Co v tomhle věku dělali po půlnoci venku?! Nedal jim cigarety, zkopali ho

3. února 2016 15:54
Autor: red
Ve středu po půlnoci operátor tísňové linky 158 dostal oznámení od řidiče taxi o pouličním loupežném přepadení muže na křižovatce ulic Nad Kavalírkou a Nad Turbovou v Praze 5. Poškozený na místě policistům uvedl, že se jednalo o mladé muže, kteří ho nejprve požádali o cigaretu. Když jim nevyhověl, jeden z mladíků se na něj zezadu rozeběhl a udeřil ho pěstí do hlavy.

Poté následovala smršť několika dalších úderů do celého těla a nakonec poškozeného srazil k zemi. V té chvíli agresor ležícímu muži z bundy vytáhl peněženku a mobilní telefon. Oba hrubiáni poté z místa utekli. Když se pak napadený muž vzpamatoval, stopnul si řidiče taxi služby, který vše oznámil policistům.

Ihned po oznámení na místo okamžitě vyrazily nejbližší hlídky, které začaly pátrat po okolí. Netrvalo dlouho a policisté si na Plzeňské ulici všimli dvou mladých mužů, kteří odpovídali zběžnému popisu získaného od napadeného, a proto se je rozhodli zkontrolovat.

U jednoho z nich nalezli odcizený telefon a peněženku s doklady poškozeného. Že jsou policisté na správné stopě, pak potvrdil i sám napadený.

Policisté proto oba podezřelé ve věku 15 a 17 let zadrželi a převezli na policejní služebnu.

Tam si případ převzali kriminalisté, kteří budou v nejbližších dnech provádět výslechy a další úkony, v rámci kterých budou mimo jiné zjišťovat i míru zavinění obou mladíků.