Fashion Rendez-vous. Prodej hedvábných halenek podpoří prevenci rakoviny

9. listopadu 2018 10:39
Měsíc boje proti rakovině ukončilo posledního října setkání pacientek v pražském concept storu La Gallery Novesta, které se uskutečnilo v rámci projektu „Klobouk dolů“. Podpora onkologicky nemocných však nadále pokračuje, a to charitativním prodejem originálních designových halenek. Svou osobní účastí projekt podpořily herečky Kateřina Kaira Hrachovcová a Yvetta Blanarovičová.

Večer určený především onkologickým pacientkám s názvem Fashion Rendez-vous „Čas na krásu“ uzavřel sice akce projektu „Klobouk dolů“ v měsíci říjnu, ale nikoli možnost pomoci všem, kteří se se zákeřným onemocněním potýkají.

„Společně s La Gallery Novesta jsme vytvořili originální módní halenku, která byla inspirována jedním oblíbeným kouskem z mého šatníku,“ vysvětluje ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a dodává: „Koupí halenek jejich nové majitelky podpoří částkou tisíc korun preventivní projekty rakoviny prsu.“

Už během Fashion Rendez-vous si halenky odneslo z La Gallery Novesta pět zákaznic. „Ostatní dámy nemusí mít obavu, že by se na ně nedostalo. Halenky šijeme na míru do čtrnácti dní. Na výběr je hned z deseti barevných odstínů hedvábí,“ upřesňuje majitelka butiku Hana Zouvalová.

Výjimečný večer a představení charitativních halenek si nenechaly ujít ani Kateřina Kaira Hrachovcová a Yvetta Blanarovičová, kterým osud pacientek bojujících s rakovinou není lhostejný. Samy si také na speciálním fantomu vyzkoušely, jak se provádí samovyšetření prsu a dozvěděly se, jak je důležitá prevence.

Akce byla součástí projektu „Klobouk dolů“, kterým společnosti Dialog Jessenius a Projekt 35 vzdávají hold pacientům a zdravotnickým pracovníkům bojujícím se zákeřnou rakovinou.

V letošním roce jej zakončí vánoční koncert operního pěvce Štefana Margity, který se uskuteční 23. listopadu v Kostele svatých Šimona a Judy na Starém Městě. Akce bude přístupná i široké veřejnosti. Vstupenky jsou k dostání na www.ticketstream.cz.

yvetta-blanarovicova