Čtvrtý ročník Palm Off Festu přichází s podtitulem Hrdinové jako my
Inscenace Mein Kampf prozkoumá, do jaké míry je tento 90 let starý text stále hrozbou. Foto: palmofffest.cz

Čtvrtý ročník Palm Off Festu přichází s podtitulem Hrdinové jako my

22. června 2019 07:21
Autor: TZ, red
Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne v Divadle pod Palmovkou od 22. října do 4. listopadu. Festival již počtvrté nabídne to nejlepší ze středoevropského divadla. Součástí programu bude také přehlídka nejzajímavějších dokumentů, diskuze s tvůrci, scénické čtení, výstava i konference. 

Zastřešujícím tématem čtvrtého ročníku se stalo motto „Hrdinové jako my“. Palm Off Fest 2019 otevře Faust v režii Jana Klaty. Polský Teatr Powszechny v inscenaci Mein Kampf prozkoumá, do jaké míry je tento 90 let starý text stále hrozbou.

Slovenské komorné divadlo se podívá na osud jednoho z nejznámějších intrikánů v představení Biologie politika aneb Fouché, Slovinské Mladinsko Gledališče odhalí hranice populismu v inscenaci Naopak.

Na programu jsou dvě inscenace oceňovaného maďarského dramatika a režiséra Kristófa Kelemena Maďarský Akát a Pozorovatelé.

Domácí scénu bude dále zastupovat inscenace Bezruký Frantík v režií F. X. Kalby. Více informací o festivalu a předprodej vstupenek je k dispozici na www.palmofffest.cz.