Přehled článků

Marek Ztracený pozval zdravotníky na koncert

Zdravotníky z Thomayerovy nemocnice navštívil Marek Ztracený a osobně jim předal 600 vstupenek na jeho koncert pod názvem – Restart, který se bude konat příští rok. Tímto způsobem jim vyjádřil svůj obdiv a poděkoval za jejich náročnou a těžkou práci během současné epidemie. Koncert se bude konat 20. a 21. února 2021 v O2 aréně.

Celý článek


Spolek Cesta Česka zve na novou Poutní cestu Blaník–Říp

Cesta Česka, spolek věnující se české tradici, představuje interaktivní informační web pro nedávno otevřenou Poutní cestu Blaník–Říp. Na adrese www.cestaceska.cz nalezne návštěvník podrobné informace ke svému putování. Na web se lze připojit i prostřednictvím QR kódu z 52 tabulek umístěných po celé trase na rozcestnících Klubu českých turistů. Trasa měří necelých 190 kilometrů, začíná v Louňovicích pod Blaníkem a končí na hoře Říp.

Celý článek


sKORO NA mizině je nyní online

Prázdné hlediště i pokladna. S tím se po čas karantény potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví již druhá epizoda seriálu “sKORO NA mizině”, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna.

Celý článek


Vzbudili ji, na oplátku na ně vytáhla toaleťák

Žena, která usnula na lavičce, předvedla strážníkům své „vytříbené“ chování. Ti jí na oplátku „předvedli“ svou pravomoc. Pětašedesátiletou ženu předvedli na služebnu státní policie.

Celý článek


Mezi auty se pohybovala žena s nožem, chtěla se prý chránit před přítelem

Na parkovišti v Křejpského ulici v Praze 11 se včera ráno mezi auty pohybovala žena s nožem v ruce.

Celý článek


Monika Načeva vydává desátou studiovou desku

Na začátku června představí zpěvačka a herečka Monika Načeva své nové album Zdivočelí koně, k němuž nyní vydává první singl Divoké husy. Svou desátou studiovou desku pokřtí 4. června 2020 v Kampusu Hybernská.

Celý článek


Nahý muž v metru měl jen sluneční brýle a roušku

Třiačtyřicetiletého muže, který zcela nahý jen s rouškou kolem krku a slunečními brýlemi na očích seděl ve vestibulu metra, předali v pátek po půlnoci strážníci do péče záchranářů.

Celý článek


Slůňata se seznamují, březnová samička je aktivnější

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je návštěvníci uvidí ve venkovním výběhu tento týden, pravděpodobně již zítra po poledni.

Celý článek


Strážníci: Užovce chyběla rouška, had navíc odmítl test na drogy

Znovu otevřená nákupní centra, kadeřnické salóny a restaurační zahrádky vylákaly do ulic nejen natěšené lidi, ale také jedno mládě užovky červené.

Celý článek


Dívka chtěla hezčí parky, partyzánské řešení s dobrým úmyslem řeší policie

Podle oznámení na tísňovou linku městské policie měla omladina malovat na lavičku v Zengorově ulici v Praze 6. Strážníci na místě, kde byly rozdělané barvy a poházené štětce, přistihli mladou ženu a dva muže.

Celý článek


Druhé letos narozené slůně je také samička

Samička slona indického, která v Zoo Praha přišla na svět dnes nad ránem, váží celých 124 kilogramů. Porodní váha staršího slůněte narozeného 27. března přitom byla 92 kilogramů.

Celý článek


Národní muzeum se opět otevře veřejnosti, do poloviny června se slevou

Národní muzeum se v pondělí 11. května po dvou měsících znovu zpřístupní svým návštěvníkům. Za zpřísněných hygienických opatření si návštěvníci budou moci opět naživo prohlédnout takřka všechny výstavy a expozice, které se v objektech Národního muzea nacházely ještě před jejich uzavřením. 

Celý článek


Staroměstská radnice se otevře, nabízí vstupné za polovinu

V pondělí 11. května se v 11 hodin po dvouměsíční pauze návštěvníkům znovu otevře Staroměstská radnice. Na všechny druhy vstupného do dovolání platí 50 % sleva. Od 25. května budou zájemci moci, po předchozí objednávce, využít komentovaných prohlídek objektu.   

Celý článek


Na Barrandově již stojí hrubá stavba kostela

Kostel Krista Spasitele na sídlišti Barrandov má před sebou závěrečnou fázi výstavby. Všechny nosné a nenosné svislé konstrukce již stojí. Stavbaři Metrostavu v návaznosti na dokončení hrubé stavby provádějí úpravu povrchů, instalují investorské prvky a pokračují v práci na vnějším zateplovacím systému. 

Celý článek


Agresivní invalida byl vybaven zásobou bodných zbraní

Muž na invalidním vozíku nejprve nožem ohrožoval jiného muže, poté zaútočil také na strážníka. Jako zbraň použil nejen nůž, ale také vozík. Hlídka proti němu musela použít donucovací prostředky. Útočník byl vybaven „slušnou“ zásobou bodných zbraní.  

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >> ... 221