Divadlo LETÍ uvede komedii 8 GB tvrdýho porna

15. října 2021 08:03
Autor: TZ, red
Divadlo LETÍ uvede v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z intimity. 

Inscenace v režii Petra Haška a s původním obsazením (Anna Polívková a Petr Vaněk) bude uváděna ve Studiu PALM OFF v Divadle pod Palmovkou. Poprvé ji tam diváci uvidí 26. října od 19:30. 
 

„Aby ses omyl, musíš se nejdřív svléknout.“
On je ženatý. Ona má dvě děti. Oba jsou nešťastní a rozhodnou se s tím něco dělat. Jejich cestu za štěstím sledujeme od nedůstojného seznámení na internetu, přes trapně rozpačité poznávání, které je třeba přepít, až po vystřízlivění, po němž zůstane jen bolest hlavy.

Citlivá hra mladého australského dramatika nahlíží do soukromí lidí, kterým ve spokojenosti brání strach z intimity. Divadlo LETÍ vrací na repertoár úspěšnou komedii v režii Petra Haška: „Jedná se o intimní zpověď postav, která díky dvěma hrdinům nabízí odlišné úhly pohledu a zpochybňuje tak důvěryhodnost subjektivního vyprávění. Na hře mě baví především vzájemné míjení postav, které odpovídá dnešním vztahům, v nichž jsou často důležitým médiem moderní technologie,“ říká režisér.

O rozhodnutí inscenaci oživit mluví dramaturg David Košťák: „Hra Declana Greena ani pět let od své premiéry nezestárla. Bez zbytečné shovívavosti ukazuje dnešní generaci jako množinu lidí, která se svěřuje na anonymních diskusích, ale ve skutečnosti není schopná nahlas říct, co vlastně od druhých a konečně i od života chce. Přestože byla stále vyprodaná, rozhodli jsme se před časem inscenaci derniérovat, abychom uvolnili termíny pro reprízy nových premiér ve VILE Štvanice. Proto si nyní moc vážíme toho, že nám Divadlo pod Palmovkou poskytlo prostor k jejímu dalšímu uvádění.“

leti-8gb