Drama na úřadu práce: Agresivní muž napadal úřednice, tím to neskončilo

19. září 2017 14:19
Strážníci z Prahy 6 byli v pondělí dopoledne voláni do budovy úřadu práce, kde se měl nacházet agresivní klient. Hlídka u vchodu slyšela muže, který velice vulgárním způsobem napadal úřednice.

Odmítal jakkoli spolupracovat, na zákonné výzvy nereagoval a svou agresi zaměřil i na strážníky. Nakonec si lehl na zem s tím, že je blázen, má časté zdravotní potíže a necítí se dobře. Dožadoval se přivolání záchranné služby.

Vzhledem k tomu, že začal opět slovně napadat jak strážníky, tak i další návštěvníky úřadu a začal se projevovat agresivně i fyzicky, byla mu nasazena pouta. Přivolaná záchranná služba muže vyšetřila, ten byl již klidnější a tvrdil, že je mu lépe.

Dožadoval se vstupu zpět na úřad, kde si na přepážce měl nechat nějaký dokument. Hlídka z obavy o opětovné narušování veřejného pořádku muže do budovy doprovodila. Pracovnice vypověděla, že dotyčný, se kterým jsou dlouhodobé problémy, daný dokument zmuchlal a hodil ho po ní. Veškeré přestupky, kterých se čtyřicetiletý muž dopustil, byly oznámeny správnímu orgánu.