Přehled článků

Tři kocoury někdo vyhodil do kontejneru na plast

S novými nájemníky útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků se o uplynulém víkendu „roztrhl pytel“.

Celý článek


Další aukční rekord pro Mikuláše Medka. Jeho obraz Vajíčko byl vydražen za 57 milionů korun

Unikátní obraz Akce I (Vajíčko) Mikuláše Medka, zachycující magicky přitažlivou ženu v modré barvě, rozbíjející vejce, se 6. června na zahradní aukci v Arthouse Hejtmánek vydražil za 57 040 000 korun. 

Celý článek


Grilujte bez hranic a zdarma

Ochutnávka mezinárodní kuchyně, živá i reprodukovaná hudba, dětské hry a workshopy. Praha 11 zve na Grilování bez hranic.

Celý článek


Nový seriál Čechovi bude mít i vlastní a velmi pikantní knihu

Na podzim vstoupí na obrazovky nový seriál Tomáše Magnuska Čechovi. Rodinná sága o čtyřgenerační podnikatelské rodině, ala „Český Dallas“, bude mít i svou knihu. Ta nebude přepisem děje, či příběhem, ale půjde o velmi zajímavé a pikantní záležitosti ze zákulisí natáčení i nápadu, díky kterým seriál vznikal.

Celý článek


Ballet Hommes Fatals se vrací na jeviště Divadla na Vinohradech

Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v Divadle na Vinohradech zítra, 8. června, v 19 hodin. Jedná se o originální soubor baletních umělců, který představí známé scény klasického baletního repertoáru, kde virtuózní ženské role zatančí muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. 

Celý článek


U Karlova mostu se budou vyměňovat ledolamy. Atraktivní práce můžete sledovat zblízka

Na začátku června začaly přípravné práce výměny dřevěných ledolamů na Karlově mostě, které chrání všech sedm mostních pilířů. Samotná instalace nových ledolamů z pevného, českého dubu začne v polovině června a potrvá až do konce letošního roku. 

Celý článek


Babička s dědečkem se porvali v metru. Žena skončila se zlomeným krčkem stehenní kosti

Kriminalisté třetího policejního obvodu se zabývají incidentem, který se odehrál ve stanici metra Vysočanská, jehož aktéry byli téměř osmdesátiletí manželé. Ti se nejprve mezi sebou pohádali kvůli finančním záležitostem a pak došlo k incidentu, na jehož konci skončila žena na zemi se zlomeným krčkem stehenní kosti, což si vyžádalo hospitalizaci a operaci.

Celý článek


Diplomanti pražské AVU se představí na výstavě Nejkrásnější věk

Malíři, sochaři, kreslíři, grafici, novomediální a intermediální umělci, architekti a restaurátoři představí své absolventské práce od 21. do 30. června v hlavní budově AVU a v Moderní galerii AVU. 

Celý článek


To je pech! Do kabelky si dala pětileté úspory na koupi auta, přišla o ně těsně před cestou do banky

V pátek 10. května okolo 19. hodiny zatím neznámý pachatel na parkovišti u nákupního centra na Černém Mostě odcizil čtyřiapadesátileté ženě kabelku s hotovostí ve výši 500 tisíc korun.

Celý článek


Letní slavnosti staré hudby roztančí konvička s cukřenkou

Viděli jste už někdy tančit kávovou konvičku, cukřenku anebo kávová zrnka? Nenechte si ujít představení Balet o kávě, postavené na tanečních suitách a kávové kantátě Johanna Sebastiana Bacha. Rozverné představení pro velké i malé bez rozdílu věku, v němž doslova ožije kompletní kávový servis, uvedou 17. července v Divadle ABC Letní slavnosti staré hudby. 

Celý článek


Ponton ohrožoval provoz na Vltavě

Ponton, který se včera uvolnil ze svého kotviště, plul uprostřed plavební dráhy a ohrožoval ostatní plavidla. Strážníci Poříčního útvaru ho zajistili a odtáhli ke břehu.

Celý článek


Móda Slavy Zajceva ve Fóru Karlín

Ve čtvrtek 13. června proběhne ve Fóru Karlín Slava Zajcev Fashion Show Moskevského domu módy Slavy Zajceva, která představí kolekce tohoto módního návrháře světového věhlasu s názvem Jaro-Léto 2019 a Kořeny.

Celý článek


Studenti z Prahy postavili vodní přehradní nádrž z vlnité lepenky

Studenti Střední průmyslové školy stavební z Prahy a Střední průmyslové školy stavební Josefa Gočára z Prahy postavili do 13. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky návrhy Vodní nádrže NADĚJE.

Celý článek


Zoo otevře expozici největšího evropského pavouka

Zoo Praha v neděli slavnostně otevře expozici slíďáka tatarského, největšího druhu pavouka v Evropě. Zástupci pražské zoo spolu s významnými hosty navíc představí samici, která patří mezi největší jedince dosud nalezené v České republice. Její velikost se pohybuje kolem horních publikovaných limitů, při čemž literatura většinou uvádí jako maximum dospělé samice 31 milimetrů.

Celý článek


Strážníci ve Vokovicích odchytili ouessantské ovce

Zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků již odchytávali kde co. Psi, kočky, pavouci a třeba papoušci patří k tomu běžnému standardu. Výjimkou ale nebyla ani opice, mýval, nosál, klokan či vysoce jedovatý štír tlustolepý. Tentokrát na ně čekalo stádo ovcí.

Celý článek


1 ... << 6 7 8 9 10 11 12 >> ... 208