Drogy a alkohol mi neříkají pane! A co je tohle, pane řidiči?

22. května 2016 09:43
Autor: red
V noci na sobotu zastavili policisté v ulici Rozkošného na Smíchově terénní auto k preventivní silniční kontrole.

Při ní se řidiči dušoval, že alkohol je mu cizí. Skutečně, dechová zkouška měla nulový výsledek. Ale co drogy, hochu? Aby policisté poznali odpověď na tuto otázku, provedly i test na přítomnost drog. Výsledek ukázal na přítomnost pervitinu v mužově organismu.

Navíc se zjistilo, že byl vydán příkaz na jeho zatčení. Navíc byla provedena prohlídka auta, zda se v něm nenachází věci pocházející z trestné činnosti, nebo mající souvislost s trestnou činností. A i v tomto směru byli muži zákona úspěšní.

„V autě se našli hned dva sáčky obsahující víc než šest gramů sypké látky. Analýza pak prokázala, že obsahem jednoho sáčku je pervitin a druhého droga MDMA,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Čtyřiačtyřicetiletý muž skončil na policejní služebně jednak pro zmiňovaný příkaz k zatčení, ale také pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látka a přechovávání OPL. „Za tyto delikty hrozí zadrženému trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ dodal policejní mluvčí Hulan,.