Dívka zažila na chodbě peklo, z neodbytného kecky se stal násilník. Pomůžete ho dopadnout?

20. března 2015 17:34
Autor: red
Osmadvacátého února brzy ráno čekala čtyřiadvacetiletá dívka na zastávce Malostranská na tramvaj. Tam ji poprvé oslovil mladík, který si chtěl povídat. V této snaze pokračoval i v tramvaji číslo 12, do které mladá žena nastoupil. 

S nepříjemným spolucestujícím dojela až do zastávky Kamenická, kde vystoupila a vyrazila směrem k domovu, za chvíli začala raději utíkat. Mladík ji doběhl v ulici Heřmanova u vchodových dveří domu, ve kterém pronásledovaná bydlí. A pak pro ženu začalo peklo. Muž s ní vešel do domu, kdy jí hned za dveřmi přitlačil ke krku klíče a druhou rukou jí zakryl ústa.

„Dej sem mobil a všechny prachy, co máš," hekl. Vyhrožoval, že má zbraň, a že ženu zabije, když mu nedá, co chce. Dala mu dva tisíce. Útočník jí vyhrožoval znásilnění. Ve zbytku sil otevřela vchodvé dveře a začala křičet do ulice. „Hrdina" se lekl a utekl.

„Popsaný případ momentálně prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu pro podezření z trestného činu loupež, za který hrozí případnému pachateli trest odnětí svobody až na deset let. Avšak doposud provedené úkony nevedly k vypátrání pachatele," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Proto nyní kriminalisté prosí o pomoc s objasněním tohoto případu širokou veřejnost. Apelují na každého, kdo by mladíka, či muže tmavé pleti na záběrech bezpečnostních kamer poznal, a věděl, kde se momentálně zdržuje, ať tyto informace předá kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Poznáváte tohoto útočníka?

rom-prepadeni-divky-dalsi-foto-nahled

rom-prepadeni-divky-nahled