Přehled článků

Výstava českého malíře Jaroslava Verise představí víc než stovku obrazů

Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Praze 6-Bubenči otevírá 20. září výstava českého malíře Jaroslava Verise (1900–1983), dříve uznávaného, později neprávem zapomenutého. 

Celý článek


Bočanovou žeru a hlavně její love! Herečka přišla o desítky tisíc, peníze zmizely v žaludku jejího miláčka

Počtvrté se Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků a jejich čtyřnohými svěřenci. V sobotu 7. září se na tomto místě již tradičně konala akce s názvem Psí den s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro pejska a samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání této úspěšné akce.

Celý článek


Opil se a usnul na nevhodném místě, má průšvih

Na čerpací stanici si pod lavičkou ustlal opilý muž. Po probuzení strážníky putoval na policejní stanici. Byl totiž v celostátním pátrání.

Celý článek


Festival současného umění na Florenci

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne od 4. do 12. října v Praze. Více než 60 umělců oživí Desfourský palác na Florenci v rámci hlavního výstavního projektu Místa činu s podtitulem Nikdo nemá nic.

Celý článek


Od Flaminga k Plameňákům. Knížka nejen o začátcích Rottrové, Zagorové, Špinarové a Němce

Marie Rottrová, Petr Němec, Hana Zagorová, Věra Špinarová, Pavel Novák, Jaromír Löffler, Jaromír Wykrent – to jsou jména zpěváků kapely Flamingo, kterou založil Richard Kovalčík. Mimochodem velká životní láska Marie Rottrové, která skončila jeho předčasným odchodem do muzikantského nebe ve věku nedožitých sedmatřiceti let. 

Celý článek


Tapířice přijela z Guyany. Největší radost jí dělají melouny a banány

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany; narodila se 1. prosince 2017 v Zoo de Guyane, oba rodiče její matky pocházejí z přírody, otec je součástí Evropského záchovného programu (EEP).

Celý článek


Jižní Město oslavuje a zve na Dny Prahy 11

Jižní Město oslavuje v parku u Chodovské tvrze. Dny Prahy 11 nabídnou bohatý kulturní i sportovní program.

Celý článek


Oslavy Jana Amose Komenského. Výstava v Národním muzeu

Národní muzeum se připojuje k oslavám Jana Amose Komenského a při této příležitosti ve své Historické budově otevírá novou výstavu s názvem Uč se moudrým býti! Orbis pictus v běhu věků. Tato výstava bude k vidění na ochozech Panteonu od 3. září do 13. října letošního roku.

Celý článek


Eda hned po křtinách vplul do velkého bazénu

Mládě lachtana jihoafrického narozené letos 31. května od neděle nosí jméno Eda. Toto jméno slavnostně odhalilo trio významných sportovců, kteří mají k vodě blízko: sportovní ředitel Českého olympijského výboru, rychlostní kanoista a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, vodní slalomářka a dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová a plavkyně a olympionička Barbora Seemanová.

Celý článek


Trojská botanická zahrada přiblíží širokou paletu oblíbených plodů podzimu

Už potřinácté rozzáří v období od 26. září do 20. října venkovní expozice trojské botanické zahrady široká škála tvarů a barev různorodých plodů tykvovitých rostlin. Během výstavy nazvané Dýně hrají všemi barvami budou moci návštěvníci obdivovat paletu odstínů, kterou nedokáže namíchat žádný malíř, ale pouze příroda. 

Celý článek


Vypravte se do pravěku. Po osmnácti letech dospěla Lepidozamia peroffskyana

V trojské botanické zahradě je možné v těchto dnech spatřit cykasovitou rostlinu druhu Lepidozamia peroffskyana, která po osmnácti letech od vyklíčení dospěla a vytvořila samčí pohlavní orgán, šištici. Cykasy jsou prastará skupina rostlin, která na zemi žije již od prvohor, konkrétně asi 200 milionů let. Patří mezi nejstarší živé organismy na světě.  Jsou připomínkou dávného zvláštního, nekvetoucího světa – protože v té době nebyl hmyz, který by opyloval. Rostlinu si můžete prohlédnout v severní části venkovního areálu nedaleko expozice Svět sukulentů.

Celý článek


Vánoční koncert Michala Prokopa slibuje další letošní unikátní setkání

Sotva dozněly poslední tóny originálních koncertních vystoupení 3. ročníku festivalu Krásný ztráty Live na statku ve středočeských Všeticích, je tady oznámení další velké akce, jejímž středobodem je zpěvák Michal Prokop a jeho skupina Framus Five. Již tradiční Vánoční koncert Michala Prokopa se letos odehraje 21. prosince na klasickém místě, ve Foru Karlín.  

Celý článek


Jméno dostal po Panenkovi. Tonda vylezl z kapsy v únoru

Mládě klokana horského, které poprvé vykouklo z vaku 22. ledna 2019, dostalo jméno Tonda. Toto jméno, které vybrali chovatelé v Zoo Praha, v neděli slavnostně odhalil Antonín Panenka, fotbalová legenda a prezident fotbalového klubu Bohemians Praha 1905. Návštěvníci si mohou klokana Tondu prohlédnout v horní části zoo. 

Celý článek


Šílený mix: Šestnáctiletý mladík začal antidepresivy, ale tím to neskončilo. Podle toho taky dopadl…

Teprve 16letý mladík vykouřil pár jointů a ty doplnil psychofarmaky. Bezvládně sedícího ho našli na ulici strážníci.

Celý článek


Bizarní honička v centru Prahy, klaun se jen tak nedal!

Prakticky ve stejný okamžik strážníci zahlédli muže v převleku klauna, jak pronásleduje jiného muže. Hlídka se okamžitě vydala za dvojicí, kterou dostihla v Týnské uličce.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >> ... 209