Přehled článků

Dívka chtěla hezčí parky, partyzánské řešení s dobrým úmyslem řeší policie

Podle oznámení na tísňovou linku městské policie měla omladina malovat na lavičku v Zengorově ulici v Praze 6. Strážníci na místě, kde byly rozdělané barvy a poházené štětce, přistihli mladou ženu a dva muže.

Celý článek


Druhé letos narozené slůně je také samička

Samička slona indického, která v Zoo Praha přišla na svět dnes nad ránem, váží celých 124 kilogramů. Porodní váha staršího slůněte narozeného 27. března přitom byla 92 kilogramů.

Celý článek


Národní muzeum se opět otevře veřejnosti, do poloviny června se slevou

Národní muzeum se v pondělí 11. května po dvou měsících znovu zpřístupní svým návštěvníkům. Za zpřísněných hygienických opatření si návštěvníci budou moci opět naživo prohlédnout takřka všechny výstavy a expozice, které se v objektech Národního muzea nacházely ještě před jejich uzavřením. 

Celý článek


Staroměstská radnice se otevře, nabízí vstupné za polovinu

V pondělí 11. května se v 11 hodin po dvouměsíční pauze návštěvníkům znovu otevře Staroměstská radnice. Na všechny druhy vstupného do dovolání platí 50 % sleva. Od 25. května budou zájemci moci, po předchozí objednávce, využít komentovaných prohlídek objektu.   

Celý článek


Na Barrandově již stojí hrubá stavba kostela

Kostel Krista Spasitele na sídlišti Barrandov má před sebou závěrečnou fázi výstavby. Všechny nosné a nenosné svislé konstrukce již stojí. Stavbaři Metrostavu v návaznosti na dokončení hrubé stavby provádějí úpravu povrchů, instalují investorské prvky a pokračují v práci na vnějším zateplovacím systému. 

Celý článek


Agresivní invalida byl vybaven zásobou bodných zbraní

Muž na invalidním vozíku nejprve nožem ohrožoval jiného muže, poté zaútočil také na strážníka. Jako zbraň použil nejen nůž, ale také vozík. Hlídka proti němu musela použít donucovací prostředky. Útočník byl vybaven „slušnou“ zásobou bodných zbraní.  

Celý článek


Starší muž předvedl u prodejny scénu jako vystřiženou z majora Zemana

Muž máchající sekerou kolem sebe, výjev jak z jednoho dílu seriálu 30 případů majora Zemana, se nedávno naskytl hlídce strážníků z Prahy 11. 

Celý článek


Spodní prádlo si nechala natáčet režisérka, za tyto bombarďáky by se nestyděla ani Bridget Jonesová!

V rámci rozvolňování karantény se štáb filmu Pěšky bez hranic rozhodl dotočit dlouho odkládané hrané scény. Do plánovaných pikantních scén byla potřeba várka spodního prádla. Jelikož ale byly obchody s oblečením zavřené, bylo nutné použít vlastní zdroje.

Celý článek


Smolíkovi startují na Prima COOL

V pondělí 27. dubna startuje na Prima COOL kultovní seriál rodiny Smolíkových – Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka.

Celý článek


Další luňák červený se stal obětí travičů. Počet zabitých dravců narůstá

Ani období celostátní karantény nezastavilo traviče volně žijících zvířat. Ornitologové letos zaznamenali už 25 případů otrávených nebo zastřelených ptáků. Většinou jde o dravce. Nejčastějšími obětmi jsou káně lesní a také vzácný luňák červený.

Celý článek


Komedii Zlatá pláž Jana Prušinovského chystá Divadlo Na zábradlí

O tom, zda Zlatá pláž bude poslední premiérou letošní sezony v Divadle Na zábradlí nebo první premiérou sezony následující rozhodne aktuální situace kolem koronavirové pandemie. Ať už společný počin scenáristy Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského vstoupí na repertoár legendární pražské scény v červnu nebo v září, jisté je, že půjde o pozoruhodnou událost.

Celý článek


Na Bulovce testuje robot Pipeťák

Laboratoř klinické mikrobiologie Nemocnice Na Bulovce od 6. března pracuje v pohotovostním režimu, testuje vzorky lidí s podezřením na nemoc covid-19. Laboratoř otestovala 9006 vzorků z jednotlivých oddělení nemocnice a třídicího místa přímo v areálu Nemocnice Na Bulovce, z domácích odběrů ZZS Praha a z některých nemocnic Středočeského kraje. V nejnáročnějších dnech laboranti v extrémním nasazení vyšetřili za jeden den až 670 vzorků. Od úterý 31. března laborantům a přírodovědcům však pomáhá s jemným a přesným pipetováním robotická stanice z CIIRC ČVUT. 

Celý článek


Lidé adoptovali a sponzorovali za šest dnů zvířata za 716 318 korun

Za pouhých šest dní přispěli příznivci Zoo Praha na chov zvířat částkou převyšující sedm set tisíc korun. 

Celý článek


Na tom kole vedle mě jsem určitě nejel, tvrdil opilec

Slunečná sobota, uvolnění opatření a otevřená okénka restauračních zařízení svedly cyklistu k prohřeškům. Z těch se nakonec i se svým kolem vyspal na záchytce.

Celý článek


Baby boom kvůli pandemii? Někteří lékaři čekají příchod „koroňátek"

Statisíce rodin a párů zůstaly kvůli koronaviru zavřeny ve svých bytech a domech. Sociální život a venkovní aktivity jim spadly téměř na nulu, a volný čas tak tráví po boku svého partnera. Podle specialistů na reprodukci si řada z nich zpestří nucený pobyt doma sexem, takže za 10 až 12 měsíců lze očekávat narození „koroňátek.“ 

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 219