Drzoun měl kuráž, prokázal se doklady svého bratra
Ilustrační foto: Freeimages.com

Drzoun měl kuráž, prokázal se doklady svého bratra

25. dubna 2018 23:01
Autor: red
V úterý večer si strážníci z Prahy 1 všimli osobního auta, jehož řidič oprávněně zaparkoval v Opletalově ulici na parkovišti pro invalidy, ale dle vyhodnocení záznamu městského kamerového systému překročil dovolenou parkovací dobu čtyři hodiny.

Krátce před půlnocí si operátor kamerového systému všiml řidiče, který nastoupil do neoprávněně stojícího auta a bez znamení o změně směru jízdy se otočil do protisměru a odjížděl směrem do Bolzanovy ulice.

„Za vozidlem byla proto vyslána nejbližší autohlídka strážníků, která vozidlo po několika desítkách metrů zastavila. Řidič strážníkům sdělil, že u sebe nemá doklady totožnosti, ale zavolá bratra a ten mu je přiveze. Na místo se následně dostavil muž, který řidiči předal peněženku. Ten z ní vyndal občanský a řidičský průkaz a předložil je strážníkům ke kontrole,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Protože fotografie na dokladech nesouhlasila s podobou řidiče, ale s podobou bratra, který peněženku přivezl, strážníci se ho rozhodli předvést ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Lustrací bylo zjištěno, že podezřelému muži byl pravomocně vysloven zákaz řízení. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na  osobní svobodě a předali ho Policii ČR.