Přehled článků

Žena spadla a bez pomoci nedokázala vstát

Byt ženy, která doma upadla a nebyla schopná sama vstát, pomohli strážníkům otevřít hasiči.

Celý článek


V Zoo Praha se bojuje o samičky

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. V unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů bude ještě dva až tři týdny probíhat období intenzivních námluv a bojů samců o samičky.

Celý článek


Evakuační vozidlo a nový tahač pro Golema. Pražská záchranka má nové speciální vozy

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů. Jde o silnější tahač modulu pro hromadná naštěstí Golem a o prodlouženou verzi vozu Atego, která bude sloužit mimo jiné jako evakuační vozidlo pro kriticky nemocné pacienty z oddělení ARO a JIP. 

Celý článek


Nejlepší hendikepovaní sportovci dostali ocenění

Zpěváci Janek Ledecký a Ivan Hlas spolu s primátorem hlavního města Prahy Zdeňkem Hřibem včera předali ocenění za výsledky na tuzemském i mezinárodním soutěžním poli desítce nejlepších hendikepovaným sportovců Českého svazu tělesně postižených sportovců. Slavnostní ocenění se konalo v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.   

Celý článek


Český lev oznamuje nominace. Šanci mají Bez vědomí, Most! nebo Nonstop lahůdky

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) zveřejnila nominace ve dvou kategoriích, určených pro televizní projekty. Za rok 2019 akademiky nejvíce zaujaly v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie Klec režiséra Jiřího Stracha, Nonstop lahůdky v režii Jana Hřebejka a Vodník Viktora Tauše. 

Celý článek


Další poničená auta v centru

Během dvou dnů dva muži poškodili zaparkovaná auta v centru města. Jejich počínání naštěstí vždy svědci oznámili na tísňovou linku strážníků, stejně tak je zachytily městské kamery.

Celý článek


Sýkora, Špaček i Eva Holubová. Ptačí lidé apelují na poslance

Čeští nositelé ptačích jmen se postavili za úplný zákaz chovu slepic v klecích. Podepsali se pod společný humorně laděný otevřený dopis, ve kterém vyzývají poslance, aby zákaz v nadcházejícím hlasování v Poslanecké sněmovně podpořili. Svůj podpis na něj přidala také herečka Eva Holubová, podle ní klecový chov do vyspělé společnosti nepatří.

Celý článek


321jedem! s Ivou Janžurovou

Slavná česká herečka Iva Janžurová bude dalším hostem Nikoly Orozoviče a jeho improvizační talk show 321jedem! V originálním formátu, který propojuje talk show a divadelní improvizaci se Iva Janžurová objeví již podruhé. Kromě Orozoviče se diváci mohou těšit také na další členy skupiny Just!Impro. 

Celý článek


Opilý vozíčkář řezal slaninu, prsty si rozříznul až na kost

Muž na vozíčku si způsobil hluboké řezné zranění. Velká krevní ztráta a lék na ředění krve mohly být pro něho osudné. Pomohli strážníci a záchranáři.

Celý článek


Žena vyrazila do italské restaurace v centru Prahy, způsobila tam pozdvižení

Bez peněz vyrazila žena do restaurace na jídlo a pár piv. Vrásky tak přidělala obsluze, která si na pomoc musela přivolat strážníky. V podnapilém stavu zakončila svůj gastronomický večírek na záchytce.

Celý článek


Hrál si na revizora, vyklubal se z něj agresivní rasista

Aniž by ho k tomu cokoliv opravňovalo, požadoval opilý muž po spolucestujících předložení jízdenky. Poté jim začal sprostě nadávat kvůli barvě pleti. Na další zastávce dotyčného zadrželi strážníci.

Celý článek


Michael Jackson poblázní Prahu! Přijede jeho jediný oficiální dvojník

V září to bude už čtyřiadvacet let, co Michael Jackson poprvé a naposledy navštívil Prahu. Jeho koncert, na kterém zněly největší hity a skladby z alba HIStory, tenkrát sledovalo 130 tisíc fanoušků. Podobný zážitek si teď mohou zopakovat. Do Prahy míří show s názvem Michael Jackson Live Tribute. Do Fóra Karlín ji 19. května přiveze oficiální dvojník Jacksona, známý španělský umělec Sergio Cortes.

Celý článek


Měla smůlu, odhozeným nedopalkem se prozradila

Ve čtvrtek večer se na služebnu státní policie dostala žena, která odhodila na Václavském náměstí na zem nedopalek cigarety. K její smůle tak učinila před strážníky z hlídkového útvaru.

Celý článek


Na restauračním stole udělal velkou hloupost, při které zranil několik lidí

Muž odpálil pyrotechniku přímo na stole v restauraci v centru Prahy. Několik lidí bylo drobně zraněno, mělo zničené oblečení a další nemalá škoda vznikla také restauraci. Strážníci ošetřili zraněné, pachatele ve věku 36 let omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. 

Celý článek


Speciální menu pomůže seniorům. Pizza Coloseum podpoří Nadaci Krása pomoci

Po celém Česku se na stolech 15 restaurací Pizza Coloseum znovu objeví speciální sezónní menu. Od 3. února bude možné v Praze, Ostravě, Brně, Teplicích a Českých Budějovicích ochutnat jídla z typicky italské nabídky vytvořené týmem šéfkuchaře Marka Rauvolfa. 

Celý článek


1 ... << 3 4 5 6 7 8 9 >> ... 218