Přehled článků

Kouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy

Světově známý kouzelník Ondřej Pšenička se opět vrací do Kolowratského paláce se svým představením 52 Lovers. Show plnou humoru, inspirace a originálních kouzel už viděli diváci v Hollywoodu i Las Vegas. V únoru Pšenička okouzlí pražské publikum hned dvakrát – jednou v češtině a jednou v angličtině.

Celý článek


Milion australských dolarů na pomoc zvířatům postižených požárem

Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha vyhlásila v pondělí 6. ledna, se do pátku 24. ledna vybralo již 13 460 524 korun. Sbírka stále pokračuje.

Celý článek


DJ BoBo a Kate Matl vystoupí v Praze

Popový hudebník, zpěvák a tanečník DJ BoBo se dal dohromady s českou zpěvačkou a tanečnicí Kateřinou Mátlovou, která je známá také jako Kate Matl, a které se občas přezdívá „česká Madonna“. 

Celý článek


V zoo proběhlo velké vážení. Obě slůňata už mají přes tunu

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max váží 1332 kg. V noci už obě mláďata spí odděleně od matek, které teď chovatelé připravují na – patrně březnové – porody. 

Celý článek


Ve Žlutých lázních se scházejí otužilci, každý týden jejich počet roste

Každou neděli se ve Žlutých lázních v Podolí scházejí otužilci. Veřejné otužování tu začalo s příchodem chladných dnů. Z pár nadšenců se rozrostlo v desítky plavců, kteří se potápí do studené Vltavy pod vedením profesionálního trenéra. Veřejné otužování začíná každou neděli v 10 hodin a přijít může každý, vstup je zdarma.

Celý článek


Štefan Margita poprvé v roli Aigisthose v opeře Richarda Strausse Elektra

V Opeře ve Valencii, Palau de les Arts Reina Sofia, Štefana Margitu po čekají ještě 4 představení. 

Celý článek


Praha 11 vysadila přes 190 stromů, chrání je speciální nátěr

Uplynulý rok patřil na Jižním Městě zeleni: vedle novinek v podobě letního omezení sečí či instalace zavlažovacích vaků k dřevinám ohroženým suchem vysadila Praha 11 na svém území celkem 194 stromů. 

Celý článek


Nejvíce nominací na Českého lva patří filmům Vlastníci, Nabarvené ptáče a Staříci

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, jejichž společným jmenovatelem bylo uvedení do distribuce v roce 2019 a splnění statutu cen Český lev. 

Celý článek


Two Weeks In Nashville uchvátili Aleše Brichtu, chce s nimi vystoupit

Přestože teprve nedávno vypustili do světa debutový singl Don't Give In, anglické publikum je miluje a po jejich prvním vystoupení v České republice na čtveřici mladých muzikantů kolují mezi posluchači jen samá superlativa. Řeč je o britském hudebním seskupení Two Weeks In Nashville. 

Celý článek


Zakrvácený opilec cestoval metrem, probudila se v něm agresivita

Oznámení o zakrváceném muži ve voze soupravy metra převzalo operační středisko městské policie ve středu po 9. hodině. Vyslaná hlídka počkala ve stanici metra Hlavní nádraží na příjezd označené soupravy z Letňan a ve čtvrtém voze nalezla na zemi znečištěného o sedačku opřeného opilého muže, který krvácel z rány na hlavě, a vedle něho ležela prázdná lahev od vodky.

Celý článek


V tunelu hořel luxusní sporťák. Podívejte, co z něj zbylo

V Bubenečském tunelu, který je součástí Tunelového komplexu Blanka, dnes krátce po 16. hodině začalo hořet sportovní auto. Na místo vyjely dvě jednotky pražských hasičů.

Celý článek


Cestovatelský podvečer 2020 pozve na Sedmadvacet dnů na mrazu

Skandinávský dům a Klub cestovatelů zvou všechny aktivní i pasivní dobrodruhy k účasti na devátém ročníku Cestovatelského podvečera. Ten zavede návštěvníky na extrémní, více než tisícikilometrovou trasu zamrzlým finským Laponskem, představí nejkrásnější treky po jižním Norsku a také ukáže, jak je možné si v na pohled nehostinné severské přírodě připravit jídlo.

Celý článek


Nezvaní návštěvníci se zabydleli v cizím domě. Přistihl je majitel

Útvar psovodů městské policie pravidelně v zimních měsících kontroluje odlehlé a chatové oblasti. Ve Foerstrově ulici v Praze 10 v úterý odpoledne spatřila hlídka u jednoho z objektů muže, který při telefonování rozrušeně gestikuloval a ukazoval na muže zanedbaného vzhledu utíkajícího dírou v plotě.

Celý článek


Národní muzeum připomene čin Jana Palacha

Národní muzeum připomene v sobotu 18. ledna 51. výročí upálení Jana Palacha pietním aktem v Památníku Jana Palacha ve Všetatech. U příležitosti tohoto výročí bude Památník Jana Palacha výjimečně otevřen i ve čtvrtek 16. ledna.

Celý článek


Tady máte pětilitr a je to vyřízený! Opilý senior se při kontrole předvedl

„Tady máte pětilitr a je to vyřízený!“ Těmito slovy se pokusil devětašedesátiletý řidič „obměkčit“ hlídku strážníků, která u něj zjistila přes dvě promile alkoholu v dechu. 

Celý článek


1 ... << 4 5 6 7 8 9 10 >> ... 218