Přehled článků

Štefan Margita poprvé v roli Aigisthose v opeře Richarda Strausse Elektra

V Opeře ve Valencii, Palau de les Arts Reina Sofia, Štefana Margitu po čekají ještě 4 představení. 

Celý článek


Praha 11 vysadila přes 190 stromů, chrání je speciální nátěr

Uplynulý rok patřil na Jižním Městě zeleni: vedle novinek v podobě letního omezení sečí či instalace zavlažovacích vaků k dřevinám ohroženým suchem vysadila Praha 11 na svém území celkem 194 stromů. 

Celý článek


Nejvíce nominací na Českého lva patří filmům Vlastníci, Nabarvené ptáče a Staříci

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, jejichž společným jmenovatelem bylo uvedení do distribuce v roce 2019 a splnění statutu cen Český lev. 

Celý článek


Two Weeks In Nashville uchvátili Aleše Brichtu, chce s nimi vystoupit

Přestože teprve nedávno vypustili do světa debutový singl Don't Give In, anglické publikum je miluje a po jejich prvním vystoupení v České republice na čtveřici mladých muzikantů kolují mezi posluchači jen samá superlativa. Řeč je o britském hudebním seskupení Two Weeks In Nashville. 

Celý článek


Zakrvácený opilec cestoval metrem, probudila se v něm agresivita

Oznámení o zakrváceném muži ve voze soupravy metra převzalo operační středisko městské policie ve středu po 9. hodině. Vyslaná hlídka počkala ve stanici metra Hlavní nádraží na příjezd označené soupravy z Letňan a ve čtvrtém voze nalezla na zemi znečištěného o sedačku opřeného opilého muže, který krvácel z rány na hlavě, a vedle něho ležela prázdná lahev od vodky.

Celý článek


V tunelu hořel luxusní sporťák. Podívejte, co z něj zbylo

V Bubenečském tunelu, který je součástí Tunelového komplexu Blanka, dnes krátce po 16. hodině začalo hořet sportovní auto. Na místo vyjely dvě jednotky pražských hasičů.

Celý článek


Cestovatelský podvečer 2020 pozve na Sedmadvacet dnů na mrazu

Skandinávský dům a Klub cestovatelů zvou všechny aktivní i pasivní dobrodruhy k účasti na devátém ročníku Cestovatelského podvečera. Ten zavede návštěvníky na extrémní, více než tisícikilometrovou trasu zamrzlým finským Laponskem, představí nejkrásnější treky po jižním Norsku a také ukáže, jak je možné si v na pohled nehostinné severské přírodě připravit jídlo.

Celý článek


Nezvaní návštěvníci se zabydleli v cizím domě. Přistihl je majitel

Útvar psovodů městské policie pravidelně v zimních měsících kontroluje odlehlé a chatové oblasti. Ve Foerstrově ulici v Praze 10 v úterý odpoledne spatřila hlídka u jednoho z objektů muže, který při telefonování rozrušeně gestikuloval a ukazoval na muže zanedbaného vzhledu utíkajícího dírou v plotě.

Celý článek


Národní muzeum připomene čin Jana Palacha

Národní muzeum připomene v sobotu 18. ledna 51. výročí upálení Jana Palacha pietním aktem v Památníku Jana Palacha ve Všetatech. U příležitosti tohoto výročí bude Památník Jana Palacha výjimečně otevřen i ve čtvrtek 16. ledna.

Celý článek


Tady máte pětilitr a je to vyřízený! Opilý senior se při kontrole předvedl

„Tady máte pětilitr a je to vyřízený!“ Těmito slovy se pokusil devětašedesátiletý řidič „obměkčit“ hlídku strážníků, která u něj zjistila přes dvě promile alkoholu v dechu. 

Celý článek


Festival japonského filmu nabídne bubenickou show, divadlo kjógen i den plný zážitků

Japonsko a Česká republika letos oslavují 100 let od navázání vzájemných diplomatických vztahů. Na přelomu července a srpna bude v Tokiu olympiáda. To jsou dva pádné důvody, proč právě letos poznat Zemi vycházejícího slunce. Příležitostí je Festival japonského filmu a kultury EIGASAI 2020, který proběhne 20. –26. ledna v kině Lucerna. 

Celý článek


Dva nahatý chlapi Zounar s Krausem gratulovali kolegyním

Asi nejúspěšnějším zájezdovým divadelním představením loňského roku je bezesporu komedie Dva nahatý chlapi francouzského autora Sébastiena Thiéryho, který dokonce sám, když před lety své dílo prezentoval na tiskovce v Paříži, přišel na ni zcela nahý.

Celý článek


Minuty strachu zažil cizinec, kterému zůstala v tramvaji pětiletá dcera

Na strážníky se o víkendu obrátil muž z Velké Británie s tím, že mu v tramvaji číslo 6 zůstala pětiletá dcera. Strážníci jim rychle pomohli ke šťastnému shledání.  Vystrašeného děvčátka se v tramvaji naštěstí ujala všímavá cestující. 

Celý článek


Absolut oživuje Masarykovo nádraží recyklovatelnou instalací

Švédska značka Absolut se v aktuální kampani Absolut Recycled zaměřuje na udržitelnost a recyklaci. Nejprve v rámci kampaně vznikla limitovaná edice lahve, která je vyrobena z 41 % recyklovaného skla. Nyní v myšlence recyklace a udržitelnosti pokračuje značka dál. Ke spolupráci oslovila umělkyní Radku Salcmannovou. A vznikla tak světelná instalace, která v těchto dnech oživuje Masarykovo nádraží v Praze. 

Celý článek


Neuvěřitelný Přeučil: V 83. letech více než hodinu sám na jevišti

Letos v únoru oslaví Jan Přeučil úctyhodné 83. narozeniny, přesto je stále ve skvělé kondici. Jeho energii by mu mohli závidět i o generaci mladší kolegové. V dramatickém představení Bláznovy zápisky od Nikolaje Vasiljeviče Gogola předvádí herec neskutečný výkon – více než hodinu totiž nesleze z jeviště, na kterém je celou dobu pouze on sám.

Celý článek


1 ... << 5 6 7 8 9 10 11 >> ... 219