Přehled článků

Ochutnejte Itálii a Středomoří na Kampě

Atraktivní a krásná lokalita pražské Kampy je jako stvořená pro ochutnávání samých dobrot. Poslední červencový víkend se tedy můžete těšit na mezinárodní gurmánskou společnost.

Celý článek


Letní kino Cyberdog v srpnu: Sherlock Holmes a Fantastická zvířata a kde je najít

Technologicko-informační centrum Cyberdog, které vzniklo na základě návrhu Davida Černého a Tomáše Císaře, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu každé úterý a čtvrtek filmy Sherlock Holmes a Fantastická zvířata a kde je najít. 

Celý článek


Uzené šproty v oleji mohou obsahovat úlomky kovu. Státní veterinární správa je stahuje z trhu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24 000 konzerv uzených šprotů v oleji od lotyšského výrobce. Důvodem je nález úlomku kovu v jedné z konzerv spotřebitelem v České republice. 

Celý článek


Večírek u piana u Chodovské tvrze

Neformální večírek u piana proběhne ve čtvrtek 18. července od 18 hodin u pianina v parku u Chodovské tvrze.

Celý článek


Světová soutěž Operalia Plácida Dominga poprvé v Praze

Operalia, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se poprvé v historii koná v České republice. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude od 21. do 26. července hostit historická budova Národního divadla.

Celý článek


Střelák patřil fantastickému závodu Prague Paddle Fest

Tři dny, více než 3500 návštěvníků a k tomu bouřlivá atmosféra závodů! Takový byl Prague Paddle Fest ze série Euro Tour 2019, který se letos vůbec poprvé a za velkého zájmu veřejnosti i známých osobností konal 5. až 7. července na Střeleckém ostrově v Praze. 

Celý článek


Zanedbaná žena dělala problémy v restauraci

V pátek dopoledne vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 8 do restaurace v Sokolské ulici, kde prý dělala problémy žena zanedbaného vzhledu.

Celý článek


Auvajs! Riskantní jízda dvojice na elektrické koloběžce skončila vážným zraněním

Dvojice mužů sjela při jízdě na elektrické koloběžce kolečkem do tramvajové kolejnice, při pádu se jeden z jezdců vážně zranil. 

Celý článek


Opilec s handicapem si sedl za volant…

Strážníci zadrželi v Praze 10 řidiče se sluchovým handicapem a 1,7 promile. Pro podezření z trestného činu ho předali státním kolegům.

Celý článek


Vodnice posvátné najdete v rezervaci Bororo

Zoo Praha otevřela v Teráriu u Rezervace Bororo expozici pro vodnice posvátné, pozoruhodné žáby žijící v přírodě pouze v jezeře Titicaca, kde jsou však vinou znečištění kriticky ohrožené. Nádrž pro tyto výjimečné žáby má velkorysé rozměry 3×3×2 metry a výtvarně byla inspirována zatopeným chrámem, který stával na břehu jezera Titicaca přibližně před 1 000 až 1 500 lety.

Celý článek


A do pyžam! Herci na Letní scéně se převléknou

Premiérou letošního 8. ročníku populární Letní scény Galerie Harfa bude divadelní hra A do pyžam!, ve které se herecky představí Leoš Noha, Lucie Zedníčková a Lukáš Langmajer. Nejúspěšnější komedie Marca Camolettiho pobaví diváky především svou situační a slovní komikou.

Celý článek


Pozor, osel na silnici! Před dvěma měsíci to na stejném místě byla kráva

Ve středu kolem šesté hodiny večer hlídka strážníků z Prahy 13 projížděla ulicí K Opatřilce. Na vozovce v nepřehledné zatáčce je překvapil postávající osel, který si nerušeně pochutnával na trávě rostoucí kolem asfaltu.

Celý článek


Výstaviště Praha v létě: Dětská lanová stezka, fitness, workout hřiště a veřejné grily

Výstaviště Praha zve návštěvníky na letní sezónu. Vedle atrakcí pro děti, vyžití pro sportovce a piknikových míst se otevřela letní zahrádka restaurace Pražan a nové bistro. Do spodní části areálu mohou nově Pražané projít přímo ze Stromovky. 

Celý článek


Křižíkova fontána se promění v místo, kde se snoubí historie s jógovými pohyby

V rámci projektu YSP si jeho organizátorky připravily speciální celodenní akci, která se uskuteční v prostorách Křižíkovy fontány v Holešovicích. Akce proběhne 10. srpna a její návštěvníci se mohou těšit na skvělé lekce, workshopy i zahraniční lektory.  

Celý článek


Mamma beer, pivo pro pacientky po chemoterapii, je nyní dostupné pro každého

Mamma BEER, speciál z Žateckého pivovaru, je unikátním nealkoholickým pivem určeným pacientkám, které podstupují chemoterapii v rámci léčky rakoviny prsu. Značka, která je majetkem pacientské organizace Mamma HELP, budí zaslouženou pozornost jak v České republice, tak i v zahraničí.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >> ... 206