Divil se, že při demontáži páchá zločin

11. listopadu 2019 20:49
Autor: red
Zdánlivě opuštěné vozidlo, s rozbitým sklem a bez registračních značek přilákalo pozornost muže. Ten se rozhodl si z něj odnést věci, které potřeboval. Podle svědka je vůz předmětem dědického řízení.

V sobotu dopoledne byla vyslána hlídka strážníků z Prahy 8 na parkoviště v pražských Bohnicích. Podle oznámení zde mělo docházet k vykrádání vozidla. Na parkovišti se u jednoho z automobilů, které mělo rozbité okénko a nemělo registrační značky, nacházel muž.

Na zemi měl položenou sadu šroubováků, kterou si přinesl. Z vozidla stačil demontovat rezervní pneumatiku se sadou nářadí a elektrická stahování oken. Strážníkům uvedl, že automobil měl vytipovaný už dlouho.

Protože se domníval, že už nikomu nepatří, vlezl do něj pomocí rozbitého skla u dveří spolujezdce a demontoval si potřebné věci. Že by páchal jakékoli protiprávní jednání, si dle jeho slov vědom nebyl.

Kolemjdoucí muž k situaci uvedl, že vozidlo patřilo jeho zemřelému sousedovi a nyní je v dědickém řízení. Čtyřiatřicetiletý muž byl pro podezření z trestného činu omezen na osobní svobodě a na místě předán Policii ČR.