Přehled článků

Den Architektury letos ve znamení svobody. Pestrý program nabídne i v Praze

Devátý ročník festivalu Den Architektury zve na začátku října na prohlídky jindy nepřístupných staveb, urbanistické i historické procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků, workshopy, představení, přednášky či filmové projekce. Festival se uskuteční od 1. do 7. října ve více jak osmdesáti městech a obcích po celé České republice a šestnácti místech na Slovensku. 

Celý článek


The Original Gypsies roztančí Forum Karlín

Hudební legendy z Francie se po vyprodaném koncertě před dvěma lety znovu vrací do Prahy potěšit své fanoušky. Ve středu 15. dubna 2020 se Forum Karlín změní v obrovskou tančírnu. Zakládající členové světoznámých Gipsy Kings dokazují po celém světě, že jsou i nadále králové romské hudby. Na dvouhodinové show plné energie zazní megahity jako Bamboleo, Volare či Baila Me, které rozhodně nenechají nikoho v klidu.

Celý článek


Takový „slušný“ chlapec, rodiče ho za amok v opilosti určitě nepochválí... Navíc si spletl auto!

Možná jen nemohl najít klíče od bytu, proto se rozhodl dostat do auta, stůj co stůj. Zřejmě si ale spletl auto rodičů s autem sousedů. Když se mu to nepovedlo, dobýval se do domu, kde bydlí. Tam ho našla i hlídka strážníků. Prý se jinak jedná o slušného člověka.

Celý článek


Vychází Poslední deník Květy Fialové, otevřená zpověď slavné herečky

Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. 

Celý článek


Koncerty, sport i program pro děti nabízí Dny Prahy 11

Žlutej pes, rocková kapela s nezaměnitelným frontmanem Ondřejem Hejmou, Pavel Dobeš, písničkář s ostravským dialektem, Alžběta Kolečkářová s kytarou & loop station. Jedenáctá městská část připravuje Dny Prahy 11. Pro děti budou nachystány a workshopy a pohádky, zájemci uvidí integrovaný záchranný systém, a již nyní se mohou registrovat na Běh Prahou 11, letos poprvé i děti.

Celý článek


Nejjedovatější, nejmenší a neuvěřitelně barevné jsou šípové žáby. Uvidíte je v Gočárových domech

Návštěvníci Zoo Praha mají jedinečnou příležitost prohlédnout si hned třicet druhů pralesniček neboli šípových žab; mezi nimi ty nejjedovatější či nejmenší žáby na světě. Taková kolekce dosud v Česku nebyla představena. 

Celý článek


Do Prahy zavítá festival venkova Slamák

Po vzoru anglických festivalů připravuje dětská značka Pigy festival Slamák s podtitulem Zažijte venkov v Praze. Akce se uskuteční 5. října v botanické zahradě a vystoupí na ní například Anička Slováčková, Milan Peroutka, vítězka Porty 2018 Tereza Balonová, dětmi oblíbené prasátko Pigy nebo za přednášející influenceři Margit Slimáková, Lucie Van Koten nebo Dominik Landsman. Jednodenní akce plná chutí, hudby, zvyků a tradičních řemesel slibuje netradiční festivalové zóny, kde rodiče a jejich děti poznají lépe český venkov a regionální produkci. 

Celý článek


Skokem z mostu chtěl muž ukončit život

Když včera odpoledne projížděla hlídka městské policie Broumarskou ulicí povšimla si na železničním mostě dvou mužů. Jeden stál v hlubokém předklonu na zábradlí, druhý ho držel za kotník, mával na hlídku a křičel, že jeho známý chce skočit pod vlak.

Celý článek


Jak šel jazz s Janou Koubkovou na plakátech

Jak šel jazz s Janou Koubkovou na plakátech je název výstavy v Paláci YMCA. Na ní se od 24. září do 6. listopadu představí více než dvacítka dobových plakátů a mnoho fotografií z osobního archivu první dámy českého jazzu, která v říjnu oslaví své 75. narozeniny. 

Celý článek


Zoo Praha otevře novou expozici psounů

Fanoušci psounů prériových by si ve čtvrtek neměli nechat ujít návštěvu horní části Zoo Praha, kde bude ve 13 hodin slavnostně otevřena nová expozice pro tyto oblíbené hlodavce. Čtrnáct psounů – sedm samiček a sedm samců – se do expozice nastěhovalo v neděli a od té chvíle tam nepřetržitě hloubí své nory. 

Celý článek


Teribear v září rozhýbe Prahu, už nyní se můžete registrovat

Pátý ročník charitativního happeningu s názvem Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, se uskuteční od čtvrtka 5. září do soboty 14. září na vrchu Vítkov, poblíž Národního památníku. Desetidenní charitativní nonstop happening pořádá již tradičně Nadace Terezy Maxové dětem.

Celý článek


Kohout obtěžoval spáče, zpacifikovat ho musela speciální jednotka

Asi jen Bůh ví, co svedlo kohouta druhu bantamka na válečnou stezku pomsty. Plán měl zřejmě prostý. Ukrýt se do travního porostu a vytrvale narušovat spánek nepřítele nočním kokrháním.

Celý článek


Tip na výlet: Na Dolní Moravě se svezete na nejdelší bobové dráze u nás

Horský resort Dolní Morava otevřel atrakci, která každého návštěvníka probere z letní letargie. Nově spuštěná Mamutí horská dráha má zajímavé parametry. Je nejdelší horskou dráhou svého druhu v Česku, ale též druhou nejdelší v Evropě. Tříkilometrová cesta do horského údolí je navíc zpestřená dalšími prvky, které zaručují pořádný adrenalinový sešup.  

Celý článek


Zdarma na Večírek u piana zve Praha 11

Druhý jihoměstský hudební večírek proběhne v pátek 9. srpna od 17 hodin u pianina v parku u Chodovské tvrze.

Celý článek


Návštěva sauny málem skončila tragédií

Ve čtvrtek večer přijal operátor tísňové linky městské policie žádost záchranné služby o vyslání hlídky strážníků disponující automatickým externím defibrilátorem do Kongresové ulice v Praze 4.

Celý článek


1 ... << 3 4 5 6 7 8 9 >> ... 209