Hra Filumena Marturano pro přátele a zaměstnance nemocnice Pod Petřínem
Simona Stašová. Foto: archiv

Hra Filumena Marturano pro přátele a zaměstnance nemocnice Pod Petřínem

19. května 2022 11:30
Autor: Alo
V sobotu 14. května se po dvouleté pauze opět uskutečnilo společenské setkání partnerů, sponzorů, dárců, dobrovolníků, přátel a zaměstnanců nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Akce se konala v Divadle Lucie Bílé.

Úvodem zástupci nemocnice v ohlédnutí za náročnou covidovou dobou poděkovali sponzorům a partnerům za jejich nenahraditelnou pomoc a zaměstnancům i dobrovolníkům za velké pracovní nasazení, následně všichni zhlédli divadelní hru Filumena Marturano v hlavních rolích se Simonou Stašovou a Svatoplukem Skopalem.

„Nemocnice Pod Petřínem a sestřičky, které tam slouží, milosrdné sestry Boromejky jsou moje srdeční záležitost. Ležela jsem tam u nich před dvaceti lety a od té doby se přátelíme. Po narkóze, když jsem se probírala a ony byly nad mou postelí, tak jsem si neskromně myslela, že už jsem v nebi. Od té doby chodí na každé moje představení a všichni v divadle už vědí, že jsou to moje jeptišky. Kolegové v divadle si mě dobírají, že chci mít tam nahoře protekci, že si u Pána Boha dělám očko. Víte, ono je to tak, že když se s těmi děvčaty stýkáte častěji, tak ony do vás něco neviditelného vloží, něco zvláštně nepopsatelného a já z toho můžu pracovat i na jevišti. Vím, že mají obrovský smysl pro humor, a tak jsem vybrala jednu z mých nejoblíbenějších her – komedii Filumena Marturano od italského autora Eduarda de Filippa. Tato divadelní hra byla před lety zfilmována se Sophií Loren a Marcellem Mastroiannim pod názvem Manželství po italsku. Věděla jsem, že je to dobrá volba a taky že byla. Bylo to fantastické představení. Jeptišky i páni doktoři z nemocnice Pod Petřínem, kteří byli v hledišti, se ohromně bavili, smáli se i plakali a já jsem byla šťastná, že jsme jim všem toto představení mohli věnovat. Byl to skutečně nezapomenutelný večer.  Musím poděkovat svým deseti kolegům, kteří se mnou v tomto představení hrají a kteří se rádi vzdali honoráře a taky mé přítelkyni a principálce Lucii Bílé, která nám poskytla cele divadlo pro tuto bohulibou akci. Děkuji všem ze srdce. Takový večer člověka nabije energií a pozitivitou a dobrým pocitem. Určitě si to zase zopakujeme. Všechny své jeptišky a pány doktory moc zdravím,“ řekla po vystoupení Simona Stašová.

Večer se konal pod záštitou radní hl. m. Prahy pro oblast kultury, výstavnictví a cestovního ruchu Hany Třeštíkové a za finanční podpory městské části Praha 1.