David Vávra, Václav Marhoul a Hynek Čermák se stali modely
Foto: FTN

David Vávra, Václav Marhoul a Hynek Čermák se stali modely

17. června 2022 19:18
Autor: Alo
Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konal I. ročník netradiční módní přehlídky – MEDiParáda 2022, která se zaměřila na veselé a nápadité zdravotnické oblečení pro pediatry a dětské sestry. Akci pořádala Nadace Čokoládové děti ve spolupráci s Oddělením dětské neurologie ve FTN a dalšími partnery či známými osobnostmi z oblasti kultury.

Autorkou návrhů inovativního oblečení pro dětské zdravotníky byla návrhářka Ivana Follová a Mediparádou provázeli moderátorka pořadu ČT Sama doma a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a herečka Zdeňka Žádníková Volencová.

„Jsem velice rád, že naše nemocnice byla tou z prvních, která se aktivně zapojila do pořádání zahajovacího ročníku Mediparády a zároveň ho také podpořila. Osobně jsem otevřený všem inovacím a dobrým nápadům, které mohou ještě více zpříjemnit práci našich zdravotníků i ve vztahu k pacientům. A tato akce toho byla dobrým příkladem, protože právě dětský pacient je specifický tím, že více emotivně reaguje na neznámé nemocniční prostředí, a zvláště na tradiční bílý zdravotnický plášť, který v dětech často vyvolává negativní a rozporuplné reakce. Barevné a nápadité zdravotnické pracovní oblečení pro pediatry a dětské sestry jsou určitě dobrým nápadem, který v praxi může mnoho věcí usnadnit a našim dětským pacientům tak zpříjemnit například jejich pobyt v nemocnici nebo lépe zvládnout různá ambulantní vyšetření atd.,“ řekl ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Modely a modelkami se na chvíli stali dětští lékaři a sestry z FTN, ale i známé osobnosti. Za FTN se přehlídky zúčastnila primářka dětské neurologie MUDr. Klára Brožová nebo MUDr. Pavel Heinige z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK či  MUDr. Martin Čepelík z téže kliniky.

Z pozvaných hostů se do Mediparády zapojil například herec, spisovatel a architekt David Vávra, filmový režisér Václav Marhoul, herec a bavič Hynek Čermák, moderátorka Lejla Abbasová, herec a populární dabér David Novotný, herečka a známá koučka Bára Fišerová a další.

Součástí programu bylo i vystoupení skupiny Mateřská.com a v závěru večera se konala rovněž fashion show Ivany Follové, která představila rozmanité modely Ateliéru IF.