Duplex ročně vystřelí 750 kilogramů konfet! Teď si polepšil v žebříčku nejlepších klubů na světě
Klub nabízí návštěvníkům výhled na Václavské náměstí hned ze dvou střešních teras. Foto: Duplex

Duplex ročně vystřelí 750 kilogramů konfet! Teď si polepšil v žebříčku nejlepších klubů na světě

29. dubna 2024 10:55
Autor: red
Pražský hudební klub Duplex na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice se dostal mezi světovou klubovou špičku v žebříčku DJ Mag Top 100 Clubs. Jedná se o nejprestižnější světovou anketu, která hodnotí hudební kluby na celém světě.

Duplex, nejnavštěvovanější klub ve střední Evropě a průkopník pražské hudební scény, slaví další úspěšný rok. Umístil se na 39. místě v prestižním žebříčku DJ Mag Top 100 Clubs. DJ Mag Top 100 Clubs je žebříček nejlepších hudebních klubů po celém světě.

Tyto kluby jsou voleny veřejností na základě kritérií jako je hudební program, design místa, a celkový dopad v rámci globální klubové komunity. Každoročně se po celém světě snaží do žebříčku dostat tisíce hudebních klubů.

Letošní žebříček DJ Mag Top 100 Clubs zaznamenal rekordní počet 229 oblastí, ze kterých veřejnost hlasovala. Žebříček zahrnuje kluby v téměř 40 zemích, což z něj dělá nejvíce mezinárodní seznam v hudebním odvětví.

Prvních pět zemí – USA, Španělsko, Velká Británie, Brazílie a Chorvatsko – si drží své pozice s největším počtem umístěných klubů v žebříčku, přestože Španělsko o některé pozice přišlo.

Duplex se v žebříčku umístil již potřetí jako jediný český klub, a to na 39. místě, čímž zaznamenal posun o 14 míst oproti minulému roku a zároveň jako jeden ze 3 klubů střední a východní Evropy (mimo Kolín nad Rýnem, Berlín).

Dostává se tak mezi Top 40 nejlepších hudebních klubů světa. Umístění pražského klubu v žebříčku mezi kluby z destinací jako jsou Londýn, New York, Miami, Los Angeles, Las Vegas, Berlín a dalších, posouvá vnímání klubu na ještě vyšší světovou úroveň, a to nejen mezi domácí českou hudební scénou, ale i tou zahraniční.

„Je to skvělé pro nás, ale také úžasné a významné pro Prahu. Duplex je díky tomuto uznání další z významných pražských atrakcí. Motivuje nás to pracovat na tom, aby byl Duplex stále lepší a lepší. Děkujeme našemu týmu za veškerou tvrdou práci a nadšení," řekl Petr Fišer, generální ředitel Duplexu.

„Dostat se do žebříčku DJ Mag Top 100 Clubs je pro hudební klub něco podobného, jako když restaurace získá Michelinskou hvězdu,” dodal Antonin Baťka, Senior Club Manager.

V roce 2022 prošel klub rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala nejen vylepšení interiéru, ale také technologického vybavení a infrastruktury.  Bylo kompletně přestavěno šesté patro klubu včetně designu VIP zón, které přidávají klubu další rozměr luxusu a exkluzivity.

Díky svému unikátnímu provoznímu modelu, jako jediný český hudební klub otevřený 365 dní v roce, Duplex hostí úctyhodných 2000 DJských setů ročně. Tyto akce jsou doprovázeny použitím 1500 CO2 lahví a vystřelením až 750 kilogramů konfet ročně.

Jako každý rok, i letos se v Duplexu mohou fanoušci elektronické hudby těšit na program plný hvězdných vystoupení, která zahrnují ty největší a nejprestižnější DJská jména jako jsou Alok, Robin Schulz, Fedde Le Grand, Nicky Romero, Nervo a mnoho dalších.