Drama v metru: Zachránili mu život, sepsul je! Co si museli vyposlechnout?
První pomoc dostával cestující přímo na nástupišti metra. Foto: MP Praha

Drama v metru: Zachránili mu život, sepsul je! Co si museli vyposlechnout?

13. ledna 2018 21:27
Autor: red
Ve čtvrtek večer přijali strážníci z Prahy 1, kteří vykonávali činnost na Václavském náměstí, oznámení od kolegů ze záchranné služby s tím, že ve stanici metra Muzeum je muž se zástavou srdce.

Hlídka vybavená automatizovaným externím defibrilátorem ihned běžela na místo události. Na nástupišti již muži poskytovali první pomoc mladík a žena, kteří prováděli nepřímou masáž srdce.

„Strážníci muži připevnili defibrilátor, který ihned doporučil výboj. Po dalším elektrickém výboji došlo k obnovení srdeční činnosti a muž začal sám dýchat. Na místo se vzápětí dostavili záchranáři,“ uvedla mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Muž následně nabyl vědomí a zmaten odmítal se záchranáři spolupracovat. Odstraňoval si elektrody a pokusil se vytáhnout napíchnutou kanylu. „Nechci do nemocnice. Nemáte právo mě do něčeho nutit. Nemusím vás poslouchat, pusťte mě, sakra! Nemůžete mě nutit. Jdu domu,“ pokřikoval.

Hlídka ho proto znehybnila a pomohla s jeho transportem do sanitky. Ta nevděčného pacienta převezla k ošetření do nemocnice.