Přehled článků

Do Prahy poprvé míří festival korejského fenoménu K-POP

K-pop je aktuálně výkladní skříní korejské kultury napříč celým světem. Od svého vzniku v 90. letech minulého století se stal fenoménem ovlivňujícím nejen hudební scénu, ale také módu, kulturu a společnost obecně. Mladé kapely z Jižní Koreje postupně dobývají velká pódia ve všech koutech světa. V říjnu se vlna K-popu přelije i do Prahy.

Celý článek


Vánoce v Karlíně: Michal Prokop připravuje best of desku, pokřtí ji s hosty

V letošním roce je už 56 let na scéně. Teď se Michal Prokop, člen Beatové síně slávy radia Beat v kategorii osobnost a člen síně slávy ankety Anděl České hudební akademie, společně s kapelou Framus Five a řadou hostů vrací se svým tradičním vánočním koncertem do pražského Fóra Karlín. Hudebník, jehož písně oslovují několik generací, tady vystoupí 21. prosince od 20 hodin.  

Celý článek


Komička Adéla Elbel přesouvá svou talk show do Prahy

Přední česká stand-up komička a moderátorka, Adéla Elbel, přesouvá svou úspěšnou talk show do Prahy. Show lakonicky pojmenovanou S Adélou nyní diváci mohou živě vidět v Divadle U Hasičů, první představení proběhne už ve středu 11. října a hosty budou herečka Tereza Kostková a zpěvák Mirai Navrátil.

Celý článek


Dny Prahy 11 zvou do Parku u Chodovské tvrze, kromě koncertů se chystá řada akcí

Přípravy na tradiční Dny Prahy 11 jsou v plném proudu. Od 7. do 9. září se mohou návštěvníci parku u Chodovské tvrze těšit na bohatý program, chystají se koncerty, folklórní vystoupení, atrakce a aktivity pro děti nebo třeba občerstvení domácí i světové kuchyně. 

Celý článek


Praha 9: Nábory dětí do sportovních klubů

S koncem prázdnin se rozjíždějí nábory dětí do sportovních klubů, kroužků a oddílů. Na radnici Prahy 9 se s prosbou o sdílení obrátil SK Prosek Praha, který aktuálně nabírá nově členy do badmintonového oddílu. Městská část o tom informovala na svých sociálních sítích.

Celý článek


Mig 21 vyrazí na klubové turné, zakončí ho koncerty v Praze

Po dvou unikátních, vyprodaných koncertech ve Foru Karlín a letních open-airech, se kapela Mig 21, která sama sebe nazývá jako „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova”,  chystá klubové turné. Na něm představí i zbrusu novou píseň! Turné zakončí několika vystoupení v hlavním městě.  

Celý článek


Babí léto v Parku Přátelství

Léto oslaví Praha 9 i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Celý článek


Symfonický orchestr zahraje ve Valdštejnské zahradě

Ve středu 30. srpna od 17 hodin se ve Valdštejnské zahradě rozezní zvuk Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Pod taktovkou dirigenta Jana Kučery zahrají Pražští symfonikové Smetanovu Vltavu i filmovou hudbu. Speciálním hostem bude mladý český tenorista Daniel Matoušek, který zazpívá slavné neapolské písně. Vstup je zdarma. 

Celý článek


Trojskou zoo zasypaly tuny ledu!

Zvířata i návštěvníci v pražské zoo se ve středu 30. srpna mohli těšit z doslova ledového osvěžení. Více než šest tun ledových kostek ochladilo expozice a také návštěvnické prostory, což uvítaly zejména děti. Pro slony indické, vydry severoamerické či nestory kea se staly hromady ledu vedle zchlazení i impulzem ke hrám a aktivitě.

Celý článek


Bitva o nafukovací pannu! Sacher, Pojkarová a Chládková pokřtili svoje videoklipy

Příjemná večerní akce se nedávno uskutečnila v pražském restaurantu Střelecký ostrov, situovaném na stejnojmenném ostrově poblíž Národního divadla. Svoje videoklipy tam společně pokřtili spříznění zpěváci Richard Sacher, Marie Pojkarová a Jana Chládková. Kromě novinářů dorazilo také několik známých tváří. Mezi nimi nechyběl mim a herec Václav Upír Krejčí, bavič Milan Pitkin, herečka Adriana Sobotová, zpěvák Karel Kahovec či hudební producent Petr Hannig.

Celý článek


Tereza Mašková si v O2 areně zazpívá se svými idoly, kapelou Il Volo

Italské mezinárodně uznávané operní pop trio Il Volo letos konečně míří do Česka. Jejich první český koncert se uskuteční 10. října v O2 areně a slibuje jedinečnou show plnou vášně a nezapomenutelných písních. Velkou fanynkou kapely, která sestává z tenoristů Piera Barone, Ignazia Boschetta a barytonisty Gianluca Ginoble, je také zpěvačka Tereza Mašková, proto jí udělalo nesmírnou radost, když si ji kapela vybrala, aby si s nimi v pražské hale zazpívala jednu z jejich skladeb.

Celý článek


Muzikálový večer v parku Zahrádky

Večer v parku Zahrádky ve Vysočanech bude 27. srpna od 19 hodin patřit muzikálové hudbě v podání operní a muzikálové zpěvačky Moniky Sommerové a herce, muzikálového a operního zpěváka Radima Schwaba.

Celý článek


Back to School v Galerii Butovice

Nedělní odpoledne 10. září s názvem Back to School bude v Galerii Butovice věnované všem školákům a školačkám. Od 14 do 18 hodin si užijí bohatý program, který bude plný soutěží, tance, skákání na nafukovacích atrakcích, ale především hostů, se kterými nikdy není nuda. Vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc. Přijede také Policie ČR, která si se zájemci popovídá o prevenci.

Celý článek


Praha 9: Prosekneme v parku Přátelství

Radnice Prahy 9, Klub Harfica a Terénní program Proxima Sociale pořádají 13. ročník akce s názvem Prosekneme. Koná se 31. srpna od 14 do 18 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Celý článek


Do Prahy 9 se v srpnu vrátí letní kino

Koncem srpna se v Parku Zahrádky budou promítat filmy Střídavka a Top gun.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 260