Hlasujte pro Alej roku
Třešňová alej u Rozcestí u tří kamenů. Foto: Arnika

Hlasujte pro Alej roku

1. listopadu 2021 10:34
Autor: TZ, red
O titul Alej roku bojuje 93 stromořadí ze všech krajů republiky, z nichž 3 rostou v Praze. Hlasování začíná v úterý 2. listopadu ve 12 hodin a končí 11. ledna příštího roku. 

Koncem ledna pak pořádající spolek Arnika vyhlásí jedenáctou Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí. Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku značky Canon.

„Mám radost, že se naše anketa i samotné aleje těší tak velkému zájmu a oblibě. Nominovaná stromořadí nám ukazují, že lidé oceňují aleje nejen pro jejich krásu či zajímavý příběh, ale také z toho důvodu, že k nim mají svůj osobní vztah, což mě velmi těší. Perličkou letošního ročníku je, že poslední nominace, Alej na Pohoří v Zašové, se objevila v našem systému pouhé 3 sekundy před ukončením nominační fáze. Anketa o nejkrásnější a nejoblíbenější aleje je prostě napínavá už od začátku,” říká koordinátorka ankety Klára Ondrigová.

Nominované aleje v Praze:

Alej u Břevnovského kláštera
Alej jinanů v ulici Dr. Zikmunda Wintra
Třešňová alej u Rozcestí u tří kamenů

Absolutní vítěz jako hlavní cenu obdrží let balonem od Lucky Balon. Všech 14 regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině.

Hlasování začíná v úterý 2. listopadu ve 12 hodin na www.alejroku.cz.