Drzost roku, pomozte vypátrat tohoto zloděje. Nohou ukradl batoh od vedlejšího stolu!
Zloděj (v levém horním rohu) se nohou zmocňuje batohu dámy, která sedí u vedlejšího stolu. Foto: Policie ČR

Drzost roku, pomozte vypátrat tohoto zloděje. Nohou ukradl batoh od vedlejšího stolu!

6. listopadu 2014 14:19
Autor: Redakce
Policisté druhého policejního obvodu pátrají od pondělí 20. října po neznámém muži, který krátce po sedmnácté hodině přišel do kavárny v ulici Jugoslávská nedaleko náměstí I. P. Pavlova. Tam se chviličku rozhlížel a poté si sedl k neobsazenému stolu. Bezprostředně poté si k sobě začal svou pravou nohou přisouvat batoh, který měla žena, sedící u vedlejšího stolu, položený na zemi.

„Celou dobu si počínal velmi sofistikovaně, a to až do té míry, že si jeho jednání nevšimla ani kamarádka okradené, která měla tašku celou dobu na očích,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

K jeho smůle však celé jeho počínání natočila bezpečnostní kamera umístěná v prostorech kavárny.

Ze záznamu bezpečnostních kamer v prostorech kavárny policisté zjistili, že batoh ukradl muž ve věku kolem třiceti let, štíhlé postavy, vysoký asi 180 až 185 centimetrů s tmavými krátce střiženými vlasy. Na obličeji měl několikadenní strniště. V době krádeže byl oblečen do modrých kalhot, černého trika s dlouhým rukávem a delší khaki bundy (pláště).

„Touto cestou žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po muži zachyceném na kamerovém záznamu. V případě jakýchkoliv informací, které by vedly k vypátrání totožnosti, pohybu nebo pobytu se prosím obraťte na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ dodala Jeřábková.

Tímto skutkem muž způsobil okradené škodu téměř deset tisíc korun. V současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu v případě dopadení a odsouzení hrozí.

Zloděj přichází

zlodej-v-kavarne-clanek-nahled