Do La Fabriky na Lov!
Foto: La Fabrica

Do La Fabriky na Lov!

5. dubna 2018 15:00
Autor: red
Uznávané české soubory Bratři v tricku a Holektiv, které se pohybují na pomezí nového cirkusu, tance a divadla, se poprvé setkaly loni v kavárně v pražském divadle La Fabrika. Smysl pro humor a sebeironii ve spojení s akrobacií, žonglováním a klaunérií se rozhodly spojit v nové inscenaci, jejíž režie se ujala Veronika Poldauf Riedlbauchová. Myslivecká romance plná cirkusových trofejí má premiéru v divadle La Fabrika 11. dubna. 

„Podtitul představení Myslivecká romance plná cirkusových trofejí je výstižný. Vycházíme z tématu myslivosti a prostředí českého lesa, ale je to zároveň romance o lidských vztazích. Myslivci na čekané, laně brouzdající les za ranního rozbřesku, říje jelenů, hon lišek na zajíce či kachna rozsápaná psy, to vše může být zároveň obrazem vztahu muže a ženy. Promíchávání rolí zvířat i lovců neustále proměňuje klíč k tomu, kdo koho loví, kdo je lovcem a kdo kořistí. Jaké jsou strategie lovu a strategie lásky? Kdo si nakonec odnese z úlovku trofej? Představení střídá poetické nálady s groteskou, zvěř v mžiku promění v člověka, vztah muže a ženy prošpikovává mysliveckými tradicemi, cirkusové techniky propojuje s divadlem, a to vše nakonec strhne ve velké zvěřinové hody,“ říká o nové inscenaci režisérka Veronika Poldauf Riedlbauchová.

K osudovému setkání souboru Bratři v tricku a Holektivu došlo v květnu 2017 v prostoru La Fabrika v Holešovicích, kdy započala myšlenka společného projektu. Zdánlivě křehké ženy uskupení Holektiv – Andrea Vykysalá, Karolína Křížková a Eva Stará – s lehkostí provádějí akrobatické akce za použití jednoduchých gest a výrazových prostředků a kloubí fyzické divadlo, akrobacii a tanec s klaunérií. Bratři v tricku – Adam Jarchovský a Václav Jelínek – v České republice ojedinělé žonglérské duo se specializuje na propojování technicky náročného žonglování s divadelním výrazem, založeným především na gagu a principech grotesky.  

Oběma souborům je vlastní mimořádný smysl pro humor, schopnost nadhledu a sebeironie.  Veškerý tento potenciál se snoubí v novém projektu Lov, pohybujícím se na hranici mezi novým cirkusem, tancem a divadlem. Koncept a režii svěřily soubory opět do rukou režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové, a navázaly tak na předchozí úspěšnou spolupráci v představeních Plovárna a Funus souboru Bratři v tricku.