Harapese deptalo mlčení Zagorové, vzpomíná Sacher
Vlastimil Harapes si před osmi lety zahrál v klipu k písni I Will Follow Him, kterou přezpíval pěvecký soubor Fine Gospel Time Zuzany Stirské. Foto: archiv

Harapese deptalo mlčení Zagorové, vzpomíná Sacher

18. května 2024 12:41
Autor: puc
„Od chvíle, kdy skonala jeho exmanželka Hana Zagorová, se psychický stav Vlastimila Harapese zhoršil. Deptalo ho, že s ním v posledních měsících svého života nekomunikovala, to mi to soukromě řekl,“ sdělil serveru Pražské drby zpívající novinář Richard Sacher. Herec, tanečník a pedagog Vlastimil Harapes zemřel po dlouhé nemoci tento týden ve středu. Bylo mu 77 let.

„Zdravotní problémy ho trápily delší dobu, smrt Hany ho značně poznamenala, řekl bych. Každopádně jsem vděčný za to, že jsme spolu mohli opakovaně spolupracovat, i když to zprvu poněkud ,zaskřípalo,“ zavzpomínal Sacher.

„Někdy na přelomu tisíciletí jsme spolu vystupovali v Kladně, v Dámském klubu. Byla to moderovaná beseda s námi dvěma, já tam byl jako zpívající novinář. Tehdy jsme se ještě tolik neznali. Vlastimil měl pocit, že jsem příliš středem pozornosti, tudíž mě několikrát slovně napadl, byla to spíš taková dobře mířená ironie, hraničící s jedovatostí,“ řekl.

„Tenkrát jsem se neovládl, urazil jsem se a odešel z pódia se slovy, že ,to nehodlám poslouchat a že se vrátím, až to zase pro mě bude aktuální´. Přišel jsem zpátky asi tak za deset minut, Vlastimil už mě nechal být. Já se pořádně uklidnil až během autogramiády, během níž jsem rozdal asi tak sto fotek,“ pokračoval Sacher.

Přiznal, že se na Harapese pak ještě rok zlobil, poté se jejich stav urovnal a od té doby spolu už komunikovali normálně – v soukromí i na pódiu. Naposledy spolu účinkovali na akci Dáma roku 2021 v Divadle Horní Počernice. „Seděli jsme vedle sebe v první řadě. Tehdy se mi svěřil, že ho mrzí, že s ním Hana Zagorová nekomunikuje a nezvedá mu telefon. Byl z toho nešťastný,“ podotkl.