Drsná metoda prodejců marihuany v centru Prahy

17. ledna 2016 17:04
Autor: red
V úterý krátce před půlnocí oslovili dva neznámí muži v Celetné ulici kolemjdoucího turistu, kterému nabízeli marihuanu. Při tom ho odtlačili do boční uličky s tím, že od nich vlastně trávu koupit musí, i když nechce.

Jakmile se dostali mimo rušnou ulici, napadla dvojice „prodejců“ svého nedobrovolného klienta. Toho srazili na zem, kdy jeden z útočníků držel poškozenému ruce a druhý mu prohledával kapsy. Jakmile se lapkové zmocnili několika set korunové hotovosti, z místa utekli.

„Případ si převzali do své kompetence kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Ti v rámci prošetřování získali popis lupičů, který neprodleně poskytli všem svým kolegům. A vyplatilo se,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na podobenky hledaných reagovali kriminalisté z kapsa týmu, kteří v nich poznali jim dobře známé „firmy“. Proto ve středu odpoledne následovalo zadržení dvojice násilnických obchodníků (27, 29), a to konkrétně na Masarykově nádraží.

Ti posléze putovali na policejní služebnu, kde vůči nim vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin loupež. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

„Staršímu ze zadržených hrozí trest vyšší, neboť je na základě své trestní minulosti vnímán jako recidivista,“ dodal Hulan.