Do ulic denně vyráží armáda metařů Pražských služeb. Jsou jich stovky!
Ilustrační foto: archiv PSAS

Do ulic denně vyráží armáda metařů Pražských služeb. Jsou jich stovky!

20. září 2018 10:16
Autor: red
Jak často se v centru sváží koše, proč se kropí ulice? Tyto a mnohé další provozní otázky patří k těm nejčastěji kladeným. Společnost Pražské služby se rozhodla vyvrátit některé mýty, které se týkají úklidu a údržby pražských veřejných prostranství.  

„Úklid a vyvážení košů v exponovaných lokalitách provádíme i pětkrát denně, sedm dní v týdnu. Přesto se může stát, že kvůli náporu lidí se někde objeví přetékající koš. Interval úklidu je nastaven tak, aby lokalita byla uklizena v řádu desítek minut,“ uvedl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Přesto podle něj není možné uhlídat vše.  

Každopádně o úklid veřejných prostranství v hlavním městě se dbá. Každý den se totiž v ulicích pohybuje ve třech směnách asi 300 metařů Pražských služeb, téměř 40 vozidel svážející koše a 30 elektrických komunálních vysavačů!

Právě metaři jsou často během pracovní přestávky obviňováni z toho, že nic nedělají. „Počet stížností poklesl poté, co jsme na všechny zametací vozíky nalepili časy oficiálních přestávek,“ vyzdvihuje Mana jedno z opatření. Přesto se svozová a úklidová společnost každým podnětem zabývá a případné prohřešky svých zaměstnanců řeší.