Duna dorazila do kina. Hosty před vstupem do sálu vítal písečný červ
Iva Pazderková na slavnostní gala premiéře. Foto: Cinema City IMAX /2X/

Duna dorazila do kina. Hosty před vstupem do sálu vítal písečný červ

20. října 2021 18:59
Autor: TZ, red
Již přes rok se ve filmovém světě mluví o sci-fi s názvem Duna, na které se těší nejen filmoví fanoušci, ale i videoherní nadšenci a hráči stolních her. V kině Cinema City IMAX si slavností předpremiéru tolik očekávaného filmu nenechalo ujít spoustu známých tváří, mezi nimiž nechyběla ani Adéla Gondíková s dcerou, Iva Pazderková, raperka Sharlota se svým snoubencem nebo Martin Maxa.

martin-maxa-2

Na slavnostní gala premiéře se mezi hosty ukázal i mladý nadějný herec Jan Nedbal, kterého mohli diváci v minulém roce zaregistrovat na svých televizních obrazovkách v seriálu Sestřičky a letos i v kinech ve filmu Zpráva.

„Je to jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Je to zážitek desetiletí a každý by na to měl jít do kina. Naprosto fenomenální střih, hudba, zvuk i práce s časem,“ říká Honza o právě zhlédnutém filmu Duna.

Na červeném koberci se před vstupem do sálu objevila i známá dvojice Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová, které mnozí znají jako legendární moderátorské duo z pořadu Re-Play.

Duna je bezpochyby jedním z neočekávanějších filmů tohoto roku. Snímek je natočen podle stejnojmenného fenomenálního sci-fi díla od Franka Herberta, které si oblíbilo nespočet fanoušků po celém světe. Režie se zhostil Denis Villeneuve, který si diváky získal již v dřívějších letech, a to především snímky Blade Runner 2049 (2017), Příchozí (2016) nebo Nepřítel (2013), ve kterých se nezapře jeho charakteristický rukopis. Původní kultovní film v režii Davida Lynche byl uveden v kinech již v roce 1984. Duna tedy není snímkem pouze pro mladé publikum, ale i pro ty, kteří si chtějí znovu připomenout příběh, který viděli naposled třeba právě v „osmdesátkách“.

Mimo filmů vycházely v devadesátých letech podle knižní předlohy i videohry, které byly ve své době velice úspěšné a skalní fanoušci v nich pořádají turnaje dodnes. Společně s filmem vychází také stolní hra na motivy filmu. Stejně tak i stolní hry vycházely již od osmdesátých let.

Cinema City bude promítat film Duna v klasických formátech 2D, 3D, ale i ve svých speciálních formátech, kterým je 4DX, IMAX a VIP Chodov. Více informací na www.cinemacity.cz