Do Prahy a Ostravy míří fenomén Vanessa-Mae
Foto: archiv

Do Prahy a Ostravy míří fenomén Vanessa-Mae

6. března 2019 16:27
Autor: TZ, red
Světově proslulá a neobyčejně nadaná virtuoska Vanessa-Mae přidala na seznam svého vyprodaného světového turné dvě česká města – Prahu a Ostravu. Po pěti letech, kdy společně s tenorem Josém Carrerasem vyprodala a nadchla O2 arenu, se do ní 17. října vrátí. Publiku tentokrát představí to nejlepší ze své hudební kariéry. O dva dny dříve, 15. října, předvede stejnou show v Ostravar Aréně, kterou v roce 2010 rovněž vyprodala. S sebou přiveze výtečnou kapelu a doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů.

Hudební dojem umocní vizuální show, na které se hudebnice sama podílí.

Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji v síti Ticketportal od 12. 3. 2019, lístky na Ostravu jsou v síti TicketLIVE v prodeji ode dneška.

„Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Doporučuji, abyste se soustředili i na jejich sóla, protože za to vážně stojí,“ říká Vanessa Mae, která je proslulá i tím, že během show chodí hrát sóla mezi diváky.

Svými fúzemi klasické a populární hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celém světě. Díky nesmírné popularitě prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Už v deseti vystupovala s Londýnskou filharmonií. Od šestnácti let míchá styly a nabízí je s roztomilým úsměvem a šarmem. Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit např. Bachovy fugy.

Vannesa-Mae, kterou prestižní časopis People zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí planety, patří k nejúspěšnějším britským umělcům, ale věnuje se i sportu. Jako lyžařka reprezentovala Thajsko na olympijských hrách v Soči.