Harapes si zahrál v klipu se současným primátorem Prahy
Vlastimil Harapes si natáčení klipu užil. Foto: archiv

Harapes si zahrál v klipu se současným primátorem Prahy

27. května 2024 10:27
Autor: Jan Puci
V Národním divadle bude v pondělí 27. května poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem, který zemřel po dlouhé nemoci předminulý týden ve středu ve věku 77 let.

O tanečníkovi, hercovi a pedagogovi, který byl dlouholetým sólistou baletu Národního divadla a později baletní soubor první české scény vedl jako umělecký šéf, toho bylo v uplynulých dnech napsáno hodně.

Dovolíme se připomenout, že Harapes si před osmi lety zahrál ve videoklipu k písni I Will Follow Him, kterou přezpíval pěvecký soubor Fine Gospel Time (FGT) Zuzany Stirské.

Klip se natáčel v létě roku 2016 v kostele v Říčanech u Prahy. FGT si tam pozval osobnosti kulturního a politického života, s nimiž si v minulosti padli do oka na pódiu i mimo něj.

Na klip se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=55O56mBApiA

Přišli a spontánně si zahráli – Jaroslava Obermaierová, Vlastimil Harapes, lékař a nyní i primátor Bohuslav Svoboda, Jiří Štěpnička, Karel Vágner, Zuzana Baudyšová, Petr Jablonský, Richard Sacher nebo Karel Voříšek. Svoboda byl pražským primátorem v letech 2010 až 2013, podruhé byl do této funkce zvolen loni v únoru. 

Klip režíroval Tomáš Magnusek, autor známých Bastardů. Sestříhala ho Ivana Davidová, která v minulosti získala dvě nominace na Českého lva (filmy Lea a Král zlodějů).

„Vlastimil Harapes se v kostele vlnil, tancoval, mával rukama, byl v dobré náladě. I navzdory tomu, že byl po operaci kolene,“ vzpomíná na natáčení klipu zpívající novinář Richard Sacher. Mimochodem, na akcích Zuzany Stirské a FGT účinkoval Harapes opakovaně, vždy rád přijal pozvání.