Přehled článků

Poláková a Příkazký vyrazí obytňákem k moři

Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyjedou na letní dovolenou k moři obytňákem v nové filmové komedii Prázdniny s Broučkem režiséra Jiřího Matouška. Nečekané dědictví jim přihraje do cesty starý karavan, jemuž se odjakživa říká Brouček. Během jejich dobrodružství je čeká řada překvapení i nečekaných zážitků, vysněnou rodinnou dovolenou ale žádná katastrofa nezkazí. V dalších rolích se představí Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková a Pavel Nový. Premiéra v kinech bude 18. dubna.

Celý článek


Pavel Berky z MasterChefa obléká první dámu Evu Pavlovou

Pavel Berky, známý především díky svému kuchařskému umu, který předváděl nejen v soutěži MasterChef Česko nezanevřel ani na svou původní profesi módního návrháře. Nyní si jeho práce všimla i první dáma Eva Pavlová a oblékla již druhé šaty, které pro ni na míru připravil.

Celý článek


Sprejeři unikli z obklíčení, nakonec jim nepomohl ani autobus

Osmnáctiletí mladíci na začátku února sprejovali na zeď v blízkosti protipovodňového valu v Praze 7. Na jejich počínání upozornil strážníky kolemjdoucí prostřednictvím tísňové linky 156. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Celý článek


Klídek, vychladni! Ohaři strážníků dostávají přednášky zaměřené na asertivitu

Výcvik služebních psů Městské policie Praha neobnáší jen nácvik disciplín, jako vyhledávání v sutinách nebo jak správně darebákovi natrhnout kalhoty.

Celý článek


Youtuber Kovy pokřtí vnučku slavné Moji

V sobotu 10. února ve 14 hodin oznámí Zoo Praha v pavilonu Rezervace Dja jméno gorilí samičky, která se narodila 2. ledna. Jejím „kmotrem“ se spolu s primátorem hl. m. Prahy Bohuslavem Svobodou a jeho náměstkyní pro oblast životního prostředí Janou Komrskovou stane oblíbený youtuber Karel „Kovy“ Kovář. 

Celý článek


Světová premiéra Nobelovky v Divadle Viola

Úspěšnou premiérou v sobotu 3. února vstoupila na repertoár Divadla Viola divadelní adaptace bestselleru Cyrila Gélyho s názvem Nobelovka. Hrdiny příběhu inspirovaného skutečnou událostí jsou dva špičkoví vědci, kteří učiní převratný objev, ale Nobelovu cenu dostane pouze jeden z nich. V hlavních rolích v režii Radovana Lipuse excelují Jan Šťastný a Apolena Veldová. 

Celý článek


Trosečnice, nová hra v divadle Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo svou první premiéru v tomto roce – 30. ledna odehráli českou premiéru britské komedie Trosečnice. V režii Jakuba Nvoty se poprvé na jevišti DRBu představila Veronika Žilková. Spolu s Annou Kulovanou, Pavlínou Mourkovou a Kateřinou Peřinovou prožijí nejdivočejší teambuildingovou akci, jakou si dokážete představit.

Celý článek


Kiwanuka přijede do Prahy! Přiveze směs psychedelie a gospelu

Londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka patří k největším objevům britské hudební scény. Debut Home Again ho vynesl na vrchol britských hitparád a přinesl mu nominaci na Mercury Prize. Skladba Cold Little Heart ze stejného alba zněla v titulcích amerického seriálu Sedmilhářky. V letošním roce tento výjimečný muzikant zavítá na pražské Výstaviště v rámci Metronome Prague 2024.

Celý článek


Trio Bohémo vystoupí v obřadní síni radnice

Koncert komorní hudby v obřadní síni radnice Prahy 9 se koná ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin. Účinkují Kristína Vocetková – violoncello, Matouš Pěruška – housle, Jan Vojtek – klavír. Obřadní síň vysočanské radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9 historická budova radnice, 2. patro, bezbariérový vstup. Vstup volný.

Celý článek


Zpěvák František Nedvěd ml. má nové album i koncertního parťáka

František Nedvěd ml., prvorozený syn legendárního zpěváka a kytaristy Františka Nedvěda, který zemřel v červenci roku 2021, nelení! Nedávno mu vyšlo nové album s názvem Ve svých písních žiješ dál. Není žádným tajemstvím, že se jedná o Františkovu vzpomínku na slavného otce. Kromě toho úpěšný hudebník čile koncertuje – a ne sám! Našel si pódiového parťáka, kterým není nikdo jiný než uznávaný kytarista Daniel Krob, bývalý člen skupin Arakain a Kreyson.

Celý článek


Ponořte se do světa geniálního vynálezce a umělce Leonarda da Vinci

Jiří Korn, Daniel Krejčík, Marek Lambora, Barbora Šedivá, Jan Vondráček a další známí herci propůjčili své hlasy hrdinům nového filmu Vynálezce, který vstoupil do kin ve čtvrtek 18. ledna.

Celý článek


Výstava Beze strachu Veroniky Psotkové

Z průmyslového materiálu vytváří Veronika Psotková jemné sochy vznášející se v prostoru. Dráty pod jejíma rukama ožívají, dostávají tvary a stávají se bytostmi. Sochařčinu jedinečnou tvorbu představuje nová výstava Beze strachu na Bořislavce v kulturním prostoru KKCG, které dostává jméno Artium. Představuje mimo jiné autorské cykly Kůže líná a Kluzká židle.

Celý článek


Rybařili v centru Prahy, povolenku neměli

Na pytláky čas od času v rámci své služby narazí strážníci z okrajových městských částí. V samotném centru metropole to bylo pro strážníka, který má na starosti dohled nad městskými kamerami, přeci jen trochu překvapení.  

Celý článek


Proslulý dirigent Ernst van Tiel míří do Prahy odehrát kinokoncerty

Výjimečný kinokoncert Harry Potter a Kámen mudrců in Concert™ dorazí do Prahy již 10. února a během jediného dne zažijí diváci hned dva koncerty, první odpolední od 13 hodin a druhý večerní od 19 hodin. V rámci obou koncertů v libeňské hale O2 Universum si diváci budou moci vychutnat výkon velkého jména ve světě dirigování, Ernsta van Tiela.

Celý článek


Londýnská folk-punková senzace Skinny Lister míří do Prahy

Britská pětice troublemakerů Skinny Lister hraje pořádně nabušený folk s nepopíratelnými prvky punku a během toho se elegantně vznáší na vlnách tradiční irské muziky. Jejich hudba se žene v rychlém tempu, je plná dravých rytmů a jestli si někdo umí dokonale pohrát s tradičními prvky irského folklóru a neobvyklými hudebními nástroji, jako je třeba melodeon nebo soudek od rumu, jsou to právě Skinny Lister.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >> ... 266