Excentrický zpěvák a virální hvězda Oliver Tree poprvé vystoupí v Praze
Oliver Tree. Foto: press.atlanticrecords.com

Excentrický zpěvák a virální hvězda Oliver Tree poprvé vystoupí v Praze

28. května 2024 18:03
Autor: red
Oliver Tree, osobitý zpěvák známý svým netradičním přístupem k muzice, poprvé během své úspěšné hudební kariéry vystoupí v České republice – 8. července pod širým nebem v Ledárnách Braník v rámci Prague Summer Festivalu a série Rock for People Concerts. Vstupenky jsou v prodeji v sítích GoOut, Ticketportal a Ticketmaster.

 

Zpěvák, producent, scenárista, režisér a performer Oliver Tree patří k hvězdám internetu. Má miliony globálních streamů, zhlédnutí na YouTube a více než 14,6 milionů sledujících na TikToku.

Své oddané a rostoucí publikum baví dadaistickým “metahumorem" ve stylu Andyho Kaufmana a zároveň pokračuje ve zkoumání a rozebírání absurdity moderní kultury, posedlosti slávou a sociálními médii.

Rodák z kalifornského Santa Cruz se posledních 10 let objevoval jako vzdělanec v mnoha různých projektech a iteracích a zdá se, že nikdo nedokáže odhadnout, co provede Oliver Tree příště.

Nebojí se vás rozesmát, rozplakat, evokovat ty nejhlubší myšlenky nebo během čtyřminutového videoklipu vyvolat naprosto nepříjemné pocity. Je na cestě k vytvoření vlastního plánu balení a marketingu popkultury v době internetu. Tree je všestranný v každém slova smyslu, ve své hudbě zkoumá nejen všechny druhy zábavy, ale také všechny žánry.

Škatulka, do které sám sebe zařazuje, je neomezená a žádné hranice ho nemohou zastavit. Oliver Tree vybudoval multimediální projekt, jehož cílem je zpochybnit lidský pohled na to, co je umění, a ani v nejmenším ho nezajímá, co na to kdo říká!

Oliver zkoumá průsečík, kde se zvukově setkává pop a alternativa, a elegantně se pohybuje v místech, kde se vizuálně střetává umění a zábava. Od komedie přes akční sporty, zesměšňující televizní reality show až po wrestling v živých vystoupeních – svět Olivera Tree se zkrátka nepodobá žádnému jinému, který tu byl před ním.

Prague Summer Festival pořádá agentura Ameba Production, která stojí za festivaly Rock for People, Kefír, showcase festivalem a konferencí Prague Music Week či klubovými a halovými koncerty Rock for People Concerts.