Dárky z balkonu se vrátily majiteli, některé už zloděj rozbalil
Vánoční dárky. Ilustrační foto: Freeimages.com

Dárky z balkonu se vrátily majiteli, některé už zloděj rozbalil

28. prosince 2020 13:45
Autor: red
Den před Štědrým večerem našla strážnice hromadu dárků. Ježíšek ale nenaděloval dříve … Kousek od nich pak objevila několik odhozených okapů. Alespoň někomu se Vánoce podařilo zachránit. Dárky se vrátily jejich majiteli. To podezřelý z krádeže okapů putoval na policejní stanici. 

Chvíli poté, co nastoupila do služby, narazila strážnice 23. prosince na hromadu dárků. Některé byly zabalené, ještě označené jmenovkou, jiné už kdosi rozbalil. Přibližně o 50 metrů dál, u usazovací nádrže, čekala na ženu „další nadílka“ v podobě sedmi kusů okapových svodů.

Ohledně okapů kontaktovala státní policii, kde ji kolegové potvrdili, že krádeže okapů nahlásilo několik obyvatel Dolních Měcholup.  Obě „nadílky“ byly po dohodě s policií převezeny na příslušný úřad městské části.

Strážnice pak pro jistotu prošla přilehlé okolí, zda se ještě někde něco nepovaluje, když si všimla muže s velkým černým pytlem na zádech, který šel podél kolejí směrem do Hostivaře. Jakmile spatřil uniformu, značně znervózněl a pokusil se zmizet.

Strážnice si přivolala posilu a vydala se za dotyčným, kterého dostihla společně s kolegy. Pytel měl 36letý muž vyroben z černého trička a rukávem mu z něj trčel kus slisovaného svodu. Strážníkům tvrdil, že okapy nalezl.

Při čekání na příjezd státní policie se k hlídce dostavil muž a postěžoval si, že mu někdo z balkonu ukradl vánoční dárky, které měl uložené v cestovní tašce. Popis dárku odpovídal těm ráno nalezeným. Po dohodě s policií byly dárky vráceny jejímu majiteli.