Den Architektury zve příští týden na více než tři sta akcí, ve čtvrtek proběhne warm-up ve Světozoru
Sportovní Hala Dolní Břežany. Foto: Den Architektury

Den Architektury zve příští týden na více než tři sta akcí, ve čtvrtek proběhne warm-up ve Světozoru

19. září 2018 07:52
Nejstarší fungující továrna ve střední Evropě, budova postavená jako betonový odlitek, první kubistický dům v Praze, cenami ověnčená ukázka modulární architektury, zdařilé i nezdařilé rekonstrukce, stavby navržené předními českými architekty jako jsou Josef Gočár, Josef Pleskot či Antonín Engel, místa, kde se psala historie i budovy, které reprezentují současnost a budoucnost české architektury. Den Architektury mezi 28. zářím a 4. říjnem nabídne široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. 

V rámci akce Hurá dovnitř! festival otevře návštěvníkům zajímavé stavby, které jim mnohdy bývají nepřístupné, nabídne procházky s výkladem architektů, urbanistů a dalších odborníků a uspořádá workshopy pro dospělé i pro děti. Organizátoři zvou na více než 300 akcí v bez mála 90 městech po celé České republice a na Slovensku, až na výjimky je program zdarma.

Již tento čtvrtek, 20. září, se v pražském kině Světozor uskuteční festivalový warm-up, se kterým se propojují Den Architektury a Film a Architektura. Na programu bude projekce životopisného snímku Eames: The Architect and The Painter, jenž představí manželskou dvojici Charlese a Ray Eamesovy, kteří jsou v širokém povědomí vnímáni jako nejvýznamnější američtí designéři 20. století. Po filmu bude následovat skype rozhovor s filmařem, umělcem a spisovatelem Eamesem Demetriosem, který je vnukem manželů Eamesových. Ten povede Adam Gebrian. Momentálně zbývají poslední vstupenky.

Podrobný program mezinárodního festivalu Den architektury 2018 v jednotlivých městech v ČR i na Slovensku je včetně otevřených budov v rámci Hurá dovnitř! k dispozici na www.denarchitektury.cz.