Fešanda, ale chudák: Někdo jí znemožnil dostat se ven, znečistila se vlastními výkaly
Přepravka byla převázaná obinadly a přelepaná páskou. Foto (2x): MP Praha

Fešanda, ale chudák: Někdo jí znemožnil dostat se ven, znečistila se vlastními výkaly

12. dubna 2019 17:30
Autor: TZ
Když nad čtvrtečním ránem vyrazil muž do zaměstnání, zaslechl v Bohůňově ulici v Praze 11, neobvyklé zvuky, které se nesly od kontejnerů na odpad. Mezi popelnicemi objevil ukrytou přepravku na zvířata, převázanou obinadly a ještě přelepenou páskou.

kocka-1-nahled „Okamžitě se obrátil na tísňovou linku pražských strážníků. Na místě si přepravku s vystresovanou kočkou převzali strážníci, kteří ji předali kolegům z odchytové služby. Asi osmiletá  mourovaná kočička byla díky  dlouhému pobytu v přepravce znečištěna vlastními výkaly,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při prohlídce veterinář uvedl, že je ale zvíře v dobrém výživném stavu, bez zjevných známek poranění. Poté bylo okamžitě přistoupeno k „očistě kočičky“, za účelem odstranění zápachu a znečištění srsti. A pak již zvíře čekaly jenom příjemné záležitosti v podobě ubytování v čistém příbytku a podání vody a chutné potravy.

„Kočička je hodná, ale bázlivá a vyděšená, čemuž se po událostech, které prožila, nelze divit. Věříme, že profesionálním přístupem zaměstnanců útulku, se z ní zanedlouho stane sebevědomé mazlivé zvíře, které najde nový domov  a bude dávat radost novému majiteli, který se k ní nikdy nezachová tak bezohledně, jako její minulý vlastník,“ dodala Seifertová.