Eliška Hašková Coolidge, Kristian Kodet, Vladimír a Adam Mišikovi byli hosty na lodi
Hudebník, zpěvák a textař Vladimír Mišík. Foto: Nadační fond Evropské unie umění

Eliška Hašková Coolidge, Kristian Kodet, Vladimír a Adam Mišikovi byli hosty na lodi

23. července 2018 17:54
Bývalá asistentka amerických prezidentů a reprezentantka etikety Eliška Hašková Coolidge, malíři Kristian Kodet a Michaela Žemličková, hudebníci Vladimír Mišík, Adam Mišík s přítelkyní Dianou, režisér Radek Bajgar, herečka Hana Čížková, producent Petr Keller, zástupci krajanské organizace Společnost pro vědu a umění Lida Sandera a George Eichler, americký básník a přítel rodiny Havlů James Ragan, česko-americká publicistka oskarových kampaní Tatiana Detlofson, bubeník Halí Belí Zbyněk Veselý a další významní hosté se zúčastnili slavnostního večera, Nadačního fondu Evropská unie umění. Fond před časem založila režisérka, scénáristka a producentka Pavlína Moskalyková.  

Mezi stovkou hostů během večera pořádaného k příležitosti světového kongresu SVU v Praze, nechyběli umělci, diplomaté, byznysmeni, jak z české, tak i americké strany, kteří podpořili první setkání nadačního fondu EUAF s představiteli spolku Evropské unie umění na romantické plavbě na lodi Hamburk po řece Vltavě.

V rámci akce režisérka a laureátka ceny EUU 2014 Pavlína Moskalyková předala dvě ocenění GOLDEN EUROPEA, hudebníkovi, zpěvákovi a textaři Vladimíru Mišíkovi a americké podporovatelce české kultury v USA paní Lidě Sandera.

„Cílem nadace je propojovat talent s každodenní životní realitou. Zaměřujeme se na talentované lidi z celé společnosti, kteří nemají potřebné ekonomické zázemí k tomu, aby se jejich talent plně rozvinul nebo projevil. Mnoho šikovných lidí (nejen mladých), potřebuje šanci a musí překonat překážku, na kterou nestačí; nebo nemají na poplatek na kurz nebo konkurz, který by třeba ovlivnil jejich život nebo karieru aspoň v začátku. Mnohdy stači takzvaně málo, ale pro některé to může být životní výhra nebo aspoň pozitivní změna..” popsala v krátkosti smysl nadace  režisérka Pavlína Moskalyková, dcera českého režiséra Antonína Moskalyka.