Devatenáctiletý „Romeo“ zradil slečny v těch nejromantičtějších chvílích. Volil tyto způsoby

2. října 2017 17:45
Autor: red
Pražští kriminalisté prošetřují případ devatenáctiletého filuty. Ten se prostřednictvím internetových seznamek dával dohromady se slečnami, které následně v těch nejromantičtějších chvílích okradl či podvedl.

A jak vše probíhalo? Metod měl samozvaný „Romeo“ hned několik. Ve dvou případech se s dívkami seznámil, strávil s nimi příjemné chvíle například procházkou, posezením v restauraci a podobně. A pak „udeřil“. V prvním případe poškozenou okradl ve chvíli, kdy se s ní loučil „láskyplným“ obětím. Při tom ji ukradl z kabelky, kterou měla přes rameno, mobilní telefon.

I ve druhém případě vykradl devatenáctiletý mladík své „vyvolené“ příruční zavazadlo. Tentokrát ale využil chvíle, kdy si jeho partnerka při posezení v restauraci odskočila a kabelku nechala v moci svému milému.

Ten této chvíle zneužil ve svůj prospěch, dívčinu kabelku „šácnul“ a opět si přisvojil mobil. V obou těchto případech ukradl telefony za téměř třicet tisíc korun.

„V dalších dvou případech byl jeho postup stejný, tedy téměř stejný. I při těchto dvou schůzkách byl gentlemanem a vzal slečny z internetu do restaurace. V obou případech je dokonce vzal málem i do kina, ale opravdu jenom málem,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pokaždé se svou vyvolenou poseděl, pojedl a popil. Pak si od svých partnerek půjčil telefon a šel před restauraci domluvit odvoz do zmiňovaného kina. Z těchto „procházek“ se ale ani v jednom případě nevrátil. Navíc byl natolik galantní, že i útratu nechal na napálených dívkách.

„Od těchto eskapád neodradil devatenáctiletého mladíka ani ten fakt, že byl v březnu letošního roku pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody za přečin krádeže,“ pokračoval mluvčí.

Za shora popsané případy hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na tři roky s tím, že se s největší pravděpodobností i zmíněná podmínka promění na trest nepodmíněný.