radnice Prahy 5 hledá nového nájemce přízemí historické Smíchovské tržnice na náměstí 14. října, kde byl donedávna supermarket Tesco. V tržnici by se podle představ vedení úřadu měly opět prodávat potraviny, mají tam být také restaurace v podobě food courtu. V prvním patře je pobočka Městské knihovny.

Celý článek


Burgrárna Bejzment zve po zdařilém upgradu k návštěvě

Jakmile vás pustí dál než k okénku, najdete zde dvě patra prošpikované Amerikou, burgery, žebírky, poctivými steaky a dalším skvělým autentickým jídlem. To je Sugar Daddy by Bejzment. Gastronomické nebe, které pro nadšené staré i nové zákazníky nabízí možnost výběru ze dvou výjimečných interiérů a k nim perfektně vyladěných menu a programu. Skvělé místo, ze kterého načerpáte mnoho dojmů a emocí z výborného jídla, prostoru dýchajícího Amerikou a zážitků s ní spojených.

Celý článek


Starosta blahopřál Jiřince

Jiřina Bohdalová, Čestná občanka Prahy 15, skvělá herečka s nezaměnitelným hlasem, slaví kulaté životní jubileum.

Celý článek


Koller, Roden, Svěcený, Pokáč a další umělci pomohli dobré věci

Velká jména českého showbyznysu se setkala v malé středočeské obci Drážkov u Sedlčan, kde vznikal Benefiční koncert, jehož posláním je jednak pokračovat v kampani #opětspolu, s nímž před časem pomocí spotů s lékaři a umělci přišel Matěj Falc s kolegy a vedením Nemocnice Slaný, ale také získat potřebné peníze na speciální MLS Laser. Ten velmi účinně pomáhá pacientům, kteří v těžší formě prodělali onemocnění covid-19, léčit postižené plíce.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 231