Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu
Zuzana Stirská (v popředí) a její soubor Fine Gospel Time. Foto: gospeltime.cz

Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu

14. dubna 2024 10:41
Autor: red
Gospelový soubor Fine Gospel Time Zuzany Stirské se po několika měsících vrátí na scénu, na níž byl v roce 1999 založen. Tedy do divadla Semafor, které už řadu let sídlí v Praze 6 na adrese Dejvická 27. V neděli 21. dubna v 19 hodin se tam uskuteční koncert s názvem Gospel Time Party Zuzany Stirské. Chybět nebude ani kapela sestavená z uznávaných muzikantů a zajímaví hosté, jejichž vystoupení zpestří hudební večer.

„Atmosféra bude jako vždy odlehčená, a tak vyzývám pány, aby nechodili v obleku, nebo dokonce ve smokingu. Kravaty a motýlky zkrátka nechte doma! Totéž platí pro dámy. Večerní róby si šetřete na jinou příležitost. Oblékněte se decentně, ale rozhodně to nepřehánějte. Podstatné je, abyste se cítili dobře a uvolněně,“ vzkazuje Zuzana Stirská všem návštěvníkům koncertu, během kterého zazní spousta více i méně veselých písní různých žánrů. Některé jsou původní, jiné dobře znáte v podání světoznámých interpretů a skupin.

Zuzana Stirská účinkovala v Semaforu už jako dítě, její dosavadní kariéra je s tímto slavným divadlem úzce spjatá. Soubor Gospel Time, který později přejmenovala na Fine Gospel Time, založila společně s principálem Jiřím Suchým. Poněvadž Zuzana skvěle hraje na piáno, v průběhu Gospel Time Party se na tento hudební nástroj opakovaně doprovodí. A jako vždy si koncert sama odmoderuje. Ostatně – kdyby to neudělala, publikum by bylo ochuzeno o její svérázný humor a improvizační schopnosti.

Možná přijde i… Pavel Šporcl!

„V našich řadách máme státní zástupkyni, doktorku přírodních věd se specializací na brouky, psycholožku, porodní bábu, šachového velmistra, studenty… Všechny spojuje nadšení, na pódiu z nich prýští energie. Zpíváme všehochuť – gospel, blues, rock, jazz, country, muzikály… Lpím na tom, aby byl každý koncert barevný. Někteří zpěváci mají i vlastní sóla,“ dodala Zuzana Stirská s tím, že tentokrát se v roli hostů pravděpodobně objeví houslista Pavel Šporcl, zpěvačka a herečka Jolana Smyčková a její manžel, sólista Státní opery v Praze a přemožitel Lamanšského průlivu, Richard Haan.

Pokud ještě nemáte vstupenku, můžete si ji jako obvykle zakoupit na pokladně divadla Semafor nebo na jeho internetových stránkách ZDE. Nejnovější videoklip Zuzany Stirské a souboru Fine Gospel Time je k vidění ZDE