Divadlo Paměti národa zahájí v KC Zahrada kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 09:23
Autor: Hla
V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně pracovat na scénáři k závěrečné inscenaci.

V divadelním kroužku se všichni seznamují podrobně s vybranou událostí našich moderních dějin. Prohlížejí si fotografie, procházejí archivní materiály, dokumenty a setkají se osobně s pamětníkem. Událost tak získává na autentičnosti.

Mladí lidé se snadno vcítí do pocitů a výzev, které před pamětníky kladla doba, kterou prožívali ve stejném věku, jako jsou účastníci nyní. Z pamětnických vyprávění vzniká scénář k závěrečnému vystoupení.

Dílnu povede zkušený lektor Šimon Pliska. Šimon je absolvent HAMU, herec, mim, klaun a animátor. Dlouhodobě se věnuje práci s dětmi. Semestr bude mít 15 setkání po 1,5 hodině a koná se v KC Zahrada v úterý 16:30–18:00 hodin od 13. září 2022.

Přihlásit se je možné na webových stránkách Divadla Paměti národa.