Přehled článků

Darujte křeslo do Opery! Národní divadlo spustilo unikátní filantropický projekt

Státní opera, největší kamenná divadelní scéna v České republice a jedna z nejkrásnějších divadelních budov v Evropě, se 5. ledna po 3 letech rekonstrukce velkolepým večerem vrátí do plného provozu. Přesně 132 let od jejího prvního otevření se začne psát nová kapitola historie Státní opery a vaše jméno v ní může mít své výrazné místo. Využijte jedinečnou příležitost a adoptujte jedno z křesel v hledišti!

Celý článek


Darujte noc v teple, darujte nocleženku

Jste rádi, že můžete být při chladných dnech v teple kanceláře a vrátit se do vytopeného domova? Ne všichni mají takové štěstí. Podle jarního sčítání Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí žije v České republice 24.000 lidí na ulici, z nichž neuvěřitelných 2.500 jsou děti. S pomocí Nocleženky jim můžete pomoci získat noc v teple. 

Celý článek


Divil se, že při demontáži páchá zločin

Zdánlivě opuštěné vozidlo, s rozbitým sklem a bez registračních značek přilákalo pozornost muže. Ten se rozhodl si z něj odnést věci, které potřeboval. Podle svědka je vůz předmětem dědického řízení.

Celý článek


Kvůli těhulce museli zapnout maják!

Prosby o pomoc lidí v nouzi patří ke každodenní službě strážníků. V úterý ráno strážníci pomohli dopravit rodící ženu do porodnice.

Celý článek


Bez peněz do hotelu nelez, barevný fešák byl zadržen na parkovišti

Představte si, že uletíte více jak 13 000 kilometrů z Austrálie do Prahy a celý zlámaní se těšíte na sprchu a postel. Jenže při příjezdu do hotelu zjistíte, že nemáte ani rezervaci ani peníze.

Celý článek


Václavské náměstí má novou dominantu, vypadá jako ruské kolo!

Ve spodní části Václavského náměstí začala ve středu 6. listopadu venkovní výstava Štafeta. Její nejviditelnější část tvoří 12 metrů vysoké pohyblivé kolo, na kterém jsou umístěny velkoformátové fotografické portréty šesti výrazných osobností předlistopadového disentu – Květy Princové, Věry Roubalové, Silvestry Chnápkové, Jiřího Gruntoráda, Daniela Kroupy a Františka Stárka Čuňase. 

Celý článek


Erotickou smyslnost oslavující ženské i mužské tělo zažijí návštěvníci Bohemian Burlesque Festivalu

Již čtvrtý ročník největšího tuzemského burlesque festivalu se uskuteční již tento víkend. Od 7. do 10. listopadu přijede do Brna a Prahy pětašedesát umělců z celkem třiadvaceti zemí světa.  

Celý článek


Drzá a arogantní řidička se nejdříve dopustila několika přestupků, pak spustila lavinu nadávek

V ulici K Milíčovu v Praze 11 ve čtvrtek zaparkovala bezohledná řidička svoje auto přímo v křižovatce, kde je zákaz zastavení, navíc před zraky strážníka. Bez okolků vystoupila z vozu a vypustila ven i svého malého pejska. Oba se pak pohybovali ve vozovce ignorujíce přítomnost strážníka.

Celý článek


Hedvábná výstava ukáže i dárek pro královnu

Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a nachově růžové barvě. Takový dostala před dvěma lety britská královna Alžběta II. od hlavy českého státu. V podobné barevné variantě bude nyní k vidění na výstavě výtvarnice a designérky Jarmily Handzelové v Paláci YMCA. Výstava nazvaná Cesta hedvábí a vlny začne 13. listopadu a představí se na ní i originální autorské tapisérie, koláže a malované hedvábné šátky inspirované historickými událostmi nebo krásami přírody. 

Celý článek


Automobilové a motoristické značky slaví. Uvidíte je na výstavách

Všechny nadšence motorsportu a historických vozidel čekají od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu v areálu PVA Expo v Praze-Letňanech dvě velké výstavy Racing Expo a Classic Expo. Zatímco třetí ročník přehlídky Racing Expo je zaměřený na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech, po loňském velkém úspěchu se letos bude konat také výstava Glasurit Classic Expo, která bude mimořádně zajímavá, protože právě rok 2019 je významným jubilejním ročníkem hned pro několik domácích i zahraničních slavných motoristických značek.

Celý článek


Zmatený pár cizinců se vydal na riskantní procházku pod zem

Na riskantní výlet Bubenečským tunelem se ve středu vydal manželský pár z ciziny. Díky upozornění řidičů se jim nic nestalo. Strážníci je pak vyvedli do bezpečí. 

Celý článek


Problémová slečna s půllitrem piva v ruce začala vyvádět

Nejdříve mladá žena obtěžovala hosty pivnice, poté svoji agresi obrátila na strážníky. Ti ji museli nakonec spoutat. 

Celý článek


Naháč zlobil v kašně, nakonec ho zkrotila až partnerka. Předtím u trysky zkoušel klystýr

Muž si zřejmě spletl kašnu na Karlově náměstí se svojí koupelnou či aquaparkem. Strážníky provokoval a koupel si před jejich zraky a dalšími přihlížejícími „evidentně užíval“. Strážníci ho „odměnili“ pokutou.

Celý článek


Kalhoty šly dolů, chlípník vzbudil pohoršení v kadeřnictví

Na městskou policii se obrátila žena a oznámila, že před skleněnou výlohou kadeřnictví, kde pracuje, onanuje mladý muž.

Celý článek


Na procházku se vydali tunelem

Na riskantní výlet Bubenečským tunelem se vydal manželský pár z ciziny. Díky upozornění řidičů se jim nic nestalo. Strážníci je pak vyvedli do bezpečí.

Celý článek


1 ... << 6 7 8 9 10 11 12 >> ... 217