Do muzea v noci? Letos již popatnácté
V sobotu 9. června se koná 15. ročník Pražské muzejní noci. Foto: FB akce

Do muzea v noci? Letos již popatnácté

21. května 2018 10:44
V sobotu 9. června se uskuteční 15. ročník Pražské muzejní noci. Již tradičně totiž patří druhá červnová sobota v Praze muzeím a galeriím. Letošní Pražská muzejní noc nabídne 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. 

V celkem 77 objektech tak bude na návštěvníky čekat zajímavý program a jedinečná atmosféra.

Veškeré informace o akci jsou uvedeny na webových stránkách www.prazskamuzejninoc.cz/2018, které byly spuštěny.

Novinky a zajímavosti o akci je možné sledovat na facebookové stránce Pražské muzejní noci www.facebook.com/prazskamuzejninoc.
Zájemci o Pražskou muzejní noc nemusí mít strach, že by do některých objektů netrefili nebo nevěděli, který z programů si vybrat. Informační stany budou pro návštěvníky akce připraveny na tradičních místech.

V pátek od 12. do 19. hodiny před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce, v sobotu 9. června, od 10 do 24 hodin na témže místě a na náměstí Jana Palacha.

Pracovníci informačních stanů poradí s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou k objektům. K dispozici budou také mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí.

Ani se způsobem dopravy si zájemci o Pražskou muzejní noc nemusí dělat starosti. Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím 10 speciálních muzejních autobusových linek.

Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 koruna.