Přehled článků

Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel v KC Zahrada

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Celý článek


V Praze 9 se bude i letos uklízet, začíná se koncem března

Praha 9 se i letos připojila k akci Ukliďme Česko, a to hned ve dvou termínech. V lokalitě Klíčov na apríla, a už 25. března u rybníčku. Radnice zajišťuje rukavice, pytle a odvoz nasbíraných odpadků.

Celý článek


Zpěvák a muzikálový herec Uličník vystavuje na Malé Straně obrazy

V kavárně Kafe Karolínka v ulici U Lužického semináře na Malé Straně se v úterý 7. března sešlo mnoho známých osobností. Přišli se podívat na vůbec první vernisáž obrazů Davida Uličníka. Ten je známý především jako zpěvák, muzikálový herec a člen hudebního seskupení 4TET, před deseti lety se však začal věnovat i malbě a nyní se rozhodl o své obrazy podělit se světem. Podpořit ho přišli také Otakar Brousek mladší, Jitka Čvančarová, Jiří Korn s manželkou, Kristina Kloubková, Michal Novotný, Jaroslav Uhlíř a Petr Salava. Většina malovala na plátno společný obraz pro Davida. Výstava potrvá do 12. dubna.   

Celý článek


Remorkér na Smíchově nabíral vodu dírou v trupu, pomohli hašiči

Hasiči ze stanice Smíchov a Krč a potápěči z modřanské stanice zasahovali ve čtvrtek 9. března poblíž ulice Strakonická u remorkéru, který nabíral vodu dírou v trupu.

Celý článek


V obřadní síni radnice Prahy 9 zahraje Apollon kvartet

Obřadní síň vysočanské radnice bude 9. března hostit Kvarteto Apollon. Na programu budou skladby Beethovena, Dvořáka, Gillespie a Balakrishnana.

Celý článek


Večer Ondřeje Rumla v KD Kyje

Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Kromě jazzových standardů a písní Osvobozeného divadla si libuje právě ve velkokapelovém swingu.

Celý článek


František Tomík vystavuje v Galerii 9

Vernisáž výstavy Tak akorát Františka Tomíka se koná v Galerii 9 v pondělí 6. března v 18 hodin.

Celý článek


Luskouní samička už váží přes čtvrt kilogramu

Měsíc od narození slaví dnes mládě luskouna krátkoocasého narozené v Zoo Praha. Mláděti se daří dobře a je aktivní.

Celý článek


Nejlepším studentským komiksem je Kámen osudu, cenu získala Julie Černá

Cenu Magnesia za nejlepší studentský komiks si z letošního slavnostního udílení cen Muriel odnáší studentka pražské UMPRUM Julie Černá se svým autobiografickým komiksovým dílem Kámen osudu.

Celý článek


Fotografie Ivany Frolíkové na radnici do konce února

Výstavu fotografií Ivany Frolíkové v budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici můžete vidět do 28. února.

Celý článek


Leváci v pravěku a středověku v KC Zahrada

Třetí výprava za tajemstvími archeologie s Miroslavem Popelkou z Ústavu pro archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v úterý 28. března v 19 hodin. Akce je zdarma.

Celý článek


Divadlo archa zkoumá, jak se žije v česku mladým Vietnamcům

Jsou mladí, vzdělaní, úspěšní, jejich rodiče si přejí, aby jim svět ležel u nohou. Vietnamci druhé generace však chtějí žít po svém. Rozdíly mezi nimi a Čechy přitom stále přetrvávají, i když se obě komunity každou další generaci více sbližují. A právě na autentické příběhy tří mladých Vietnamců láká pražské divadlo Archa v nové inscenaci nazvané Každý má v sobě dva vlky. 

Celý článek


Mr. Kriss vystavuje své ilustrace v Café Nona

Kristián Mensa, který je znám jako Mr.Kriss, je skvělý tanečník s nekonečně ohebným tělem. Je vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style – Česká republika“.  Magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku „20 under 20“ mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a v neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem.

Celý článek


Turnaj ve stolním tenisu o pohár starosty Prahy 14

Poměřit své síly ve stolním tenisu můžete na turnaji pro amatérské hráče a hráčky v sobotu 11. března.

Celý článek


Diskotéka pro děti v Praze 9

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Celý článek


1 ... << 3 4 5 6 7 8 9 >> ... 257