Dereck Hard přetvoří Kavárnu co hledá jméno na svou nadcházející výstavu

Dereck Hard přetvoří Kavárnu co hledá jméno na svou nadcházející výstavu

24. října 2019 08:10
Autor: TZ, red
Přední český umělecký fotograf Dereck Hard, známý svými inscenovanými pop artovými fotografiemi, měl letos nabitý a úspěšný rok. Vyhrál na třech mezinárodních soutěžích a po sólo výstavách nejen v České republice, ale i v USA nebo Rusku si na listopad připravil svou již letošní devátou. Zahájí ji 8. listopadu ve smíchovské Kavárně co hledá jméno. Má krátký a prostý název – 9.

Proč devět? 9 je totiž jméno jeho zbrusu nové série. Jedná se o inscenovanou fotografii s autorským fiktivním příběhem, záměrně rozděleným do devíti fotek. Každá fotografie zachycuje mladou ženu v jednom měsíci během jejího těhotenství. Modely jsou přímo autor a jeho partnerka, se kterou toho času opravdu čekal dítě. Jejich příběh byl o mnoho šťastnější než ten vyobrazený, ale možná i ten dojde k vytouženému „happy endu“. Nebo ne?

Autor, který ve své volné tvorbě vytváří série ve stylu pop art photography, často kritizující současnou společnost i sám sebe, nyní přichází s velice intimním a osobním tématem narození vlastního potomka. Dereck nenásleduje současné trendy a na svých sociálních sítích již dávno nesdílí důležité osobní momenty jeho života. O to víc je překvapivé, že celou sérii věnoval těhotenství své milované partnerky a příchodu na svět zbožňované dcery Emy.

Výtvarně i obsahově působivé fotografie, které byly nafoceny přímo v prostorách Kavárny co hledá jméno, budou k vidění od 8. listopadu. Divák v nich tak může hledat zákoutí a místa, která se na fotkách objevují. V den vernisáže se navíc celé místo promění do atmosféry, která je vyobrazena na snímcích.

dereck-hard-led-cover-photo

dereck-hard-9-pozvanka