Dvě nehybné ženy ležely na podlaze

6. června 2017 07:45
Autor: red
Hned dva případy v jeden den řešili strážníci z Prahy 8 a 9. Měly téměř totožný scénář. Jednalo se o dvě starší ženy, které jsou samy v zamčeném bytě, obě leží na zemi a  nemůžou se pohnout. 

První případ se odehrál v pátek před polednem v Dolních Chabrech. Na linku 156 volal muž, že svou matku, které se nemohl dovolat, vidí přes okno domu ležet na zemi a nehýbat se a  nemá od domu klíče. Strážníci okamžitě vyjeli na místo a přivolali hasiče a záchrannou službu.

Přes otevřené zamřížované okno se jim podařilo navázat se ženou kontakt. Ta uvedla, že nemůže vstát. Hasiči se souhlasem syna otevřeli vchodové dveře domu a záchranná služba ženu, která byla dehydratovaná, ošetřila.

Druhý případ se stal v ten samý den o pár minut později. Bylo přijato oznámení, že na  pražském Střížkově se v jednom bytě nachází osmasedmdesátiletá žena, která upadla a  nemůže se zvednout. Bezpečnostní dveře svého bytu má zamčeny.

Hlídka strážníků z Prahy 9 přivolala hasiče, rychlou záchrannou službu a Policii ČR a po celou dobu se ženou komunikovala. Vstup vchodovými dveřmi nebyl možný, hasiči se tedy do  bytu dostali oknem. Žena byla převezena do nemocnice.

Vaše komentáře
Vložit komentář
* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný komentáře. Buďte první!