Děti si samy odemkly byt, zoufalá matka zažila minuty hrůzy
Ilustrační foto: Freeimages.com

Děti si samy odemkly byt, zoufalá matka zažila minuty hrůzy

28. září 2021 18:04
Autor: red
Obrovský strach zažila uplynulou neděli matka dvou malých dětí, které si odemkly byt a vydaly se neznámo kam. Zoufalá žena se obrátila s žádostí o pomoc na strážníky.

Nedlouho před nedělním polednem se rozjela velká pátrací akce v ulicích Prahy 9. Silně rozrušená žena strážníkům řekla, že jí k dokončení nedělního oběda chyběla smetana, proto vyběhla do nedalekého obchodu.

Svoje dvě děti ve věku šest let a dva roky nechala doma s manželem, který spal po noční. Byt uzamkla, a když se zhruba po deseti minutách vrátila, zjistila, že děti doma nejsou.

Hlídka posadila zoufalou ženu do služebního auta a rozjela se je hledat v okolí bydliště. O situaci strážníci vyrozuměli také státní policii a kolegy v ulicích.

Protože prvotní pátrání nebylo úspěšné, hlídka odvezla matku na policejní stanici a dál sama pokračovala v hledání. Od ženy strážníci věděli, že často chodí nakupovat do Obchodního domu Harfa, proto jeli prohledat i oblast kolem něho.

Na autobusové stanici u metra Českomoravská náhle zahlédli dvě postavičky odpovídající popisu. Děti, které ušly asi 1,5 kilometru, nebojácně strážníkům sdělily svá jména, která se shodovala se jmény hledaných dětí. Za pár minut si je převzala jejich matka.