Přehled článků

Karanténou k lepšímu já? Možná trochu i provokativní rady, jak využít volný čas efektivně

V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. Přinášíme tipy na činnosti, které vám pomohou vyvarovat se negativním myšlenkám, a zároveň využít drahocenný čas efektivně.

Celý článek


U Chodovské tvrze se běhalo

V sobotu 7. března se za podpory Prahy 11 konal již třetí ročník orientačního běhu pro veřejnost v parku u Chodovské tvrze. Pro účastníky, kterých se i přes deštivé počasí sešlo přes dvě stovky, byly připraveny tři tratě.

Celý článek


Adoptovali ji vlastní rodiče. Zoo Praha se podařilo odchovat krasku jávskou

V Zoo Praha se podařilo odchovat vzácnou krasku jávskou zcela novou, unikátní metodou – „adopcí“ vlastními rodiči. Mláděte vylíhnutého 4. února, odchovaného v inkubátoru a krmeného speciálně zhotoveným maňáskem, se totiž nakonec ujali vlastní rodiče; pečují o něj a krmí jej. 

Celý článek


Fin předváděl rodeo uprostřed silnice, místo letiště zamířil na záchytku

Opilého cizince bude meditace stát spoustu peněz. Vedle poplatků za noc na záchytce si bude muset koupit také novou letenku do svého domova.

Celý článek


Sibiřská šamanská lady zavítá do Prahy

Olena Uutai, legenda etnické hudby, vystoupí 22. dubna v centru Dlabačov se svým jedinečným koncertem Hear Your Heart. Proslavila se hrou na brumli, hrdelním zpěvem severských národů a napodobováním zvuků zvířat.

Celý článek


V pražské zoo se narodil lemur kata

Skupina lemurů kata se rozrostla o další mládě. Nový benjamínek se narodil ve středu brzy ráno a zatím se vyvíjí dobře. Jeho rodiči jsou téměř šestiletá samice Anka původem z Paříže a stejně starý chovný samec Tali narozený v Bratislavě. Lemur kata patří podle Červené knihy IUCN mezi ohrožené druhy. 

Celý článek


Doctor P.P. v bublinkovém ráji ochutnal speciální šampaňské

Právník a rocker Petr Pečený neboli Doctor P.P. je fanoškem šampaňských vín a již několik let je dováží společně s kapelníkem skupiny Tři sestry Tomášem Doležalem. Proto není divu, že byl k vidění na výstavě v pražském baru Autentista, kde se sešlo několik malých vinařů francouzského regionu Champagne.

Celý článek


Řidička s 1,5 promile narazila do sloupu

Opilá řidička usedla do auta a narazila do sloupu s osvětlením. V autě s vystřelenými airbagy ji našla autohlídka strážníků.

Celý článek


Babičky ztratily na Matějské vnučku

Velké množství atrakcí a chuť všechny vyzkoušet přinesly stresové okamžiky babičce 4 leté vnučky. Ta se jí ztratila na Matějské pouti.

Celý článek


Příběhy našich sousedů v KC Zahrada

V úterý 31. března se od 16 hodin v KC Zahrada koná slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Projekt vznikl ve spolupráci Post Bellum a radnice městské části Praha 11.

Celý článek


Nová aplikace usnadní vyhledávání ztracených psů

Státní veterinární správa (SVS) dnes spustila na svém webu novou aplikaci. Jedná se o databázi, která umožní chovatelům a naopak nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a tím usnadnit návrat psů k majitelům. Aplikace by měla prozatím částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Celý článek


Na skleničku do botanické zahrady. Vinotéka sv. Klára otevře svůj archiv

I předtím než se opět zazelená a ozdobí ji první jarní květy, má trojská botanická zahrada svým návštěvníkům co nabídnout. V tomto období nastává ideální čas na posezení ve zdejší vinotéce a degustaci skvělých vín vyrobených z hroznů z trojské vinice. Poslední únorovou sobotu, která letos připadne na 29. února, bude pak jedinečná možnost ochutnat vína z archivu vinice sv. Kláry v rámci celosvětové akce nazvané Večer, kdy otevřete tu láhev (Open that bottle night).

Celý článek


Kriticky ohrožné dlouhokrčky rotiské najdete v zoo

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký indonéský ostrov Roti a v přírodě jsou takřka vyhubené. Proto se těší pozornosti evropských zoologických zahrad, které založily jejich záchranný chov. 

Celý článek


Vršovické divadlo Mana chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích

Strhující severské drama o komplikovaném vztahu mezi matkou a dcerou. Nadčasový příběh dvou žen, které se od sebe fatálně vzdálily. Kdo dokáže víc naslouchat a porozumět té druhé? Matka, anebo dcera? 

Celý článek


Parkoval na místě pro invalidy, za okno dal falzifikát

Kdosi bezohledně zaparkoval auto na místě pro invalidy a za sklo umístil zjevný falzifikát průkazu. Muž, který se k autu dostavil a tvrdil, že si ho jde pouze vyzvednout, pak ale průkazku přes strážníky ukryl a odmítal vydat.  

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >> ... 218