Přehled článků

Street festival, workshopy i koncert Eddie Stoilow. Butky Park zahajuje sezónu

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma.

Celý článek


Herec Soukup za svůj bravurní přednes obdrží cenu od vydavatelů audioknih

Cenu za mimořádný přínos v oblasti audioknih a mluveného slova za rok 2023 získává Pavel Soukup. Český herec má vedle mnoha rolí v divadle, filmu, televizi, dabingu či rozhlase na kontě více než stovku audioknih a dramatizací jako například Největší z Pierotů, Řek Zorba, Šógun nebo Vinnetou. Členové Asociace vydavatelů audioknih, kteří Osobnost roku volí v tajném hlasování, oceňují jeho pečlivost, rychlost, přípravu, naprostou profesionalitu a v neposlední řadě posluchači chválený bravurní přednes. Cenu obdrží Pavel Soukup z rukou loňské držitelky Tat´jany Medvecké 25. dubna během slavnostního vyhlášení Audioknihy roku, kdy budou oznámeny kompletní výsledky této ankety.

Celý článek


Skákání, klouzání, lezení, prolezání. V centru se otevře Lvíčkov

Svět plný her, zábavy, veselých zážitků a dobrodružství se dětem a jejich rodičům během června otevře v novém rodinném zábavním parku Lvíčkov. V pátém patře zrekonstruovaného obchodního centra Máj Národní najdou místo, kde si mohou kdykoliv kvalitně užít společné chvíle přesně podle svých představ. 

Celý článek


Proč zdrogovaný opilec napadal kolemjdoucí? Z absurdního důvodu!

V sobotu ráno po osmé hodině v centru Prahy pokřikoval muž a útočil na lidi, rozbil výlohu obchodu. Posilněn alkoholem i opiáty skončil na záchytce.

Celý článek


Výstava Fúze manželů Saudkových podpoří nadační fond Be Charity

Originální fotografie českého fotografa Jana Saudka a jeho manželky, fotografky a publicistky Pavlíny Saudkové, najdete v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Před objektiv se jim postavily známé osobnosti ze společenského světa i významné osobnosti z oblasti medicíny. 

Celý článek


To bude hukot! Na fotbalové EURO 2024 pojedou z Prahy fanoušci i vlakem

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Variantu přepravy nabízejí mezistátní vlaky Českých drah, provozované v kooperaci s německým dopravcem Deutsche Bahn. Spoje Berliner jezdí přes den ve dvouhodinových intervalech a během mistrovství Evropy bude posílena jejich přepravní kapacita. V době šampionátu bude jezdit navíc posilový noční vlak na trase Praha – Berlín – Praha.

Celý článek


Chytré meteostanice pomáhají s výukou ve školách v Praze 4

Základní školy Filosofská a Školní v Praze 4 se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší. Díky němu mají přehled o aktuální situaci ve svém okolí a zároveň se získanými daty pracují přímo ve výuce. Projekt vznikl díky podpoře městské části Praha 4 a spolupráci s českou firmou Agdata City, která vyrábí a provozuje kompletní technologii. 

Celý článek


Hořelo ve zkušebně, hasiči zachránili dvě kočky

V sobotu 30. března po deváté hodině ranní zasahovaly jednotky pražských profesionálních a dobrovolných hasičů a hasičů Správy železnic v ulici Bartošková v Praze 4 u požáru vybavení zkušebny v jednopodlažním, částečně dřevěném, bývalém drážním objektu. 

Celý článek


Zpívající spisovatel Sacher to na oslavě padesátky pořádně rozjel, dorazili i Maxíci a Upír!

Přibližně 120 lidí, včetně známých tváří, dorazilo do pražského podniku YoCafe hned za Divadlem na Vinohradech. Všichni nesli v ruce dárek! Svoje 50. narozeniny tam totiž slavil spisovatel, zpěvák a moderátor Richard Sacher. „Mám velkou radost, je to zatím můj nejhezčí večer v tomto roce,“ prozradil jubilant, kterému přišel popřát například mim a bavič Václav Upír Krejčí, televizní a rozhlasový moderátor Petr Jančařík, autorka skvělých kuchařek Eva Filipová, herci Petr Batěk a Bára Fišerová, režisér Marek Dobeš, kapelník skupiny Abraxas Slávek Janda, zpívající kytarista Daniel Krob či italský zpěvák Davide Mattioli.

Celý článek


Koktová chce Pražankám odhalit tajemství svého dekolktu

Z pustého ostrova téměř rovnou na veletrh For Beauty v pražských Letňanech míří podnikatelka a influencerka Ornella Koktová, která hodlá ženám odhalit tajemství bezchybného dekoltu, a to bez jakýchkoliv chirurgických zákroků!

Celý článek


Mirai na dovolené překvapili horským koncertem

Velké překvapení připravil pro stovky Čechů milujících lyžování Mirai se svou kapelou v Alpe Cermis. Byl sice na dovolené, ale i přesto připravil pro návštěvníky nezapomenutelný koncert.

Celý článek


Comic-Con slibuje větší prostory, čtyřtunovou sochu z Lega nebo hvězdu z Terminátora

Pražský festival popkultury Comic-Con Prague slaví 5. narozeniny a láká na megalomanskou podívanou. Pro fanoušky přidává celé patro navíc v O2 universu či sochu Všemocného Bowsera postavenou z kostek LEGO®. V programu přibyla i nová jména hereckých hostů.    

Celý článek


Obchodní dům Máj začíná psát novou kapitolu, znovu otevře už v červnu

Modernizace obchodního domu Máj postoupila do závěrečné fáze. Po dokončení se ikonická historická budova na rohu Národní a Spálené ulice v červnu pod názvem Máj Národní otevře veřejnosti. Namísto dosavadních šesti pater bude nově zpřístupněno devět z celkem jedenácti podlaží.

Celý článek


Sígři ničili v centru Prahy výlohy a auta

Dva mladíci a dívka si v pondělí 18. března po dvaadvacáté hodině cestu centrem „zpestřili“ ničením skleněných výloh a zrcátek aut. Svědek přivolal strážníky a ti je předali státní policii. Informovala o tom Jiřina Ernestová z tiskového oddělení Městské policie hl. m. Prahy.

Celý článek


Jak zachránit draka. Film pro děti bude mít premiéru v dubnu

Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne přinese krmení drakovi malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že právě ona je tou vyvolenou, která ho díky své ukryté magické síle může zachránit.

Celý článek


1 ... << 3 4 5 6 7 8 9 >> ... 269